Przeciagniecie kabli z radia do?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

bo tak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt cze 30, 2009 02:22
Lokalizacja: Śląsk

Przeciagniecie kabli z radia do?

Post autor: bo tak » czw lip 23, 2009 04:03

Witam mam pewien problem mianowicie miesiąc temu zakupiłem wzmak+skrzynie. Z kablami i podpięciem nie mam problemów, ale mam problem no właśnie jak pociągnąć kable z radia do progów (patrz zdjęcie)

Obrazek

tak aby ich nie było widać. Nigdy czegoś takiego nie robiłem więc, może wydwac się to banalne no, ale nie wiem czy wogóle dobre miejsce obrałem do ciągnięcia tych kabli. Kto mi powie jak odprowadzić kable do progów? Co zdemontować jak je przepchać? Proszę o pomoc jeżeli nadejdzie to z rana będę montował. Pozdrawiam



Sticky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 31, 2009 22:57
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Sticky » czw lip 23, 2009 08:27

Wyjmujesz radio. Odkręcasz od strony kierowcy ten plastik pod kierownicą (ten w okolicach bezpieczników), od strony pasażera musisz odkręcić dolny schowek (tą półkę)
Później tylko zdejmujesz progi i ciągniesz kable dalej. zero filozofii :)

Mam nadzieje, że pomogłem :)

A tak BTW to przed skrzynką i wzmakiem możnaby pomyśleć o normalnych głośnikach na przód i schowaniu tych tweeterów. (oczywiście jeżeli fotka przedstawia twoje auto) :)
Ostatnio zmieniony czw lip 23, 2009 08:30 przez Sticky, łącznie zmieniany 1 raz.


Biały Variant <Black&White> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=232685

Awatar użytkownika
tomek507
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 10:48
Lokalizacja: Małopolska okl.Gorlic
Kontakt:

Post autor: tomek507 » czw lip 23, 2009 09:45

A po co leciec z kablami po dwóch stronach dokladac sobie roboty pusc je po jednej od strony kierowcy odkrec pod kierownica ten plastik, odkrec prug a tam juz wszystko ci sie ukaże dalej juz bedziesz wiedzial co robic:) a gdy reka gdzies nie dosiegniesz kabla wez sobie jakis drucik w miare sztywny i takim sposobem łap i przeciagaj kable.


- Co wy właściwie robicie tam u was?
- Grillujemy i pijemy wódke
- A w zimie?
- Nie grillujemy

Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Post autor: zmick » czw lip 23, 2009 11:45

tomek507 pisze:A po co leciec z kablami po dwóch stronach dokladac sobie roboty
Jest sens i to ogromny. Po jednej stronie (jak dobrze rozumuję) leci zasilanie, a po drugiej głośnikowe / sygnałówki). Jak dasz po jednej to będzie LIPA (czytaj zakłucenia)

Pozdrawiam

[ Dodano: 23 Lip 2009 11:47 ]
tomek507 pisze:odkrec prug
Ps. progu się nie odkręca, tylko delikatnie (żeby nic nie połamać) wypina

[ Dodano: 23 Lip 2009 11:48 ]
tomek507, bebeszyłeś Golfika i zakładałeś sprzęt, czy tylko teoretyzujesz? Sorki ale jakieś dyrdymały piszesz

Bez urazy

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
konrad141
Forum Master
Forum Master
Posty: 1082
Rejestracja: pn lip 28, 2008 23:24
Lokalizacja: Borawe/Ostrołęka
Auto: Bora Sedes 4motion
Silnik: AJM
Kontakt:

Post autor: konrad141 » czw lip 23, 2009 17:31

tomek507 pisze:A po co leciec z kablami po dwóch stronach dokladac sobie roboty
:panna: Czytałes cos o CA , że takimi radami rzucasz? :goof:

Tak jak kolega wyzej w pierszym poscie napisał tam rozbierasz troche deski rozdzielczej czy tam kokpitu a pozniej pod progami tymi plastykowymi ( je sie wyciąga z takich zatrzasków do gory z wyczuciem napewno sam je zdemontujesz nic nie łamiąc :bigok: ) a pozniej to juz tam chowasz je jak chcesz ważne aby zasilanie po jednej było stronie a sygnałówki po drugiej :bigok:

Pozdrawiam :)


Piasek pisze: Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
:los:

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » pt lip 24, 2009 15:06

Pamiętaj, że z radia ciągniesz tylko jeden kabel (w zasadzie jedną złączoną parę + wzbudzanie wzmacniacza), czyli RCA. Drugi kabel leci od akumulatora do wzmacniacza.
Ostatnio zmieniony pt lip 24, 2009 15:06 przez k0nr4d, łącznie zmieniany 1 raz.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
tomek507
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 10:48
Lokalizacja: Małopolska okl.Gorlic
Kontakt:

Post autor: tomek507 » sob lip 25, 2009 17:14

No fakt macie racje nie doczytalem ze chodzi o wzmak :bajer: , ja ost puszczalem sobie do samych glosnikow wiec dla obydwu leca z jednej strony.


- Co wy właściwie robicie tam u was?
- Grillujemy i pijemy wódke
- A w zimie?
- Nie grillujemy

xlineage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 26, 2009 14:35
Lokalizacja: z domu

Post autor: xlineage » pn lip 27, 2009 14:37

a nie lepiej RCA puscic srodkiem , tam gdzie reczny?



Rychu_19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 18:57
Lokalizacja: Jelonki
Kontakt:

Post autor: Rychu_19 » sob sie 15, 2009 23:18

xlineage pisze:a nie lepiej RCA puscic srodkiem , tam gdzie reczny?
:goof: Ale poco ja mam tak jak mowil kolega w progach z jeden i drugiej strony puszczone kable od wzmaka po stronie kierowcy bo blisko do aku a od pasazera to od radia poco roboty sobie robic?? :grin:
:chytry: A jak sie przepali albo przetrze to mozna raz dwa wymienic kable a nie znow pol auta robierac zeby kabel RCA wymienic?! :hmm:
Ostatnio zmieniony sob sie 15, 2009 23:24 przez Rychu_19, łącznie zmieniany 3 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości