Czy warto Zabudowywać po swojemu bagażnik ???

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

19AdEks91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: czw lip 30, 2009 12:09
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Czy warto Zabudowywać po swojemu bagażnik ???

Post autor: 19AdEks91 » ndz sie 30, 2009 16:33

Mam Pytanko czy lepiej zabudować po swojemu bagaznik swojego Golfika czy lepiej Kupić gotową tube wzmacniacz i zamontować to do tego co juz jest??

Z początku chciałem kupić glosnik PIONEER TS-W257F
http://www.allegro.pl/item720973212_pio ... w_f_v.html

i do tego wzmacniacz PIONEER GM-3300F
http://www.allegro.pl/item718944054_pio ... sklep.html

Lecz ponoć wzmacniacz nie da rady ... :/ no a nie potrzebuje sprzetu ktory bedzie słychac dwie ulice dalej lecz bedzie czysty dziwiek ktory bedzie mozna posuchać na codzień ale i też nie osmieszać sie na zlocikach :)

lecz wydaje mi sie ze taniej było by gdybym kupił Skrzynie z głosnikiem do tego wzmacniacz i kable i podłączył .... lecz czy dziwiek bedzie lepszy czy gorszy??? opłaca sie władować w to serce?? i prace i zrobic po swojemu ???



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz sie 30, 2009 17:47

Ten głośnik to FREEAIR(montaż np. na tylnej półce) , czyli czytaj dużo głośnego łomotu i zero jakości .



PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » ndz sie 30, 2009 17:51

Napiszę Ci tak. Podobny głośnik i ten wzmacniacz to dobry zestaw, wystarczy spokojnie (Kup podobnego pionka tylko do zabudowy w pudle. Wzmacniacz zmostkowany osiąga max 300W a nominalna moc głośnika to 250W więc nie trudno policzyć. Poszukaj sobie programu do obliczania litrażu skrzynki po parametrach głośnika. Wtedy wiesz ile ten głośnik potrzebuje "miejsca" i zlecając wykonanie skrzynki z MDF-u wyjdziesz na tym super.

Te skrzynki na allegro, głównie nie znanch marek to głośniki wsadzone w skrzynki uniwersalne i one ani nie wykorzystują potencjału głośnika ani nie grają czysto. Zauważ, że ludzie wożą subwoofery 600W a puka to jakby ktoś dużymi rękoma klaskał heh.

Bierz ten sprzęt, zamawiaj skrzynkę z MDF-u pod ten głośnik i będzie dobrze.
Ostatnio zmieniony ndz sie 30, 2009 17:52 przez PaulAdmin, łącznie zmieniany 1 raz.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » ndz sie 30, 2009 19:56

Jak napisał kolega PaulAdmin - głośnik do zabudowy, wzmacniacz daje 150W rms na mostku, więc głośnik 200-300W rms będzie ok (ten ma 250 więc dobra moc)

Gotowe skrzynki niższej klasy nigdy nie zagrają idealnie, a dając skrzynie do zrobienia masz ją dopasowaną pod głośnik, i przy okazji dopasowaną do bagażnika.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sie 30, 2009 20:07

Shmatan pisze:wzmacniacz daje 150W rms na mostku, więc głośnik 200-300W rms będzie
myslalem ze jesli wzmacniacz bylby tej samej mocy lub nawet "mocniejszy" było by lepiej.ale widze ze jeszcze stereotypy krążą



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz sie 30, 2009 20:15

A ja widzę, że ten Pioneer to bardzo dobry sub....



19AdEks91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: czw lip 30, 2009 12:09
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: 19AdEks91 » ndz sie 30, 2009 20:30

a do porownania co lepsze?? pionek co wyzej czy moze JBL ???
JBL GT5- A402 cena taka sama ale widze ze JBL troszke słabiej w parametrach ale slyszlem ze JBL jest lepszą firmą i to ze ma gorsze parametry to nie znaczy ze gorzej gra... co o tym sądzicie ???

(Pytam tyle bo to moj pierwszy samochod MK3 i nie chce z niego zrobić wiochy)

[ Dodano: 30 Sie 2009 20:31 ]
albo jeszcze inna opcjia kupić słabej firmy wzmak a mocniejszy ???
np:
http://www.allegro.pl/item724821526_wys ... _hurt.html



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sie 30, 2009 20:33

19AdEks91, kolego,ja sie dziwie ze ten temat jeszcze istnieje.poczytaj kilka podobnych postów jak sie zaczyna "rozmowe"itp.



PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » ndz sie 30, 2009 21:35

Skoro ma gorsze parametry to jak ma lepiej grać? JBL produkuje subwoofery w który bas jest "uderzeniem" innymi słowy nie są zbyt ciśnieniowe
duber pisze:myslalem ze jesli wzmacniacz bylby tej samej mocy lub nawet "mocniejszy" było by lepiej.ale widze ze jeszcze stereotypy krążą
Poprostu przy połowie wartości maksymalne wzmacniacza głośnik przestałby wyrabiać i miałbyś trochę skopconą skrzynkę heh głośnik zawsze musi mieć większą moc od wzmacniacza.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz sie 30, 2009 22:54

PaulAdmin daruj sobie pisanie takich postów na forum i wprowadzanie autora w błąd. To co piszesz jest wiedzą wyczytaną bóg wie gdzie i nie mającą nic wspólnego z prawdą.
Ja zasilałem przez długi okres system przedni mający 150W RMS'u dając mu 325W RMS na kanał i jakoś nie odczułem nie wyrabiania wooferów. Głośniki skopcić, też się nie skopciły...
Gdybyś dysponował odpowiednią wiedzą, wiedziałbyś, że bardzo szybko można zabić głośnik zbyt małą mocą wzmacniacza...

19AdEks91 jak narazie jesteś na bardzo dobrej drodze do zrobienia, jak to dobrze ująłeś "wiochy" w swoim aucie.
Nie masz zielonego pojęcia o tym, co robisz więc może zacznij swoją przygodę z Car Audio od przeczytania paru przydatnych rzeczy:
http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCa ... 01beta.pdf
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=193202

Potem wróć tu z odpowiednimi pytaniami i jakąś koncepcją, bo temat jest bez sensu.
Życzę miłej lektury, a temat zamykam.



Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości