Seryjne radio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » wt cze 16, 2009 21:21

Dr.Adi, Gamma IV całkiem nieźle komponowała by się kolorystycznie oraz kształtem do mk3. O ile mnie pamięć nie myli ma ona wyjścia line-out na wzmacniacz na kostce ISO polecam tu poczytać conieco [url=ttp://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/dolkab.htm]http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... dolkab.htm[/url]
Engelbert pisze:Ja np. mam Beta V i okazyjnie nabytą zmieniarkę Panasonica DP88 i działa
Dr.Adi pisze:Czy to radio mało seryjnie zmieniarkę i czy podpasuję do niej byle jakie czy jak to wygląda ?
Radia montowane w VW są kompatybilne ze zmieniarkami Panasonica (identyczny protokół). Na stronce, którą podałem jest też opisany sposób połączenia.

Co do DSP... problemem nie jest skompletowanie zestawu. Często na alledrogo wiszą różne klocki, w różnych cenach. Najtrudniejszą częścią jest dorwanie całego okablowania. Samodzielne dorabianie też trochę utrudnione ze względu na specyficzne wtyczki np. na wzmacniaczu i procesorze. Tańszym rozwiązaniem byłoby raczej dokupienie odpowiednich konektorów do radia, i podłączenie (nieorginalnych) skrzyni+wzmak+zmieniarka w bagażniku.
Ostatnio zmieniony wt cze 16, 2009 21:22 przez hayperekpo, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Dr.Adi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: Dr.Adi » wt cze 16, 2009 23:51

no dobra panowie a jak będzie z graniem tego wszystkiego chodzi o jakoś .. da rade ?
a do pełnego sprzętu potrzebuję:
Radia Gamma IV
Zmieniarki Panasonica DP88
Wzmacniacza procesora dźwięku
Subwoofera
6 Głośników
Kabli

I coś jeszcze ? jestem trochę zielony o car audio w tym rodzaju :okej: , jakie są to dokładnie kable i kostki ? czy musi być zmieniarka DP88 ?



Awatar użytkownika
Engelbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw sty 08, 2009 01:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Engelbert » śr cze 17, 2009 00:08

Hmmm do tej pory nie pisałeś o jakości ;) Miało wyglądać i być w serii ;)
Radia VW to jednak budżetówka i cudów się nie spodziewaj, DSP to też bardziej gadżet, a nie klasa porównywalna z dobrymi markami (niech to właściciela DSP przeczytają :P).
Oczywiście, że nie musi być DP88 - ja akurat taką mam i podałem za przykład.


VW

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » śr cze 17, 2009 00:24

W kwestii jakości DSP nie wypada najgorzej. Jest lepsze od całej gamy "chińszczyzny" bazarowej. Fakt nie jest to clark czy alpinka, ale da się słuchać. Główną wadą jest relatywnie słaba końcówka mocy i dość przeciętna dynamika dźwięku. Co do subwoofera się nie wypowiem, bo nie słuchałem, ale wnioskując po podobnych konstrukcjach Nokii też mocą nie grzeszy :grin:


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
Łysy_91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 21:27
Lokalizacja: Chełmża, Toruń

Seryjne radio

Post autor: Łysy_91 » pt paź 01, 2010 18:44

Witam koledzy,

przepraszam, że odgrzewam kotleta ale mam zmieniarkę DP-88 i radio BETA V. Problem w tym, że nie potrzebuję kabel łączący zmieniarkę z radiem. Czy mógłby ktoś podać link, ewentualnie jakiś kontakt kto posiada owy kabel.

Widzę, że kolega Engelbert ma tą zmieniarę i BETA V
Co do pytań o powyższe radia - do obydwu podłączysz zmieniarkę, kwestia odpowiedniego kabla i kompatybilności. Ja np. mam Beta V i okazyjnie nabytą zmieniarkę Panasonica DP88 i działa ;]


MK4 ALH+ http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=362362" onclick="window.open(this.href);return false;

SPRZEDAM:
- Amortyzatory MONROE + sprężyny oryginalne do MK4 TDI


Kupię:
- dokładka V6 przód i dokładka tył PDC

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości