+ radio + wzmacniacz

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Które głośniki lepsze??(cena jakosc)

Infinity 6530 (600 zł)
1
25%
Infinity 6520 (400-500 zł)
0
Brak głosów
Helix Esprit 136 (400-500zł)
3
75%
Clarion sr-p 1720 (400zł)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 4

Przemek747
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 02, 2009 10:41
Lokalizacja: Gdańsk

+ radio + wzmacniacz

Post autor: Przemek747 » pn sie 24, 2009 18:15

Chciałbym w końcu zmienić seryjne wyposażenie audio w moim goferze.
Z racji tego ze skazany jestem na zakup na raty, wybór sprzętu ogranicza się właściwie do tego oferowanego w sklepach typu MM, Saturn, Electro World itp.
Trochę się temu wszystkiemu przypatrzyłem i mam mniej więcej nakreślone co chętnie bym widział u siebie w aucie. A ponieważ zarówno w car audio jak i ogólnie elektronice jestem całkowicie zielony chciałbym przed zakupem usłyszeć jeszcze jakieś opinie i porady.

Radio:
CLARION DXZ588R cena 600-700 zł
Jvc KD-R501 cena ok 500zl

Co do radia to przydało by się USB, oraz pokrętło którego brakuje w Clarionie(mimo wszystko słyszałem że to jedna z lepszych opcji za tą cenę, więc z pokrętła mogę zrezygnować)

Głośniki:
I tutaj mam największy problem:
Infinity REF 6520 SCS 400-500zl
Infinity REF 6530 CS 600zl
Helix Esprit 136 400-500zl
Clarion sr-p 1720 S - ok 400zl

I teraz tak: 3 pierwsze modele miałem przyjemność odsłuchać. Najbardziej podoba mi się 6530 ale 6520 słuchałem w już jakiś czas temu, pod innym sprzętem i ciężko mi porównać obydwa modele.
Z tego co wyczytałem głośniki Infinity mają 2ohm. (przy serii 6520 było napisane 2.6 ohm). Jakie to ma tak naprawdę znaczenie, oprócz tego że przy 2ohm jest większa moc na wzmacniaczu? Coś kosztownego się z tym wiąże? Są jakieś minusy?

Przeglądałem forum ale o podanych modelach praktycznie nie ma informacji.

Wzmacniacz:
Tutaj już nie mam pojęcia. Coś 2 kanałowego i w miarę taniego. Ile mocy powinien mieć taki wzmacniacz na kanał, żeby to wszystko razem grało?
Z tego co było dostępne wpadł mi tylko taki model:

BLAUPUNKT EMA 260 ok 350zl

W miarę możliwości proszę o jakieś rady. Budżet już i tak mam przekroczony bo myślałem o kwocie 1200-1300 zł a tutaj już jest 1500-1600, a wiadomo że do tego dojdą kable, dystanse, wygłuszenie. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » pn sie 24, 2009 20:21

Przemek747,ja bym ci radził rozglądnąć się za używanym sprzętem np: radio i wzmak można wyrwac bardzo fajny w uzywce nawet za mniejszą kasę a zagra napewno lepiej niz te shity z sklepów typu MM itp. Nie ograniczaj sie tylko do głosników infinity jest jeszcze Power Bass, Soundstream, Rainbow, Herta (seria HSK) itp, no finansowo troche marnie to wygląda ale dało rade by coś z tego zrobic, na sprawy montażowe typu wygłuszenie, przewody licz ok 300zł bo lepiej zainwestować w nieco bardziej przyszłościowe divajsy.



Przemek747
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 02, 2009 10:41
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Przemek747 » pn sie 24, 2009 20:35

No właśnie w tym jest problem, że zakupu chce dokonać na raty. Bardzo ciężko był by wyłożyć 500zł gotówką za samo radio a co dopiero jeszcze na głośniki i wzmacniacz. Druga sprawa to że te 3 pary głośników miałem przyjemność odsłuchać, więc wiem czego mogę się spodziewać, a zarazem nie mam porównania z innym sprzętem w podobnej cenie.

A swoją drogą. Jaka jest maksymalna głębokość montażu głośników w przednich drzwiach Golf MK III wersja trzy drzwiowa.



Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » pn sie 24, 2009 20:40

Przemek747, na dystansie jestes w stanie wsadzic dosłownie wszystko no może z re xxx comp 6 był by problem ale ogólnie miejsca jest sporo osobiście mam głośniki 71mm i bez problemy sie mieszczą. A czy musisz miec wszystko kupione od razu? Na prawde czasem kompletować klocki przez dwa trzy miesiące i mieć cos co fajnie zagra a nie kupic marketowego shita :bajer: Za mniejszą kase możesz wyrwać radio w używce np JVC SH lub jakąś alpinkę.



Przemek747
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 02, 2009 10:41
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Przemek747 » pn sie 24, 2009 20:54

W moim przypadku skompletowanie wszystkiego zajmie pewnie ponad rok. Dlatego zastanawiam się nad ratami. Ogólnie i tak z używanych rzeczy kupiłbym pewnie tylko wzmacniacz. Starsze Radia często nie mają wejścia USB a co do głośników to wole dopłacić i mieć nowe. Nie wiadomo jak były katowane przez poprzedniego właściciela.

Swoją drogą chętnie bym posłuchał jak gra coś z proponowanych przez Ciebie rzeczy bo te 6530 naprawdę zrobiły na mnie wrażenie.



Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » pn sie 24, 2009 21:07

Przemek747, najlepiej jak bys miał kogos w okolica a najlepiej kilku u których mógłbyś posłuchać różnych klocków było by ekstra ale jeżeli chcesz mi wierzyć w ciemno i chcesz sie cieszyc fajnym masażem nogawek z przodu to polecam PB L60C w wygłuszonych drzwiach i pod wzmacniaczem ok 80rms potrafią fajnie zagrać. Myśle że watro się zastanowić nad mini, ciekawą propozycją są tez SS LS60c. Głosniki można kupic nówki bo nie jest to jeszcze taka kolosalna suma, radio i wzmacniacz w używce jest godny zastanowienia, bo osobiście przewija mi sie troche sprzetu uzywanego przez ręce i rzadko kiedy była sytuacja że cos było nie tak.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości