TASCHKI

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Grald
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 15, 2004 12:14
Lokalizacja: Włocławek

TASCHKI

Post autor: Grald » pn sty 23, 2006 18:36

MAm pytanie - od pewnego czasu są do kupienia tzw. taschki - czyli panele drzwiowe pod np. 2X 16 na stronę.
Ja chciałbym zainwestowa w nagłośnienie mojego auta i zastanawiam się właśnie nad zakupem takowych taschek.
Czy waszym zdaniem lepiej ciąc drzwi czy zakupic taschki
Notabene - koszt na parę drzwi to około 260 zeta.

I tak przeróbek musiałbym dokonac w specjalistycznym serwisie - mam dwie lewe ręce do takich zabaw, a zależy mi na dźwięku.

Dzięki za wszelkie wskazówki i uwagi. POZDO



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn sty 23, 2006 19:31

Niestety nic Ci nie powiem, bo Twój profil nie jest wypełniony i nawet nie wiem jakie masz auto. Poza tym jakiś link albo foto tych taschek też by się przydało.



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » pn sty 23, 2006 19:35

widziałem na allegro do Mk2 i Mk3 o to chodzi? dla mnie były one troche niekształtne były po prostu nienaturalne. ja bym je sobie odpuścił



Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » pn sty 23, 2006 19:40

Oglądałem właśnie dzisiaj to na allegro.pl ... nawet ładnie niektóre wyglądają...
Taschki (panele drzwiowe) - VW Golf 3
Taschki (panele drzwiowe) - Citroen C2
Punto ED-ELX 3drzwiowe



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » pn sty 23, 2006 19:42

ja widziałe jeszcze inne i tamte był ochydne



Grald
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 15, 2004 12:14
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Grald » pn sty 23, 2006 19:48

Właśnie o takie ajk na załączonym wcześniej zdjęciu chodzi ale na jeden głośnik na stronę.

No i cały czas dylemat - mówcie i radzcie. THX



Awatar użytkownika
KAJOJ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 14:36
Lokalizacja: WAWA-TARGÓWEK
Kontakt:

Post autor: KAJOJ » pn sty 23, 2006 20:12

ja ci poradze tak:

jezeli masz zdolnosci w wykonaniu samemu takich paneli to napewno bedziesz mial duza satysfakcje ze zrobiles to sam :hmm:

natomiast jezeli czujesz ze moze ci to nie wyjsc a masz kase to dlaczego nie kupic gotowych :helm:

co do zrobienia takich paneli, pierscieni czy czegokolwiek podobnego to napewno bylo na forum opisywane a jezeli nie masz jakiegos garazu to przy dzisiejszych temperaturach bedzie ci ciezko to zrobic, no chyba ze w domu ale jak to czesto bywa trzeba cos przymierzyc czy cos no i to juz nie robota no ale probowac warto :grin: wybor nalezy do ciebie

zycze powodzenia albo we wlasnorecznej pracy albo w oczekiwaniu na kuriera :cool:


[url=http://www.imageshack.us/][img]http://img96.imageshack.us/img96/7133/sig4iv1250x1064hs.jpg[/img][/url]

Grald
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 15, 2004 12:14
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Grald » pn sty 23, 2006 22:50

Bik fenks :jezor: Jasne że gdybym był w stanie wykona to własnoręcznie nie musiałbym kupowa taszek i satysfakcja na pewno byłaby olbrzymia prędzej musiałbym drzwi wymienia niż by coś udało się zrobi a przecież wytłumienie i tak tsza wykonac - to chyba zlecę CCA a taszki - no cuż portfel będzie miał lekko.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt sty 24, 2006 00:09

Skoro tak ja mówisz masz dwie lewe ręce do roboty to zleć to firmie Car Audio(tylko dobrze ich pilnuj, żeby nie spartolili).
Jeżeli kupisz taschki to nic Ci to nie da bo i tak musiałbys samodzielnie wygłuszyć drzwi i zrobić pieścienie z mdf'u.
Cały proces wygłuszania jest bardzo dobrze opisany w FaQ Car Audio na przykładzie Golfa 3



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt sty 24, 2006 08:10

Widziałem taschki na allegro i moim zdaniem nie wygląda to źle. Z tym, że na 1 dłośnik 16cm. Pierścienie są do kupienia i to wcale niedrogo,maty i pasta też. Jeśli kupisz rozsądny zetaw odseparowany, tweeterki u góry, fachmany zrobią wszystko dobrze to i dobrze zagra. Nie wiem jakie masz radio, ale jeśli jeszcze zapodasz jakiś wzmak to cud miód i orzeszki :).
Powodzenia i daj znać jak poszło.



Grald
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 15, 2004 12:14
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Grald » wt sty 24, 2006 12:50

Spox - jak tylko złożę finanse i zaplanuję całośc - dam znac jak wyniki w każdym bądz razie mam wielki :food: na dobre nagłośnienie auta
aktualnie muszę jeszcze wyda cash na zakup radia - zamiar DEH 5700 bo jvc mi zwinęli w Karpaczu (samochód stał na posesji pensjonatu) ale nie ma tego złego i tak nie byłem zadowolony z tego radia - wybrzuszało jedynie niskie i wysokie dźwięki zupełnie pomijając średnie co mocno zubożało jego naturalnośc.
Dysponuję wzmakiem RTO 7004 - całkiem miły wzmak THX 0,05 %- może nie powala ale nie jest źle i regulacja tonów w pełnym zakresie :grin:
no i głośniki bo buszmeny zestaw cti - 102 2X tweet, 2xmid, 2xsub - suby ok (jeden ze skrzynką zwinęli mi w Karpaczu) ostał sie 1, tweety ok z tym, że jeden sie ostał bo drugi sie zjarał (zwrotnice niby są) a midy - po prostu pożal sie Boze - chyba musieli ten towar jakoś spuści i wrzucili w zestaw - masakra
So - kupic mi wypada albo JBL GTO 6506 albo DLS B-6 ewentualnie jakieś kicx'y

[ Dodano: Wto Sty 24, 2006 11:51 am ]
GOLF MK II GTD 1,6 JR



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości