Jakie głośniki w tył samochodu, proszę o poradę

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
inhoss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 11:28
Lokalizacja: szczytno/warszawa

Jakie głośniki w tył samochodu, proszę o poradę

Post autor: inhoss » śr wrz 09, 2009 10:09

Witam, ostatnio kupiłem zestaw helix dark blue 62.1 mam golfa mk3 5drzwi, wygłuszylem przednie drzwi matami vibroplast i zamontowałem helixy, podłączyłem je pod wzmacniacz magnat 360 4x90w powiem szczerze że ładnie to gra, nie wiem czy ten wzmacniacz ma tą powyższą moc w rms ale helixy ładnie pomiata muszę uważać żeby ich nie spalić, zostały mi jeszcze na wzmacniaczu dwa kanały więc chce je jakoś zagospodarować, nie wiem co pod nie podłączyć, czy może wstawić w tylną półkę jakieś głośniki 6x9 i podpiąć pod wzmacniacz? Ładnie by to grało z tymi helixami z przodu? A może zmostkowac i do bagażnika wstawić jakąś skrzynkę z głośnikiem? Jakie rozwiązanie byłoby lepsze? Co polecaćie abym zrobił, proszę o propozycje pozdrawiam



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » śr wrz 09, 2009 10:22

Jedyne najlepsze rozwiązanie do kupić skrzynkę do bagażnika, te helixy pod wzmakiem jako tako grają, a bas ze skrzyni byłby dopełnieniem.

Ludzie zaraz ci pojadą że w półkę czy też w tylne drzwi się nie wstawia głośników, fakt będą mieli racje ale wiem , że ludzie lubią jak coś i z tyłu gra, lepszym rozwiązaniem jest w drzwi niż w półkę, bo osobom siedzącym z tyłu po prostu będzie to grało prosto w uszy.

Zrobisz jak zechcesz,

tu masz temat po w którym znajdziesz dużo odpowiedzi na swoje pytania

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787



Awatar użytkownika
inhoss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 11:28
Lokalizacja: szczytno/warszawa

Post autor: inhoss » śr wrz 09, 2009 11:40

Ok dzięki za podpowiedzi :) hm... A jaką skrzynkę pod ten wzmacniacz kupić tak żeby dobrze zagrała? Niby na mostku będzie miał 180w ten wzmacniacz ale nie wiem czy to jest ta wartość rms podana na wzmacniaczu, szukałem na internecie i jedni piszą że magnat 360 ma 4x 90w rms a inni że 4x 45rms



Awatar użytkownika
woytooo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr cze 08, 2005 17:40
Lokalizacja: Kraków-Miechów
Kontakt:

Post autor: woytooo » śr wrz 09, 2009 11:46

nie montuj głośników w tylnej półce, ja założyłem u siebie i masakra, zero basu i ogólna kiszka, chce się pozbyć tej półki i wrzucić głośniki do przednich drzwi.



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » śr wrz 09, 2009 11:58

inhoss pisze:magnat 360 ma 4x 90w rms a inni że 4x 45rms
na 90 wat na stronę to on nie wygląda, miałem swego czasu taki wzmacniacz , podpiołem pod niego pioneera ts jjuż nie pamiętam jakiego , miał 160 wat rms, wzmacniacz dawał rade, ale jakość nie jest imponująca, w sumie kupiłem go za 90 zł , bo koleś sprzedawał z zakupionego samochodu a nie wiedział czy działa, akurat na moje szczęście działał, to ja nie miałem pretensji, bo za tą cene dobry sprzęt, ale jak na allegro są po ponad 200 zł, ja bym się nie skusił na pewno.



Awatar użytkownika
inhoss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 11:28
Lokalizacja: szczytno/warszawa

Post autor: inhoss » śr wrz 09, 2009 12:31

No ja ten wzmacniacz za free dostałem więc napewno za 200zł też bym się nie skusił :) ale pod helixami ładnie gra :) jaką skrzynkę kupić pod ten wzmacniacz żeby dał radę?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości