[instalacja mk3] Podłączanie radia - który kabelek do czego.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » czw wrz 07, 2006 09:24

Proponowałbym zebrać wszystkie kolory i opisy kabelków do kupy, podpisać je porządnie i dać w temat podwieszony, bo to pewnie nie jednej osobie się jeszcze przyda, bo jak wiemy nie każdy człowiek ma smykałke do audio, a potem po kupnie fury każdy z nas musi wszystko poprawiać. Mój golfik jest już moiim 3 autem i póki co w żadnym nie było normalnej instalacji audio tylko jakieś kosmiczne wymysły. :bajer:



Awatar użytkownika
yoobi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pn lip 17, 2006 22:12
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Post autor: yoobi » czw wrz 07, 2006 19:26

Rafit pisze:Proponowałbym zebrać wszystkie kolory i opisy kabelków do kupy
Się robi :-).

Opis kolorków kabli jakie wystają z dwóch wiązek z samochodu (mk3 CL rocznik 1994).

Wiązka 1 (4 przewody - do głośników):
- brązowo-niebieski - "-" lewego przedniego głośnika
- czarno-niebieski - "+" lewego przedniego głośnika (u mnie ten kabelek jest cały czarny - zblakł albo co)
- brązowo-biały - "-" prawego przedniego głośnika
- czerwono-biały - "+" prawego przedniego głośnika

Wiązka 2 (5 przewodów: 2 grube + 3 cieńkie - do zasilania i sterowanie radiem):
- brązowy (gruby) - "-" zasilania (masa)
- czerwono-biały (gruby) - "+" zasilania (tzw. 'permanent' czyli zawsze jest tam +12V)
- czerwono-brązowy (cieńki) - "+" zasilania (sterujący logiką zapłonu - +12V jest po przekręceniu kluczyka)
- niebiesko-szary - podświetlenie (jest na nim +12V po włączeniu świateł)
- niebiesko-biały - GALA (automatyczna zmiana glosnosci wraz ze zmiana predkosci auta)

Heh, Początkowo niedoczytałem tego co inek01 napisał o tej zmianie głośności wraz ze zmianą pr
ędkości i podpiąłem pod ten kabelek (biało-niebieski) antenę. Dopiero zwalniając przed fotoradarem zorientowałem się że prędkościomierz nie działa :-). Ale odlutowałem i wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam
yoobi


OSPF chodzi własnymi ścieżkami. :-)

coliniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sie 28, 2006 21:00
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Post autor: coliniak » pt wrz 08, 2006 08:51

yoobi pisze: Heh, Początkowo niedoczytałem tego co inek01 napisał o tej zmianie głośności wraz ze zmianą prędkości i podpiąłem pod ten kabelek (biało-niebieski) antenę. Dopiero zwalniając przed fotoradarem zorientowałem się że prędkościomierz nie działa :-). Ale odlutowałem i wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam
yoobi
moze mi tez z tego powodu licznik nie dziala ale nie przypominam sobie abym cos mial podlaczone pod ten kabelek od GALA (zaizolowany) chyba, ze gdzies dalej jakis myk jest

pozdro


Coliniak

Failure is not an option...

Awatar użytkownika
yoobi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pn lip 17, 2006 22:12
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Post autor: yoobi » pt wrz 08, 2006 16:18

coliniak pisze:
moze mi tez z tego powodu licznik nie dziala ale nie przypominam sobie abym cos mial podlaczone pod ten kabelek od GALA (zaizolowany) chyba, ze gdzies dalej jakis myk jest

pozdro
Ciężko powiedzieć. Trzaby jakiegoś fachowca od elekrtyki/elektroniki w golfach popytać :-)

Pozdrawiam
yoobi


OSPF chodzi własnymi ścieżkami. :-)

k3b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw maja 11, 2006 01:06
Lokalizacja: Zamość

Post autor: k3b » wt wrz 12, 2006 00:13

mam takie pytanko posiadam pioniera deh 2100r i chciałbym aby po włączeniu swiateł podświetlało sie radio, napiszcie który to kabelek w radiu ma dostać 12V? czy to moze być niebieski?



Awatar użytkownika
yoobi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pn lip 17, 2006 22:12
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Post autor: yoobi » wt wrz 12, 2006 10:43

O ile dobrze pamietam to jest to kabelek pomaranczowy we wtyczce ISO.

Pozdrawiam
yoobi


OSPF chodzi własnymi ścieżkami. :-)

k3b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw maja 11, 2006 01:06
Lokalizacja: Zamość

Post autor: k3b » pt wrz 15, 2006 11:39

A jak to nie bedzie ten kabelek to nie spali mi sie radio?



Awatar użytkownika
yoobi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pn lip 17, 2006 22:12
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Post autor: yoobi » czw wrz 21, 2006 00:23

To zależy pod co to podepniesz :D. Generalnie na radiu powinna być rozpiska pinów we wtyczce. Zobacz tam, powinien być pin opisany ILLUMINATION albo coś takiego. To ten pin. Wtedy patrzysz po wtyczce który to kabelek. Pod niebieski raczej nie podpinaj bo niebieski to antenka. To radio daje tam po włączeniu 12V o ile dobrze pamiętam.

Pozdrawiam
yoobi


OSPF chodzi własnymi ścieżkami. :-)

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » pt wrz 22, 2006 23:37

- czerwono-brązowy (cieńki) - "+" zasilania (sterujący logiką zapłonu - +12V jest po przekręceniu kluczyka)

Czemu w tym kablu u mnie nie ma napięcia? Jaki może być powód?
- niebiesko-biały - GALA (automatyczna zmiana glosnosci wraz ze zmiana predkosci auta)
W którym pinie standardowo jest ten kabelek we wtyczce?

W nowej wtyczce mam także kabelek ANTENA REMOTE. Rozumiem, że jak się nie ma podnoszonej anteny to ten cały kabelek z pinem jest zbędny i można go wywalić :)



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob wrz 23, 2006 10:34

Rafit pisze:W którym pinie standardowo jest ten kabelek we wtyczce?
Nr 1
Rafit pisze:W nowej wtyczce mam także kabelek ANTENA REMOTE. Rozumiem, że jak się nie ma podnoszonej anteny to ten cały kabelek z pinem jest zbędny i można go wywalić
Jesli nie masz fabrycznego wzmacniacza antenowego to mozesz wywalic...
Jesli masz, to mozesz sprawic sobie separator antenowy i pod podlaczyc go pod ten kabelek. Wzmaczniacz bedzie wtedy zasilany tylko po wlaczeniu radia.



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » sob wrz 23, 2006 15:28

Antenke mam nową dokładaną na dachu :) Więc kabelek zbędny :) Dzięki za info :)



Jerrys77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 06, 2009 23:09
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Jerrys77 » ndz lip 19, 2009 01:43

Witam
W VW Bora chciałem podłączyć radio, wyciagnałem zaślepkę i są tam dwie kostki ISO, wtyk antenowy i oddzielny cienki kabelek żółty czy jasno pomarańczowy zakończony okrągłym wtykiem. Czy ktoś wie do czego go podłączyć?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz lip 19, 2009 11:09

Do niczego :bigok:



Jerrys77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 06, 2009 23:09
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Jerrys77 » ndz lip 19, 2009 12:19

A coś bardziej szczegółowo, co to za przewód?
Pozdrawiam

[ Dodano: 12 Sie 2009 14:14 ]
Witam ponownie
Trochę sie nakombinowałem, ale wszystko hula. Po kolei ten pomarańczowy był podpięty do czerwonego (zaizolowałem i zostawiłem w spokoju) znalazlem jeszcze dwa cienkie kabelki szaro niebieski i szaro biały - odcięte poza kostką ( zaizolowałem je). Dokupiłem separator antenowy i podłączyłem jego kabelek zasilajacy w kostkę ISO od strony samochodu w wolne miejsce aby po połączeniu kostek było połączenie z niebieskim kablem z radia na którym pojawia się +12 po włączeniu radia. No i poszło, ale po wyjęciu kluczyka radio gubiło ustawienia, więc przełożyłem w kostce od radia (zamieniłem) kable czerwony z żółtym.Pomogło. Pomimo wychodzącego z radia kabelka pomarańczowego okazało się, że ten model nie ma funkcji podświetlanie - znalazłem w instrukcji CDX MP40.
Pozdrawiam :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości