Dobry zestaw

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Roxior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 00:33
Lokalizacja: Łódź

Dobry zestaw

Post autor: Roxior » pn lip 13, 2009 00:40

Witam, jestem posiadaczem VW Golfa 4 i nosze się z zamiarem zrobienia nie drogiego aczkolwiek ładnie grającego zestawu audio. Aktualnie posiadam firmowe radio VW oraz 2 firmowe głośniki, jednak chce to zmienić na coś lepszego.
Koszty w jakich chce się zamknąć:
Radio: ok 350zl
Głośniki na przód ok 230zl

I to na razie tyle, może w dalekiej przyszłości pomyśle nad jakimś wzmacniaczem + sub, jednak na razie chce mieć porządnie zrobiony podstawowy zestaw audio.
W związku z tym mam do Was prośbę o wybranie możliwie najlepszego zestawu mieszczącego się w tym przedziale cenowym.

Co do radia fajnie jak by miało AUX , USB oraz oczywiście MP3

Najważniejsze dla mnie to czysty, ładny i głośnym dźwięk, z przyjemnym basem.
Ostatnio zmieniony pn lip 13, 2009 13:45 przez Roxior, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » pn lip 13, 2009 07:58

Roxior, poszukaj sam, nikt ci nie zaproponuje gotowego zestawu. za te kwote mozna znalesc ciekawe radia uzywane lub troche gorsze nowki.
Roxior pisze:Głośniki: ok. 2x150zl
co to ma znaczyc? czyzby glosniki na przod i tyl? FAQ Nazara poczytaj! potem dalej pytaj


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » pn lip 13, 2009 11:11

jeśli ma być bez wzmacniacza...

radio kenwood - bo mają najmniejsze zniekształcenia
olej tylne głośniki
za 300 zł kupisz helixy na przód pierścienie z MDFu i kable zasilający i głośnikowe


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Roxior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 00:33
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Roxior » pn lip 13, 2009 13:38

Faktycznie możne źle to napisałem chodziło mi parę głośników na przód za 230zl.
Tak wiem ze na tył lepiej nie zakładać, czytałem FAQ, jednak tutaj mam pytanie, chodzi aby nie zakładać na tylne drzwi czy na tylną półkę?

Co do radia to sam wyszperałem takie Kenwood KDCW4044
Co o nim myślicie? Wydaje się dobre moim zdaniem.
Teraz została kwestia głośników na przód. Co polecacie do tej kwoty?

Kumpel powiedział mi że nie ma sensu zakładać nowych, na przód, lepiej zostawić firmowe a kasę ładować w radio, ile jest w tym prawdy?

Dzięki za pomoc
Ja raczkuje dopiero i jestem na początku przygody z Golfikiem jak i z CarAudio więc wybaczcie drobne błędy : )
Ostatnio zmieniony pn lip 13, 2009 13:45 przez Roxior, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » pn lip 13, 2009 14:03

Roxior pisze:Kumpel powiedział mi że nie ma sensu zakładać nowych, na przód, lepiej zostawić firmowe a kasę ładować w radio, ile jest w tym prawdy?
Droższe o 230 zł radio tu nic nie zmieni...

z drugiej strony - możliwości lepszych głośników da się w pełni usłyszeć dopiero pod wzmacniaczem który ma 2-3 razy więcej RMSu przy niskich zniekształceniach niż radio

Optimum to
jednostka
zestaw odseparowany na zwrotnicach
wzmacniacz
MDFy
wytłumienie

Bez wzmaka szału nie będzie...


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn lip 13, 2009 18:18

Roxior, daleko do Tomaszowa Mazowieckiego nie masz. A u mnie paru rzeczy posłuchasz, może coś sobie wybierzesz. Bo tak nie masz żadnego odniesienia.



Roxior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 00:33
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Roxior » pn lip 13, 2009 20:03

Dzięki wszystkim wypowiadającym się w tym temacie. Wasze uwagi naprawdę rozjaśniły mi trochę myślenie, i cenne wskazówki pozwoliły wybrać mi prawdopodobnie taki zestaw:

Radio: kenwood KDCW4044
Głośniki przód: HELIX dark blue 62.1 lub JBL GT5 - 650C

Co radzicie wybrać, jakieś uwagi do tego zestawu? Może jeszcze jakieś inne głośniki?

Co sadzicie o takim pomyśle...?
Zamontować taki zestaw jak napisałem, a te firmowe VW głośniki zamontować na tył?
Warto bawić się w takie coś, czy to tylko zniszczy cały efekt nowego zestawu?

ps. Kubus dzięki za cynk, ale pewnie masz sklep z CA i musisz na tym zarobić, nie dziwie sie :) i takich cen jak na allegro raczej nie dostane, ale możliwe że zjawie się u Ciebie w celu instalacji i wygłuszenia całego zestawu
Ostatnio zmieniony pn lip 13, 2009 20:05 przez Roxior, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » pn lip 13, 2009 20:17

Roxior pisze:HELIX dark blue 62.1 lub JBL GT5 - 650C
zdecydowanie helix
Roxior pisze:Zamontować taki zestaw jak napisałem, a te firmowe VW głośniki zamontować na tył?
tylko przod, tyl wogole nie robic! podobno czytales FAQ :chytry:

[ Dodano: 13 Lip 2009 20:18 ]
Roxior pisze:ps. Kubus dzięki za cynk, ale pewnie masz sklep z CA i musisz na tym zarobić, nie dziwie sie
co jak co, ale kubus raczej nie musisz sie chwalic by cos sprzedac, ma pojecie o fachu i napewno znajdziesz u niego niejedna promocje
Ostatnio zmieniony pn lip 13, 2009 20:17 przez malutki, łącznie zmieniany 1 raz.


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Roxior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 00:33
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Roxior » pn lip 13, 2009 20:29

No wiesz malutki, ale myślałem, że można zrobić jakiś użytek z tych głośników, ale w takim razie skoro nie ma co, to odpuszczam temat, ale jeszcze raz zapytam dla jasności, nie montować w ogóle na tył czy nie montować na podszybie?

Ostatecznie pod sumując, taki zestaw będzie dobry? Wszystko będzie pasować? Jeszcze jakieś uwagi?

Chyba zostanę u Was na dłużej, ponieważ pisałem na kilku forach a tylko tu dostałem tak szybkie i precyzyjne odpowiedzi : )



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » pn lip 13, 2009 21:51

Roxior pisze:ale jeszcze raz zapytam dla jasności, nie montować w ogóle na tył czy nie montować na podszybie?
mozesz je sprzedac i dolozyc do zestawu na przod albo odkladac na wzmaka np. do tych helixow


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości