Kilka pytań odnośnie wygłuszenia drzwi w MK3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

wii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn maja 04, 2009 13:54
Lokalizacja: ZDR

Kilka pytań odnośnie wygłuszenia drzwi w MK3

Post autor: wii » wt cze 16, 2009 12:27

Witam, dzisiaj zabieram się za wygłuszanie drzwi w swoim MK3 mam już chyba wszystkie niezbędne elementy (maty, dystanse, balchowkręty itp.)
Tapicerka zdjęta, głośniki stare wyrzucone, gąbka która była pod tapicerką dawno na śmietniku, blachy wyczyszczone i odtłuszczone czyli teoretycznie mogę zabierać się do dzieła jednak dwie rzeczy nie dają mi spokoju:

1. Tapicerka jest montowana na 2duże śruby i 1mała + kilka/kilkanaście zatrzasków, które po zerwaniu starej gąbki mają straszne luzy i boję się, że tapicerka będzie luźna i przy głośnym słuchaniu może się obijać. Czy tak ma być i jak założę będzie oki? czy mate podkładać też pod te zatrzaski? Jak z tej sytuacji wybrnąć?

2. Widziałem sporo zdjęć oraz kilka poradników nakładania mat, jednak nadal nie wiem do końca jak okleić wnętrze(czy w ogóle je oklejać?) dystansu do którego przykręcę głośnik. Zaraz za głośnikiem będzie spływać deszczówka i kilka mm za magnesem chowa się szyba podczas opuszczania i nie wiem co zrobić aby jednocześnie uchronić głośnik i nie przeszkadzać mechanizmowi, który opuszcza szybę. Jeśli macie jakieś foty jak to w środku w MK3 wygląda będę wdzięczny.

To by było na tyle, z góry wielkie dzięki za pomoc :pub:



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » wt cze 16, 2009 12:35

1. Możesz okleić całość pod otwory a później je wyciąć np. nożem (zatrzaski będą się trochę ciężej zapinały, ale się zapną) lub pogrzebać w śmietniku, wyjąć starą piankę, wyciąć z niej cienkie paski - aby starczyły na podłożenie pomiędzy tapicerkę a blachę.
Jesli dobrze odizolujesz tapicerkę od dystansu z głośnikiem, tj. powycinasz to co trzeba to nic nie powinno drgać i brzęczeć.
2. Postaraj sie zrobić daszek nad tyłem dystansu (z maty do oklejania), wyprofilować go aby pasował pomiędzy dystans a szybę i nakleić - będziesz miał rynnę dla deszczówki :)
P.S. ja nie mam takiego daszka, magnes wystaje kilka mm poza dystans i nic mu się złego nie dzieje (nie zalewa go)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 60 gości