Podświetlenie cd playera

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

artizian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt paź 14, 2008 21:51
Lokalizacja: Oxford

Podświetlenie cd playera

Post autor: artizian » sob cze 20, 2009 20:07

Zakupilem na ebay'u cd player'ka. Podczas wlaczenia swiatel powinny sie podswietlac 2 przyciski SELECT i EJECT ale nie swieca. Nie udalo mi sie znalezc nic pomocnego na tym forum wiec powedrowalem na forum VW Passata. Tam ktos "skąpo" napisal , ze moze kabelek w kostce jest w zlym miejscu. Wiec znalazlem na necie maly schemat z ladnym, kolorowym, opisanym zdjeciem tej kostki. Juz bylem w ogrodku i witalem sie z gaska gdy zaraz po tym zauwazylem, ze w mojej kostce kazdy kabelek jest doslownie w innym miejscu niz schemat pokazuje. Jak to jest mozliwe? Przeciez oprocz tych dwoch felernych przyciskow (podswietlenia) bo tak to one dzialaja, wszystko gra, czyta plytki, glosniki tez sa podlaczone. O co tu chodzi? Moze te diody sie przepalily albo jakos prad do nich nie dochodzi? Wie ktos co to sie moglo popitolic? POMOCY!!!!!

....zapomnialem dodac, ze jest to oryginalny vw single cd player.
Ostatnio zmieniony ndz cze 21, 2009 13:39 przez artizian, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz cze 21, 2009 10:28

Za to podświetlenie odpowiada jeden kabelek w fabrycznej kostce. Jeśli wszystko gra i bezpieczniki się nie palą, to znaczy, że prawdopodobnie podłączenie jest prawidłowe :grin:
Prawdopodobnie albo kabelek z radia odpowiadający za to podświetlenie nie jest podłączony do kostki(tylko luzem sobie dynda), albo w instalacji Twojego auta nie ma tego kabelka(chociaż być powinien).
Ciężko jest coś wirtualnie powiedzieć, nie widząc tego.
Powinieneś podjechać do kogoś obczajonego w temacie.



artizian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt paź 14, 2008 21:51
Lokalizacja: Oxford

Post autor: artizian » ndz cze 21, 2009 13:36

Kubus20 pisze:Powinieneś podjechać do kogoś obczajonego w temacie.
tak też chyba bede musial zrobic bo inaczej tego nie widze.... ale dzieki za jaka kolwiek odpowiedz.

[ Dodano: 20 Sie 2009 20:04 ]
Witam ponownie.
Musze odświeżyć temat. Po tym jak nie doszedłem do porozumienia z cd playerem kupiłem ostatnio zmieniarke na 6 płyt wkładaną nad radiem. I co? Jest ten sam problem. Nie ma podświetlenia. We wcześniejszych postach zapomniałem dodać o jednej rzeczy. Między radiem a zmieniarką jest taka plastikowa przekładka. Jeśli jest ona włożona wtedy ani cd player ani zmieniarka nie działa w ogóle, nie ma prądu. Dopiero w monencie, kiedy wyciągne przekładke i metalowy spód zmieniarki czy to playera styknie się z górną ścianką radia wtedy jest prąd. O co tu chodzi? Coś jest chyba z instalacją nie tak....... ?????
Ostatnio zmieniony czw sie 20, 2009 21:52 przez artizian, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sopelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 24, 2008 14:00
Lokalizacja: Śląsk

Podświetlenie cd playera

Post autor: sopelo » czw lip 26, 2012 20:12

Ja chciałem się dowiedzieć, czy przy włączaniu świateł radio powinno się pierwsze zaświecić niż zmieniarka, bo ostatnio wyciągnąłem ten zestaw i wsadziłem odwrotnie (radio do góry) i wszystko podświetla ok. ale gdzieś około sekundy wcześniej podświetli się radio, a następnie zmieniarka. Nie zwracałem wcześniej nigdy uwagi czy też tak było. I pytam czy tak powinno być, czy powinno się równolegle podświetlić, jak jest u was w golfach ? Bo nie wydaje mi się, że odwrotność zamontowania ma coś wspólnego, jak wszystko jest podpięte jak było wcześniej i sprzęt gra !


MK4 1.4 16V 75KM (AKQ)
MK5 1.9 TDI 105KM (BKC)
MK7.5 1.4 TSI 150KM (CZDA)

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Podświetlenie cd playera

Post autor: Pablo Corrado » czw lip 26, 2012 21:43

Do CD playera powinieneś podłączyć dodatkowy kabel do podświetlania. Wyjmij playerek i zobaczysz małe gniazdko na dwa piny.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
sopelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 24, 2008 14:00
Lokalizacja: Śląsk

Podświetlenie cd playera

Post autor: sopelo » pt lip 27, 2012 07:26

Mam to wszystko podłączone. U kumpla patrzyłem i ma podobnie.


MK4 1.4 16V 75KM (AKQ)
MK5 1.9 TDI 105KM (BKC)
MK7.5 1.4 TSI 150KM (CZDA)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 36 gości