Gamma IV + zmieniarka

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
grzesbidz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 13:27
Lokalizacja: Wilczyn
Kontakt:

Gamma IV + zmieniarka

Post autor: grzesbidz » pn wrz 21, 2009 23:02

Witam, wlasnie jestem zainteresowany kupnem Gammy IV, bowiem posiadam mk3 xx jahre i chce wrocic do fabryki. Mam wobec tego pytanie jaka podejdzie pod gamme zmieniarka, nie moge znalezc nigdzie odpowiedzi.

Z tego co wyczytalem to tylko 6cd zmieniarki i tylko fabrycznie.

Zalezy mi na istalacji zmieniarki ALPINE, tylko i wylacznie.

BTW czy potrzebna bedzie wiazka w moim przypadku jesli posiadam zestaw NOKIA DSP ?



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt wrz 22, 2009 07:26

Mam wobec tego pytanie jaka podejdzie pod gamme zmieniarka, nie moge znalezc nigdzie odpowiedzi.
podejdzie tylko i wyłącznie panasonic lub emulator zmieniarki (szukac na allegro) za ok 300 - 400 pln, schematy kabla są na googlach, gdyżznaleźć go jeszcze ciężej niż sprawną zmieniarkę

ori zmieniarka 1H0 035 111 CX-CV1320L

Obrazek

po przeróbce wtyczki podejdzie też na 100% DP600

próbowałem też podłączyć bliźniaczą zmieniarkę dp60 ale albo trzy sztuki jakie posiadam są niesprawne albo się nie da

Obrazek

przydatne linki:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic752663.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic937219.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic149283.html

Myślę że można do FAQ dodać

[ Dodano: Wto Wrz 22, 2009 07:31 ]
BTW czy potrzebna bedzie wiazka w moim przypadku jesli posiadam zestaw NOKIA DSP ?
nie, wiązka DSP jest zupełnie oddzielna od wiązki zmieniarki. Nie musisz mieć DSP żeby gamma 4 działała ze zmieniarką.

Od siebie polecam te emulatory, są na allegro wersje z wtyczką gotową do gammy 4, na własne oczy widziałem jak to działa, pełna emulacja, radio widzi ją jako 6 płyt w każdej po 99 piosenek (oczywiście można wgrać mp3), jest wejście na pendrive i kartę SD, no i zero szans na uszkodzenie mechaniczne co ma częste miejsce w przypadku starszych zmieniarek no i nie zajmuje miejsca w bagażniku. Warto więc imho wyłożyć parę złoty więcej za urządzenie z gwarancją.
Ostatnio zmieniony wt wrz 22, 2009 07:32 przez djtom, łącznie zmieniany 1 raz.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
grzesbidz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 13:27
Lokalizacja: Wilczyn
Kontakt:

Post autor: grzesbidz » czw wrz 24, 2009 00:34

Dzieki za obszerne info djtom

A jak wyglada sprawa z odtwarzaniem zmieniarki CX-CV132OL, daje sobie rade z jazda na gwincie ?

Jedyna jak narazie:

http://www.allegro.pl/item748172019_zmi ... igina.html

Chociaz z tego co widze to beta IV obsluguje tylko 6 plytowa zmieniarke, wyjatkiem jest Panasonic DP88 8 plytowa, ktora beta obsluzy ale tylko 6 szyfladek.

Chetnie dowiem sie recenzji dzwieku z takiego zestawu (OG Gamma IV + zmieniarka), nie ukrywam ze zalezy mi na fabryce (taki kaprys) bowiem druga opcja to Alpine kaseta + zmieniarka.
Ostatnio zmieniony czw wrz 24, 2009 00:48 przez grzesbidz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » czw wrz 24, 2009 07:35

CX-CV132OL
tam jest 0 "zero" na koncu :bajer:

daje sobie rade z jazda na gwincie ?
u mnie na serii gti przerywa na naprawdę porządnej hopie dopiero,ze az nadwozie jęknie
Jedyna jak narazie
ona jest za droga, poczekaj na tansza
Chociaz z tego co widze to beta IV obsluguje tylko 6 plytowa zmieniarke, wyjatkiem jest Panasonic DP88 8 plytowa, ktora beta obsluzy ale tylko 6 szyfladek.
nie wiem co chciales przekazac ale w jednym z linkow ktory wiedzie na elektrode kolega dokladnie opisal jak to jest ze zmieniarkami panasonica
Chetnie dowiem sie recenzji dzwieku z takiego zestawu (OG Gamma IV + zmieniarka)
o wrazenie odsłuchowe Ci chodzi czy fotoporade montażu? :grin:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
bula222
Forum Master
Forum Master
Posty: 1323
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 12:00
Lokalizacja: SKL

Post autor: bula222 » czw lip 08, 2010 18:51

o wiele łatwiej jest z tego co czytam podpiąć zmieniarke do radia gammaIV niż do radia gamma IV w wersji dsp :(


Obrazek
Edit 1- OEM+ :) -->> viewtopic.php?t=222953" onclick="window.open(this.href);return false;
Edit2 -->>viewtopic.php?f=88&t=538921

caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

Post autor: caro86wlkp » czw lip 08, 2010 19:03

wydaje ci sie. wyjścia zmieniarki różnią sie tylko jednym pinem. w dsp masz wspólny minus właśnie w kostce od zmieniarki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości