Jaki wzmak i subwoofer

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
broker01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr maja 28, 2008 08:43
Lokalizacja: Toruń

Jaki wzmak i subwoofer

Post autor: broker01 » pn wrz 21, 2009 18:45

Witam

Wiem, wiem, że to było maglowane wiele razy bo bardzo dużo postów przeczytałem, ale jest tyle różnych opinii, że nadal nie wiem.

Może ktoś mi doradzi jaki wzmacniacz i jaki subwoofer, a założenia są następujące:
- radyjko mam Alpine CDE-9871RR
- głośniki z przodu - zestaw odseparowany Hertz ESK 165,
- głośnik z tyłu - oryginalne Nokii
- drzwi póki co nie wygłuszone, ale na pewno zostaną w najbliższym czasie zrobione,
- muzyka jaką słucham to raczej to co jest na czasie, ale również czasami lubię posłuchać mocniejszych basów,
- wielkość skrzyni subwoofera (raczej zamknięta) to szerokość ok. 37 cm, długość ok. też ok. 37-40 cm, a wysokość ograniczona półką - niestety wożę dojazdówkę z bagażniku,
- nie chciałbym żeby bass w samochodzie było słychać już z "1km" - ma się rozchodzić tylko wewnątrz samochodu w czystym w swoim najlepszym brzmieniu,
- chce żeby cała instalacja była zasilana przez wzmacniacz (obecnie pod radyjkiem Hertze nie grają rewelacyjnie tzn. żadnego basu nie mają)
- budżet na subwoofer to ok. 400 zł - może być używany,
- budżet na wzmacniacz to również ok. 400 zł - również może być używany
- proszę mi jeszcze doradzić jakiej firmy kable kupić.

Za wszelkie konkretne propozycje dziękuję

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn wrz 21, 2009 18:47 przez broker01, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » pn wrz 21, 2009 19:12

broker01 pisze:nie chciałbym żeby bass w samochodzie było słychać już z "1km" - ma się rozchodzić tylko wewnątrz samochodu w czystym w swoim najlepszym brzmieniu,
trzeba wygłuszyć auto...
- głośnik z tyłu - oryginalne Nokii
out z nimi
broker01 pisze:- budżet na wzmacniacz to również ok. 400 zł - również może być używany
za tę cenę nowego nie kupisz...
sony xm (nie x-ploid), stare alpiny


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Awatar użytkownika
Piaseczeq
Music Man
Music Man
Posty: 326
Rejestracja: śr maja 20, 2009 13:55
Lokalizacja: KrakóVW
Kontakt:

Post autor: Piaseczeq » pn wrz 21, 2009 19:39

broker01 pisze:- budżet na subwoofer to ok. 400 zł - może być używany,
najlepiej to sobie sam zrób www.diyaudio.pl tam pokażą ja zrobic wszystko od początku do końca. Ja sam sobie zrobiłem kupiłem głośnik i skrzynie policzył mi program skręciłem na wkrętach do drewna, obiłem sztuczną skórą i wygłuszyłem gąbką i uszczelniłem i gra. Do tego wygłuszone drzwi i klapa bagażnika i niczego nie słuchac na zewnątrz nawet na dużych głośnościach.

Sprzęt jaki mam to:

- helix db. 62.1 podpięte pod radio (niedługo to się zmieni)
- wzmak Magnat Rock 4000 (2 kanały 200 Watt RMS w mostku)
- i skrzynia custom z głośnikiem Jensen turbine 1200 175 Wat RMS
Ostatnio zmieniony pn wrz 21, 2009 19:41 przez Piaseczeq, łącznie zmieniany 1 raz.


"Dodatkowa moc czyni cię szybszym na prostych, obniżenie wagi czyni cię szybszym wszędzie..."

Awatar użytkownika
broker01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr maja 28, 2008 08:43
Lokalizacja: Toruń

Post autor: broker01 » pn wrz 21, 2009 20:26

Jestem trochę zielony w kwestii wzmacniaczy: do czego są kanały np. 2 kanały, 4 kanały?

Ok, już wyczytałem czym się różnią, ale pytanie jaki ma być mój, jeżeli chce żeby chodziły pod nim głośniki przednie tj. 2 woofery i 2 tweetery oraz subwoofer?
Ostatnio zmieniony pn wrz 21, 2009 20:56 przez broker01, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » pn wrz 21, 2009 22:02

ma być 4 kanałowy
2 kanały na przód i 2 w mostku na sub
min 50-60 W RMS na kanał
unikaj peingów, boszmanów etc... i blaupunktów...


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

jarbarek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn lut 26, 2007 01:11
Lokalizacja: puck
Kontakt:

Post autor: jarbarek » wt wrz 22, 2009 00:14

Broker01, jak mogę coś od siebie, to poradzę Ci tak: Jak już Ktoś Ci doradził odłącz tylne głośniki. Poszukaj jakiegoś dobrego głośnika basowego i Sam zrób skrzynię do niego Głośnik polecam Ci taki :http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 0&pid=1105 .Skrzynia do tego głośnika też jest na stronie tego sklepu. A wzmacniacz, to najlepiej jakiś używany firmowy, i powiem Ci,że lepiej dwukanałowy w mostek lub monoblok do samego subwoofera. -Bo trudno jest znaleźć czterokanałowy wzmacniacz, który dobrze zasili mostkiem suba, i resztą kanałów przednie głośniki. Oczywiście do przednich głośników oddzielny wzmacniacz.Skrzynie polecam Ci zrobić zamkniętą. Co do kabli zasilających, ja osobiście używam kupionych w sklepie elektrycznym takich w żółto - zielonej osłonie,są o różnym przekroju.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 89 gości