TV w aucie

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
interno
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: wt maja 15, 2007 12:18
Lokalizacja: CW/GD
Kontakt:

TV w aucie

Post autor: interno » pn lip 13, 2009 17:37

WItam. Szukam wszelkich informacji ogólnych i tych konkretnych na temat co jest potrzebne, gdzie kupić, jak podłączyć cały wymagany sprzęt do tego aby w aucie odbierać telewizje.
Posiadam juz odtwarzacz multimediów JVC KD AVX2
Obrazek Obrazek

- posiada DVD, monitorek i takie tam podobne - fajny jest i ma możliwośc podłączenia kabla wizyjnego, czyli moze służyć za normalny monitor, więc aż żal nie wykorzystać do podłączenia TV, jesli jest taka możliwość.
Za wszelkie pomocne informację będę dziekował :)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn lip 13, 2009 17:47 przez interno, łącznie zmieniany 1 raz.


Wydechy do każdego auta robione na zamówienie - profesjonalne podejście MTG (Płock)
Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania (Płock)
VW Golf MK3-> Audi A3-> VW Touareg

MaRo1705
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 23:20
Lokalizacja: Szczedrzyk k/Opola
Kontakt:

Post autor: MaRo1705 » pn lip 13, 2009 19:33

wesz nigdzie nie jest napisane ze ma tuner tv wiec raczej nie chyba ze dorwalbys zewnetrzny tuner tv i dobra antene wtedy dalo by rade , ale mija sie to z celem bo watpire zeby dobrze to sciagalo


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=186922][img]http://images42.fotosik.pl/168/5045874243d5bdca.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
interno
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: wt maja 15, 2007 12:18
Lokalizacja: CW/GD
Kontakt:

Post autor: interno » pn lip 13, 2009 19:43

MaRo1705, generalnie szukałem na allegro tunerów TV i sa jakies standardowe z aut typu Audi A8, BMW itp. Myslałem o kupnie czegoś takiego, anteny, ale takiej co jej nie widać na zewnątz (np. taka pod szybę) i jakoś to połączyć - jeśli sie da. No i jaka jakość tego może być, jakie kanały da się ściągnąć. Moje JVC ma tylko służyć jako monitor.
Na allegro jest też taki tuner TV z NAVI, czy to też da sie jakoś podłączyć (czy to bedzie działać) ???


Wydechy do każdego auta robione na zamówienie - profesjonalne podejście MTG (Płock)
Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania (Płock)
VW Golf MK3-> Audi A3-> VW Touareg

MaRo1705
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 23:20
Lokalizacja: Szczedrzyk k/Opola
Kontakt:

Post autor: MaRo1705 » pn lip 13, 2009 20:18

niebardzo wiem o co ci chodzi ale jvc napewno ma wejscia sygnalowe (wizja audiol i r ) wiec moze kupic do tego http://allegro.pl/item679462698_sklep_d ... i_pod.html cos takiego i antene do tego albo kupic do linku ktorego podalem monitorek lcd 7 cali i nato samo wyjdzie z tym ze to nie ta sama klasa


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=186922][img]http://images42.fotosik.pl/168/5045874243d5bdca.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » pn lip 13, 2009 20:46

interno,
interno pisze:Myslałem o kupnie czegoś takiego, anteny, ale takiej co jej nie widać na zewnątz (np. taka pod szybę) i jakoś to połączyć - jeśli sie da
taka antena nie zapewni dobrego odbioru... nawet jeśli zaopatrzysz się w dobrą, zewnętrzną antenę, to licz się z przeciętną jakością odbioru (śnieżenie, zakłócenia) - szczególnie podczas jazdy w dużej odległości od stacji nadawczej.

Ponadto w czasie szybszej jazdy (~120-160km/h) odbiór może się jeszcze bardziej dodatkowo pogorszyć. Związane jest to min. z efektem Dopplera. Słuchając radia tego nie odczuwasz, ponieważ sygnał radiowy jest mniej "delikatny" od telewizyjnego.

