Problem z radiem

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

magiera23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:05
Lokalizacja: birmingham

Problem z radiem

Post autor: magiera23 » ndz lip 05, 2009 23:30

Witam.
Mieszkam w UK, od kilku dni jestem posiadaczem Golfa MK3 1.4 rocznik 1994.
Wczoraj jechałem z podpietą do zapalniczki nawigacją i słuchalem jednocześnie radia. Nie chcący pogłośniłem radio na maksa i autko zgaslo. Odcieło cała elektryke. Odpaliłem autko ponownie i wszysko było wporzadku po za radiem które nie dziala. Sprawdzilem bezpiecznik ale po wymianie na nowy radio i tak nie działa. Nie mam prawie żadnego doświadczenia w mechanice itp. Wyczytałem na forach że może to byc bezpiecznik w radiu ale nie wiem jak to radio wymontować. Zaznacze że radio które posiadam w aucie to kenwood ze zdejmowanym panelem. Próbowalem sie dzisiaj jakos dostać do nie go ale po zdjeciu niektorych czesci deski nie bylo zadnych rezultatow. Prosze o pomoc co może być przyczyna braku zasilania i jak wymontować radio.
Z góry dziękuje i pozdrawiam Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » ndz lip 05, 2009 23:44

wyciągnij panel 1
zdejmij ta ramke co jest do okoła panela jest na zatrzaskach 2
po bokach radia wsuwasz 2 kluczyki na środku, moga być zamiast tego 2 scyzoryki, szptychy rowerowe lub cos długiego i cienkiego 3 wsadzając kluczyki lekko ciągnij radio żeby wyszło może to troche ułatwić wyjęcie dorabianym kluczykiem chyba że masz oryginały
wysuwasz radio jak zatrzaski puszcza
bezpiecznik jest z tyłu zazwyczaj 10A
kluczyki http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... 6%26um%3D1
chodzo o wciśniecie tylko małej blokady
Ostatnio zmieniony ndz lip 05, 2009 23:51 przez kamien11985, łącznie zmieniany 1 raz.


www.opolskiVAG.pl

magiera23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:05
Lokalizacja: birmingham

Post autor: magiera23 » pn lip 06, 2009 00:04

Pomogło Dziękuje Ci bardzo za pomoc. radio wyciągnięte ale bezpiecznik sprawdze jutro bo musze go najpierw kupic. A co do bezpiecznika to czy on powinien byc opalony lekko czy cos takiego bo ten wyciagniety z radia wyglada jak nowy :crazy:
Ostatnio zmieniony pn lip 06, 2009 00:05 przez magiera23, łącznie zmieniany 1 raz.



Tomek_Dx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt sty 07, 2005 01:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Dx » pn lip 06, 2009 00:17

Weź bezpiecznik i obejrzyj pod jakieś źródło światła. Na środku jest drucik który powinien być cały. Nawet domowym sposobem bez żadnych mierników czy narzędzi możesz sprawdzić czy jest przejście na bezpieczniku np jeśli masz jakiś sprzęt grający z osobnymi kolumnami to wypinasz jeden przewod z kolumny włączasz radio i puszczasz przez bezpiecznik zasilanie do kolumny jak gra to bezp OK:)) A masz radio w samochodzie tak podłączone że wyciągając kluczyk gaśnie? jeśli tak to mogła się przypalić i stopić tzw kostka stacyjki. Nieraz poprzez nieprawidłowy montaż radio jest podłączone właśnie nie pod stały + z akumulatora poprzez bezpiecznik tylko główne zasilanie jest poprzez niezabezpieczoną bezpiecznikiem kostke stacyjki gdzie jest też +12V ale służy tylko jako kabel tzw sygnałowy sterujacy funkcją włączania i wyłączania radia poprzez włożenie i wyjęcie kluczyka


Tomek Dx

magiera23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:05
Lokalizacja: birmingham

Post autor: magiera23 » pn lip 06, 2009 00:28

Bezpiecznik sprawdzony pod swiatlo i drucik jest caly i tak jak piszesz bylo tak ze radio sie wlaczalo kiedy wkladalem kluczyk do stacyjki, podejrzewam ze to kostka stacyjki albo radio poszlo. podjade z tym chyba do mechanika bo nie wiem czy dam rade sam to naprawic. chyba ze nie jest to az tak bardzo skomplikowane. czy zmiana zasilania z tej koski ze stacyjki na zasilanie z akumulatora jest skomplikowane???



Tomek_Dx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt sty 07, 2005 01:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Dx » pn lip 06, 2009 00:42

Nie nie jest Wystarczy zamienić miejscami dwa piny z zasilaniem czerwony i zółty
Od kostki iso (podłaczanej do radia) idą takie kable:
-czerwony(+12V permanent)
-pomarańczowy (illumination)
-zółty (+12V accessory)
-czarny(ground)
i jescze dawa inne - jeden od anteny, a drugi od ściszania telefonu.
Sprawdż w instrukcji radia lub powinna tez być jakaś naklejka na tylnej obudowie radia gdzie powinno dochodzić główne zasilanie. Ten czerwony kabelek jest grubszy i masz tam cały czas zasilanie 12V bez wzgledu na stacyjke. W oryginalnym radiu VW są oba te kabelki zamienione miejscami. Przy okazji sprawdź czy po włożeniu kluczyka masz zasilanie na żółtym jeśli nie to poszła kostaka stacyjki


Tomek Dx

magiera23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:05
Lokalizacja: birmingham

Post autor: magiera23 » pn lip 06, 2009 21:10

Zamieniłem przewodziki jak na obrazku. Obrazek

I mam pytanko. Radio ma teraz zasilanie co dziwne tylko po włożeniu kluczyka jak przed przełożeniem kabelków. Miga czerwona lampka ale po włożeniu panelu mogę tylko wyciągnąć CD. Reszta funkcji nie działa. Czy panel mógł sie spalić mimo tego że reszta radia działa. I jak to możliwe że mogę wyciągnąć płytę a panel nawet nie daje znaku życia.
Proszę o pomoc.

[ Dodano: 06 Lip 2009 22:46 ]
Ponawiam:) strasznie mi na tym zależy. To moje pierwsze autko:) a już problemy :grrr:
Ostatnio zmieniony pn lip 06, 2009 22:44 przez magiera23, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości