Przebicia w głośnikach z nawiewu.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pn lip 06, 2009 13:35

MediaX pisze:jednemu boszmany będą dobre drugiemu klotz.
też prawda :grin:
MediaX pisze:żeby wyelminować przyczyny problemu....
no ale jak rca uwalone to pociągnięcie nowej masy do rca i powinny ustać szumy, jak dalej to samo, to nie w tym problem, ja miałem w pioneerze tak, podobno tej marki lubią robić takie "kuku",zrobiłem nową masę, radio hula do tej pory (już nie u mnie)

no ale jeśli ma radio na podmiankę to ok,



Awatar użytkownika
ewaldino
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr paź 29, 2008 20:02
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: ewaldino » pn lip 06, 2009 20:08

Więc tak, sprawdziałem dziś mase na rca i jest wszystko dobrze, po przyłożeniu drucika nic się nie zmieniło czyli problem nadal był. Przez przypadek natomiast odłączyłem rca od suba i nagle zrobiło się cichutko :otepienie: Tylko teraz niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego po odłączeniu rca od suba znikneło bzyczenie w przednich głośnikach?? Sygnałowe kupywałem w audiomaniaku w gliwicach, profesjonalny sklep i polecili mi te kabelki, nie jest to moze jakiś szał ale porzadne ekranowanie jest, kosztowały coś koło 70zł. Dodam że za to sygnałowe na suba to takie szitowe jakieś kupione kiedyś w zestawie takim za 50zł :grin: Reszta z tego zestawu juz dawno poleciała na śmieci, a myślałem że sygnałówka do suba nie jest aż tak iistotna.
Przed chwilą zrobiłem jeszcze jeden myk, zamieniłem sygnałowe suba z przodem i nic się nie zmeiniło więc to raczej nei problem sygnałówki. zauważyłem też jedną rzecz po częsciowym rozłączeniu rca od suba (tzn gdy bolec wtyczki styka ze środkiem lecz masa nie dotyka sie jeszcze) i sub już gra problemu nie ma :otepienie: dopiero gdy złącze mase na rca suba bzyczenie sie pokazuje. Normalnie gupi jestem :grin:
Ostatnio zmieniony pn lip 06, 2009 20:42 przez ewaldino, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pn lip 06, 2009 22:32

ewaldino pisze:Przez przypadek natomiast odłączyłem rca od suba i nagle zrobiło się cichutko
ewaldino pisze:Dodam że za to sygnałowe na suba to takie szitowe jakieś kupione kiedyś w zestawie takim za 50zł
sam odpowiedziałeś sobie na pytanie, może własnie ten przewód jest przyczyną,

powiesz zaraz
ewaldino pisze:zamieniłem sygnałowe suba z przodem i nic się nie zmeiniło więc to raczej nei problem sygnałówki
a właśnie nie prawda, nie ważne czy ten przewód sygnałowy jest pod subem czy pod przodem, jak zakłócał tak będzie zakłócał, skoro odłączyłeś go i jest ok to ja stawiam na ten przewód, skombinuj jakiś lepszy podłącz i zobaczysz czy to było problemem.



Awatar użytkownika
ewaldino
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr paź 29, 2008 20:02
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: ewaldino » wt lip 07, 2009 10:14

Tylko że w momencie gdy odlączałem do połowy kabel rca na subie to był pod suba podpięty ten lepszy. a ten shit szedł na przód. Ogólnie rozumiem że mogą być jakieś szumy spowodowane ciulatą jakością kabla. Ale to jest ewidentne bzyczenie nawet jak radio wycisze głośność na zero to bzyczenie nie ścisza się, dam nawiew na 4 to słychać to na zewnątrz nawet przy głośności na zero. Przy głośniejszym słuchaniu muzy nie słychać tego wcale gdyż nie nasila się to razem ze wzrostem głosności :otepienie:
Ostatnio zmieniony wt lip 07, 2009 10:34 przez ewaldino, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » wt lip 07, 2009 10:59

ewaldino pisze:Ale to jest ewidentne bzyczenie nawet jak radio wycisze głośność na zero to bzyczenie nie ścisza się
bo to tak jest, ja miałem tak samo, tylko miałem bzyczenie od alternatora, wyciszyłem radio do 0 dawałem gazu , jak rosły obroty tak samo rosło to bzyczenie w głośnikach, i stawiam na ten kabel sygnałowy z suba, mogłeś jeden kanał podłączyć i już by zakłócał, i nie ważne powtarzam drugi raz nie ważne gdzie on jest podłączony czy pod przód czy pod tył czy pod sub , ogólnie on pracuje i zakłóca. Wymieniłem kable na lepsiejsze , problem ustał, nawet CB mi nie zakłóca a wcześniej tak, także dobre kable to podstawa. :bajer:



yamahayzfr16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 12:36

Re: Przebicia w głośnikach z nawiewu.

Post autor: yamahayzfr16 » wt maja 24, 2011 23:45

Witam i odgrzebuje ;)
Mam identyczny problem jak kolega.. tyle ze u mnie nie buczy tylko wali normalnie po subie.. jak naciskam obojetnie jaki przycisk w aucie od elektryki np. szyb to sub wali tak jakby miał zaraz wypaść przez okno...
Czy zmiana RCa pomoże?
dodam ze jak je odłącze od wzmacniacza to jest cisza... Masa z aku, RCA oddzielone od zasilania ale najtansze jakie były w sklepie..



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Przebicia w głośnikach z nawiewu.

Post autor: rysiektr » śr maja 25, 2011 08:54

możesz mieć masę RCA z radia upaloną


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
rademal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lut 01, 2005 01:57
Lokalizacja: Chełmno

Przebicia w głośnikach z nawiewu.

Post autor: rademal » śr maja 25, 2011 09:12

Podepnij na krótko inny kabel i zobacz co się będzie działo...

Jak to samo to wzmaka musisz przysłać do mnie hehe


Klik! Klik! www.golf4.fotolog.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 48 gości