Jako ciekawostkę podam fakt, iż niedawno Mercedes czy BMW chwaliło się (!) opracowaniem tv który zapewnia stabilny odbiór przy prędkości 220km/h. :bajer:
Ostatnio zmieniony pn lip 13, 2009 20:50 przez hayperekpo, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

MaRo1705
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 23:20
Lokalizacja: Szczedrzyk k/Opola
Kontakt:

Post autor: MaRo1705 » pn lip 13, 2009 21:05

interno, Przemysl ten zakup bo itak jadac autem tv nie bedziesz ogladal chyba ze zycie ci niemile


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=186922][img]http://images42.fotosik.pl/168/5045874243d5bdca.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
interno
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: wt maja 15, 2007 12:18
Lokalizacja: CW/GD
Kontakt:

Post autor: interno » wt lip 14, 2009 16:18

Teraz mam DVD w aucie i jężdzę z tym bezpiecznie - tzn włączam filmy który ogladałem juz kilka, kilkanascie razy wiec nie ciagnie mnie do ogladania, ale z TV to chodzi mi tylko o bajerek, bo skoro jest monitor to szkoda nie wykorzystać skoro by byla taka mozliwość.
Skoro twierdzicie że jakosć oglądanych kanałów bedzie na tyle słaba że zamiast sprawiać mi przyjemność bedzie mnie tylko wkurzało to moze faktycznie narazie odpuszcze.
Jak zmienie autko i wejdzie mi 7"monitor to zaloże moze Playstation :)


Wydechy do każdego auta robione na zamówienie - profesjonalne podejście MTG (Płock)
Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania (Płock)
VW Golf MK3-> Audi A3-> VW Touareg

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt lip 14, 2009 17:32

hmm jechałem dwoma bmw z wmontowanym fabrycznie tv i jakos fajnie to odbierało.zaklucenia byly ale to tylko czasami.oczywiscie w czasie jazdy fabrycznie tv nieodbiera ale omija sie tą blokade.mi osobiscie odbiór w owych bmw sie podobał



Awatar użytkownika
interno
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: wt maja 15, 2007 12:18
Lokalizacja: CW/GD
Kontakt:

Post autor: interno » wt lip 14, 2009 20:03

I teraz znowu jest w kropce. Co z tym TV. Poczekam jeszcze na wypowiedzi większej ilości osób czy bawić sie w to- no i przede wszystkim jak, i na jakich częściach ...
PozdroVWki


Wydechy do każdego auta robione na zamówienie - profesjonalne podejście MTG (Płock)
Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania (Płock)
VW Golf MK3-> Audi A3-> VW Touareg

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » wt lip 14, 2009 21:06

duber pisze:jechałem dwoma bmw z wmontowanym fabrycznie tv i jakos fajnie to odbierało
fabryczne zestawy tv w tej klasy samochodach są na ogół solidnie dopracowane, posiadają kilka anten (dach, słupki przednie, podszybie, tylna szyba), które wzajemnie się uzupełniają.

Swego czasu jechałem taksówką, monitorki w zagłówkach i właśnie TV puszczone. Obraz na postoju i w czasie wolnej jazdy po mieście był całkiem niezły (zero śnieżenia, lekkie przekłamania kolorów). Znacznie gorzej było na trasie, która biegła w lesie - spore zakłócenia, "latający obraz"... Kierowca taxi twierdził, że ma tuner Becker'a z anteną zewnętrzną za bagatela 4,5k złotych.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
interno
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: wt maja 15, 2007 12:18
Lokalizacja: CW/GD
Kontakt:

Post autor: interno » wt lip 14, 2009 21:09

Dać 4,5k i mieć śnieżenie to mało przyjemna sprawa, natomiast same tunery TV na allegro wyciągniete z aut "wyższej" klasy sa po okolo 400-600zł.
Ale jesli jak kolega twierdzi potrzebne sa jeszcze anteny w kilku miejscach to może być to kłopotliwe.


Wydechy do każdego auta robione na zamówienie - profesjonalne podejście MTG (Płock)
Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania (Płock)
VW Golf MK3-> Audi A3-> VW Touareg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości