Moje "Dobre" Car Audio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Przemcio1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sie 25, 2009 16:49
Lokalizacja: ChoRzów
Kontakt:

Moje "Dobre" Car Audio

Post autor: Przemcio1 » pn wrz 21, 2009 07:44

Witam znalazlem na allegro taki wzmacniacz http://www.allegro.pl/show_item.php?item=739401261
i chcialem sie dowiedziec czy warty ceny (dodam ze niemam za duzo kasy) a chcialbym zeby mi ładnie gralo :P chce miec w aucie 2 woofery 1 subwoofer i 4 w drzwiach co wy o tym myslicie ?? poradzicie mi cos ?? Pozdrawiam
dodam ze to mk3



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » pn wrz 21, 2009 10:42

W tym wzmaku siedzi końcówka mocy identyczna jak i w radiu (teoretycznie ma moc 4x25W). Więc jeśli masz normalne radio, a nie np. deck, to montowanie tego wynalazku mija się z celem. Poza tym polecam poczytać faq CA; poznasz odpowiedź na drugą część Twojego pytania dotyczącą rozmieszczenia głośników w aucie.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » pn wrz 21, 2009 11:40

Przemcio1 pisze:dodam ze niemam za duzo kasy) a chcialbym zeby mi ładnie gralo
odradzam produkty no name...
szukaj w używkach
alpine, sony xm
co najmniej 50 W RMSu na kanał
Przemcio1 pisze:w aucie 2 woofery 1 subwoofer
w drzwi system odseparowany na zwrotnicy
z tyłu skrzynia
Przemcio1 pisze:i 4 w drzwiach
z tyłu się nie montuje - pogarsza to scenę


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Przemcio1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sie 25, 2009 16:49
Lokalizacja: ChoRzów
Kontakt:

Post autor: Przemcio1 » pn wrz 21, 2009 13:26

Dzikeuje za szczere odpowiedzi pozdrawiam
a tak wogole mam radio jvc 4x50 W niedawno kupilem



jarbarek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn lut 26, 2007 01:11
Lokalizacja: puck
Kontakt:

Post autor: jarbarek » wt wrz 22, 2009 00:43

Przemciu1, Twoje radio też nie ma 4 x 50 wat, ma 4 x 15-17 wat. Proponuję Ci dobrze 'zrobić' przód. Głośniki kup jakieś np 'Hertz dsk 165', 'Helix db 62.1', lub inne lepsze /droższe/ do nich odpowiedni 2-kanałowy wzmacniacz. Potem zajmij się subwooferem i wzmacniaczem do niego, j... A, i bardzo dobrze że się pytasz, nie kupuj wzmacniaczy wynalazków typu vojce kraft, first, peiying, bo za jakiś czas będziesz je zmieniać na jakieś stare Sony, Axton Rodek, Alpine, Emphaser... Zobacz też na forum Car Audio Elektoda, wiele rzeczy można się tam dowiedzieć, j



Przemcio1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sie 25, 2009 16:49
Lokalizacja: ChoRzów
Kontakt:

Post autor: Przemcio1 » wt wrz 22, 2009 08:05

a dobre bedzie nagłosnienie jak bedzie sprzed grajacy podlaczyny pod samo radio ??
mowie teraz np 2 glosniki w drzwiach np te helix do tego 2 tweetery i basowka ??
narazie nie bardzo mam kase na wzmak ale kiedys sobie kupie ;)
pozdrawiam



Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » wt wrz 22, 2009 10:21

PB albo ProaSystems


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Przemcio1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sie 25, 2009 16:49
Lokalizacja: ChoRzów
Kontakt:

Post autor: Przemcio1 » wt wrz 22, 2009 11:25

tzn ? nie rozumiem ??



Orange
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn mar 03, 2008 00:38
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Orange » wt wrz 22, 2009 12:59

kolego powiem Ci jak ja robiłem sobie audio.. trwało to prawie 9 miesiecy ale skompletowałem sprzęt z którego jestem zadowolony i zwykłemu zjadaczowi chleba wystarczy ;)
Najpierw kup dobre radio (musisz poszukać w używkach bo nowe i dobre to k 1000zł) jakie to napewno znajdziesz w wyszukiwarce bo tematów było na ten temat już mnóstwo.
Potem kup dobry system odseparowany na przód (300zł na nowe w używce k 200 coś powinno być do zgarnięcia) zamontowany na dystansach z MDF!!!
Potem wygluszenie drzwi (ok 300zł przy samodzielnej zabawie, montaż w warsztacie Car audio to dopłata k 200zł)

ten etap u mnie był za jednym razem czyli radio + system na przód + wygłuszenie i dystans

potem zacznij sie rozglądać za jakimś dobrym sprawdzonym używanym wzmacniaczem sam mam xm6020 (nie ma filtrów czyli odcieć pewnych częstotliwości które głośniki z przodu mają nie obsługiwać wiec do niego musisz mieć radio z filtrami HP!)

potem kable czyli nastepne ok 150zł do tego konektory zeby to połączyć z wzmakiem i aku
potrzebujesz Kabel +, Kabel -, cienki kabelek który bedzie załączał wzmak (remote) no i dobre kable sygnałowe
tabelka z przekrojami przewodów zaleznych od długości przewodu i prądu jaki bedzie w nich płynął jest w FAQ by Nazar
konieczne jest też oprawka na bezpiecznik i sam bezpiecznik. Ja polecam podanie + i - prosto z aku (niektóry dają + z aku a - (mase) z karoserii czyli przykręcają przewód masowy np do mocowania pasów bezpieczeństwa

no i przewody głośnikowe najlepiej 2,5mm2 (jak Ci sie zachce kiedyś zmienić wzmak na mocniejszy to przewody mogą zostać ;)

jak już to wszystko bedziesz miał to dopiero wtedy trzeba sie rozglądać za wzmacniaczem do skrzyni (NIE TUBY) i samą skrzynią ;)

moim zdaniem jest to najlepsza droga na skompletowanie dobrego audio z którego naprawdę bedziesz zadowolony

mnie całość obecnego systemu wyszła ok 2,5 tyś zł ale skompletowanie trwało ok 8-9 miesiecy

Pozdrawiam!
P.S. chyba ze jakość Cie nie interesuje a jedynie głośne łup to polecam tube blaupunkta byle jakie radio z biedronki z mp3 kable cienkie jak rysik w ołówku technicznym no i napewno bedzie Cie słychać.. ;)
słyszałem takie coś na własne uszy i... nie polecam

jesli chcesz iść inną.. tą lepszą drogą to też sie musisz określić.. co bedziesz słuchał.. bo inny sprzęt trzeba kupić do muzy klasycznej a inny do hip hopu czy techno ;)

a poza tym to http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=193202 dużo czytania z ktorego jeszcze wiecej sie dowiesz ;)



Przemcio1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sie 25, 2009 16:49
Lokalizacja: ChoRzów
Kontakt:

Post autor: Przemcio1 » wt wrz 22, 2009 23:24

dzikeuje bardzo ;) pozdrawiam !



Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » wt wrz 22, 2009 23:31

Orange pisze:Najpierw kup dobre radio
dopiero kupił... jvc daje radę
szukaj wzmacniacza

Orange pisze:dobry system odseparowany na przód (300zł na nowe w używce k 200
będzie cięźko
sugeruję przeznaczyć trochę więcej jeśli przód ma być pod wzmakiem


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Awatar użytkownika
RUCUS1910
I love my 16v
I love my 16v
Posty: 149
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 13:05
Lokalizacja: lodz

Post autor: RUCUS1910 » śr wrz 23, 2009 13:25

Orange, koles dobrze prawi.
Ja jestem po etapie gluszenia dobrze znanym na forum(tasma,blachogum),kupilem tez dobra uzywke Alpine 9812 .Tefaz zbieram na przod PB L-60C i kable.
Niestety wzmak i sub to juz na nowy rok.
Czytaj forum bo naprawde sa tu ludzie ktorzy chca pomoc,ja bylem zielony a teraz ogarniam podstawy CA
Aha jezeli chcesz uzyskac odp na pytania musisz uzywac szukajki bo czytajac sie uczysz...dowiesz sie ze stary sprzet jest lepszy od nowych typu blupunkt,xplod,boschmen itp.


Moje CA:
Alpine CDA 9812rb
PoweeBass L-60c
u-dimension glow2075 v2
Powerbass L-10D w BR
u-dimension EL-D61
Kabelki,Klotz LaGrande,Sound Qest.
Cdn....

Orange
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn mar 03, 2008 00:38
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Orange » czw wrz 24, 2009 00:33

Przemcio1, najpierw poczytaj, dużo poczytaj tego co jest na forum, czytaj chociażby z miesiąc (w tym czasie kasa się będzie odkładać) i jak już wyczytasz co Ci potrzeba ze sprzętu, a może nawet wyczytasz jak to samemu prawidłowo zamontować ( to też jest ważne) to akurat będziesz miał większą sumę pozwalająca na kupno czegoś dobrego, tak jak mówię, jeśli nie masz dużo pieniędzy to buduj swoje CA powoli, lepiej poczekać miesiąc dłużej a kupić coś z czego będziesz zadowolony przez dłuuugi czas.

Czytanie---> szukanie sprzętu---> kupowanie w dobrych pieniądzach---> montaż na spokojnie ----> wielki BANAN na twarzy jak się załączy radio ;)
Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Elgardiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 12:27
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Post autor: Elgardiel » czw wrz 24, 2009 00:44

Dokładnie tak jak mówi Orange, Ja Mój sprzęt kompletowałem 2 lata, ale teraz mam banan na twarzy, a jeszcze wszystko nie jest tak jak bym chciał. Wzmak czeka na zamontowanie, porządnie zabudowe trzeba zrobić w bagaju, ale to jest własnie ta cala frajda. I siedziałem ponad rok na forach zanim zabrałem się za to wszstko, aby nie topić kasy w 'coś' co nie zrobi na mnie żadnego wrażenia. I przedewszystkim porządnie prześledz Faq.
Powodzenia w Modach, oby w dobrą stronę ;) czyli po Bożemu :grin:
Ostatnio zmieniony czw wrz 24, 2009 00:59 przez Elgardiel, łącznie zmieniany 1 raz.


Knowing is not enough, We must apply. Willing is not enough, We must do..
Alpine 9835
Sony XM3040F
u-Diemension Jr. Mid 6 + Pro XT2
Audison VR 209
Cerwin Vega 104

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości