MK II - podłączenie radia i głośników

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

msgolfmkII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 13, 2009 15:03
Lokalizacja: Warszawa

MK II - podłączenie radia i głośników

Post autor: msgolfmkII » pt sie 21, 2009 02:33

Zamiast radia w moim golfie jest szereg kabli. Jest z nich ułożona kostka i kilka innych wyjść. Domyślam się, że samo podłączenie radia nie byłoby wielkim problemem. No ale jakie radio podłączyć?

Chciałbym podłączyć fabryczne (alpha, beta, i inne, byle pasowały do dwójki), kasetowe. Problem w tym, że nie wiem, jakie głośniki będzie takie radyjko tolerowało.

Na podszybiu mam zamontowane tweetery po 40w i 4 ohmy. W kieszeniach mam schowki zamiast maskownic i na razie nie będę tego zmieniał. Z tyłu nie mam głośników, ale są przeprowadzone kabelki. W związku z tym chciałbym dokupić głośniki 4/6'' na tył i podpiąć je razem z przednimi tweeterami do radia. Wiem że "tak się nie robi" chcąc mieć dobre brzmienie, no ale potrzebuję jakiegokolwiek brzmienia na teraz.

Moje pytania:
- jakie, Waszym zdaniem, warto kupić głośniki na tył? (do 200 zł)
- jakie radio fabryczne (lub niefabryczne, byle było z epoki) byłoby odpowiednie do takiego rozwiązania?
- czy zakończenia kabelków do głośników tylnych (widoczne na jednym ze zdjęć, kabelki: zielony i czerwony) da się podpiąć bezpośrednio pod głośnik, czy trzeba kupić jakieś przejściówki.

Zdjęcia:

1. Kabelki zamiast radia
Obrazek
2. Kabelki na tył, przeprowadzone pod progiem
Obrazek
3. Zakończenia kabelków na tyle
Obrazek

Szukałem na forum postów/tematów o podobnych problemach, ale jakichś konkretnych odpowiedzi na moje pytania nie znalazłem. Możliwe, że coś przeoczyłem - będę wdzięczny za linki do podobnych tematów.

Sorry za taki "problem", no ale laik jestem w tych sprawach.
Z góry dzięki za poświęcony czas,
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » pt sie 21, 2009 20:25

Moje pytania:
- jakie, Waszym zdaniem, warto kupić głośniki na tył? (do 200 zł)
strata kasy

- jakie radio fabryczne (lub niefabryczne, byle było z epoki) byłoby odpowiednie do takiego rozwiązania?
jeśli ma być byle co - polecam odwiedziny na szrocie czyli ori radio i panele

- czy zakończenia kabelków do głośników tylnych (widoczne na jednym ze zdjęć, kabelki: zielony i czerwony) da się podpiąć bezpośrednio pod głośnik, czy trzeba kupić jakieś przejściówki.
tu masz total hardcore... - masz kostki iso - obczaj na nich co jest co -gdzie +, masa, głośniki


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

RED TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr sty 21, 2009 00:18
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

Post autor: RED TDI » ndz wrz 06, 2009 15:27

pozwole sie podpiąć,
zakupiłem Ori gamme do MKII, chce kupić jakies głosniki na podszybie + cos 4x6 na tył (tez juz sobie pocztałem ze to niezgodne ze sztuką..) Moja wizja przewiduje doprowadzenie auta do oryginału, więc głośniki również w oryginalnych miejscach, czy są jakieś marki, modele które polecacie?
podszybie przód oraz 4x6 tył,
czy jest różnica między głośnikami no name za 80zł a takim za 169zł magnat?
Czy to jeszcze zbyt niska pólka by była różnica i w tym przedziale płaci się tylko za marke?
Doradźcie coś, szarik potrzebuje grania :chytry:

P.S Są do dostania Ori kostki głośnikowe ? Ori głośniki nie mają wsuwek tylko kostke wbudowana i kable również kończą się pasującą kostką, niechciałbym tego ucinać...


Szarik zaprasza http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2871386#2871386

papael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 12:52
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: papael » śr wrz 09, 2009 12:23

msgolfmkII pisze:jakie, Waszym zdaniem, warto kupić głośniki na tył? (do 200 zł)
Slyszałem jak grają Boshmanny i jezeli szukasz czegos do 200 zl na tyl, to wlasnie to polecam :).
Boschmann MB 83cti



msgolfmkII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 13, 2009 15:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: msgolfmkII » śr wrz 09, 2009 12:53

Udało nam się z kumplem tydzień temu podpiąć pod te moje kabelki kasetowego clariona. Wespół z moimi tweeterami grał tragicznie, ale grał i o to chodziło. Wczoraj go wyjęliśmy, no i wróciłem do rozważań nt. ori radia.

Mam pytanie - Jakiego typu radio wytrzyma zestaw: 2x tweetery 40w/4ohm + 2x Boschmann 4/6'' 100w/4ohm.

Czy da radę taka beta ?

Jest na niej napisane 2x20w, więc chyba nie. Znajdzie się zatem ori radio, które wytrzyma większą moc?

Na tej gammie też jest tylko 4x20w.
Ostatnio zmieniony śr wrz 09, 2009 13:19 przez msgolfmkII, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » śr wrz 09, 2009 23:05

msgolfmkII pisze:Jakiego typu radio wytrzyma zestaw: 2x tweetery 40w/4ohm + 2x Boschmann 4/6'' 100w/4ohm.
każde "wytrzyma" ale dźwięk będzie co najwyżej kiepski...
msgolfmkII pisze:Wespół z moimi tweeterami grał tragicznie, ale grał
moim zdaniem zbyt pochopnie osądziłeś winę radia

[ Dodano: 09 Wrz 2009 23:06 ]
papael pisze:Slyszałem jak grają Boshmanny i jezeli szukasz czegos do 200 zl na tyl, to wlasnie to polecam :) .
Boschmann MB 83cti
źle Ci radzi...


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

msgolfmkII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 13, 2009 15:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: msgolfmkII » śr wrz 09, 2009 23:23

Dzięki za podpowiedź.

Jeżeli chciałbym zainstalować cztery głośniki w aucie, to rozumiem, że gamma (4x20w) będzie lepsza od bety (2x20), która nie ma dodatkowych dwóch kanałów. Tak swoją drogą - byłoby możliwe podłączenie czterech głośników do bety? (sorry za pytania, ale jestem zielony w temacie).
CrocodileReggae pisze:[ Dodano: 09 Wrz 2009 23:06 ]
papael pisze:Slyszałem jak grają Boshmanny i jezeli szukasz czegos do 200 zl na tyl, to wlasnie to polecam :) .
Boschmann MB 83cti
źle Ci radzi...
Zamiast boschmannów myślałem jeszcze nad czymś takim - JBL 4/6''

Kolejny dylemat - czy jest sens zakładać JBL-e zamiast Boschmannów, jeśli jednostką sterującą i tak będzie radio ori, które z żadnym z głośników sobie przyzwoicie nie poradzi?
A może jednak JBL-e zabrzmią lepiej?

W sumie to ostatni problem w tej sprawie. Dzięki za cenne uwagi i cierpliwość do nowicjusza :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości