radio beta V

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

radio beta V

Post autor: MARTINEZ1027 » pn wrz 14, 2009 23:09

witam!!

wiem ze tego typu posty byly juz na forum ale nic ciekawego nie znalazlem .....

mam maly problem mianowicie nie wiem jak wpisiac kod do radia radio jest podpiete na krótko do prostownika .... i jak wlacze radio to wyskakuje SAFE po 2 sek. 1000 ale nie moge wpiac kodu nic nie reaguje żaden przycisk ..czy to jakos sie uaktywnia ???

wklejam fote zeby bylo jasne o jakie radio mi chodzi
pozdrawiam prosze o pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Engelbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw sty 08, 2009 01:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Engelbert » pn wrz 14, 2009 23:33

Nic się dodatkowo nie powinno uaktywniać: po włączeniu, pojawia się SAFE, później 1000, następnie aby wprowadzić kod wciskamy odpowiednią liczbę razy poszczególne klawisze numeryczne, np. dla kodu 3258 naciskamy trzy razy jedynkę, dwa razy dwójkę, pięć razy trójkę, osiem razy czwórkę. Następnie przytrzymujemy klawisz przejścia do kolejnego utworu (strzałka najbliżej prawej krawędzi ;) )

Być może kwestia zasilania - kiedy w aucie miałem podpięty do radia jeden zamiast dwóch plusów, w ogóle nie włączyć radia, pojawiało się podświetlenie i napis SAFE. Dopiero po podłączeniu 2 plusów, dało się wprowadzić kod.


VW

MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: MARTINEZ1027 » pn wrz 14, 2009 23:46

Engelbert pisze:Nic się dodatkowo nie powinno uaktywniać: po włączeniu, pojawia się SAFE, później 1000, następnie aby wprowadzić kod wciskamy odpowiednią liczbę razy poszczególne klawisze numeryczne, np. dla kodu 3258 naciskamy trzy razy jedynkę, dwa razy dwójkę, pięć razy trójkę, osiem razy czwórkę. Następnie przytrzymujemy klawisz przejścia do kolejnego utworu (strzałka najbliżej prawej krawędzi ;) )

Być może kwestia zasilania - kiedy w aucie miałem podpięty do radia jeden zamiast dwóch plusów, w ogóle nie włączyć radia, pojawiało się podświetlenie i napis SAFE. Dopiero po podłączeniu 2 plusów, dało się wprowadzić kod.
a moze to jest wina zlego podlaczenia ? ja podpiolem tylko 2 piny do plusa i masa ...dobrze??



wojciech_69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 23, 2010 15:33
Lokalizacja: lubeskie

Post autor: wojciech_69 » czw kwie 15, 2010 14:03

A moje pytanie brzmi następująco: Dlaczego niektóre radia Beta V mają ,mała mrugającą na czerwono diodę a niektóre nie (dioda obok klawisza w lewym dolnym rogu radia)? Coś czytałem że może to oznaczać że te z diodą mają kod zabezpieczający (wpisany ręcznie) i o tym informuje mrugająca dioda, natomiast te bez diody szczytują kod z komputera samochodu-jeżeli radio zostało przełożone do innego auta trzeba kod wprowadzić ręcznie.?...



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Post autor: RA_FEEL_IT! » czw kwie 15, 2010 14:06

wojciech_69 pisze:jeżeli radio zostało przełożone do innego auta trzeba kod wprowadzić ręcznie.?...
trzeba



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: Pablo Corrado » czw kwie 15, 2010 15:47

Radio po wpięciu do samochodu komunikuje się z zegarami i dopiero wtedy kod możesz wpisać. Ja miałem to samo, podpiąłem do prostownika, dwa plusy itp i guzik to dało. Natomiast po założeniu do samochodu można było od razu kod wpisać tak jak kolega wyżej podał.
Ciekawostką jest fakt, że Jak podpinasz VAG-COM i właczysz radyjko, to jest możliwość jego diagnozy vagiem :D


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

wojciech_69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 23, 2010 15:33
Lokalizacja: lubeskie

Post autor: wojciech_69 » pt kwie 16, 2010 13:31

Ok, panowie wiem że trzeba wprowadzić kod i w ogóle. Moje pytanie brzmiało: dlaczego jedne radia (beta V) mają diodę a niektóre nie? (a dalsza część mojego postu to było [wg mnie] wytłumaczenie jak to rozumiem). Czy tu chodzi o to, że jedne są nowsze a drugie starsze?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości