podłączenie kabli

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
audimaniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 19:43
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

podłączenie kabli

Post autor: audimaniac » sob lip 11, 2009 22:52

WItam. Zabrałem się dziś za montaż radia w moim Oplu. Starego Clariona kaseciaka i wyrzuciłem Alpinke. Oczywiście problem z kostkami, gdzieś po drodze zrobiłem zwarcie i rozładowałem aku, ostatecznie postanowiłem pociągnąć nowy +/- z aku.

W kostne prądowej mam kabel czarny -,czerwony+ i jest pomarańczowy (illumination) i zółty (backup). Teraz pytanko jak to skleić do kupy? Wszystkie mają być pod plus, czarny minus? Czy powinienem wrzucić na tego + jakiś bezpiecznik jak do wzmacniacza czy nie trzeba? I przy okazji gdzie doczepić remote ze wzmacniacza? Poprzednio radio się wlączało dopiero po przekręceniu stacyjki co mnie strasznie irytowało. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
takos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 14, 2009 16:20
Lokalizacja: Stegna

Post autor: takos » ndz lip 12, 2009 10:20

Czerwony z żółtym mostkujesz ze soba dajac do "+", czarny do masy,

Robiac zwarcie nie mogles rozładowac akumulatora, spaliles bezpiecznik (pod tym bezpiecznikiem powinno byc jeszcze swiatłow wewnwtrzne i ew zapalniczka)

Remote jest pod niebieskim, Pomaranczowego nie musisz podlaczac (tam jest chyba prad po wlaczeniu swiatel pozycyjnych, nigdy go nie uzywalem)

Jesli ciagneles kabel z akumulatora to lepiej daj bezpiecznik (czerwony 10A) a jak nie to wykorzystaj pradowy z orginalnej instalacju (jest tam juz bezpiecznik)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz lip 12, 2009 10:21 przez takos, łącznie zmieniany 1 raz.


(\X/)

Awatar użytkownika
audimaniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 19:43
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: audimaniac » ndz lip 12, 2009 19:21

Dzięki.
Rozładowany aku mnie najbardziej zdziwił. Grzebałem przy kablach 2godz, ostatecznie chce odpalić radio i nic- patrze na wskaźniku 8V :/ Aku generalnie dobrze trzyma i jest spory, radio ani razu nie zagrało. Światełko wewnątrz działa nadal.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości