JAK PODPIĄĆ ZMIENIARKĘ VW DO GAMMA 4 Z SYSTEMEM NOKIA DSP?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

mri21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sty 21, 2008 13:56
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

JAK PODPIĄĆ ZMIENIARKĘ VW DO GAMMA 4 Z SYSTEMEM NOKIA DSP?

Post autor: mri21 » pt cze 05, 2009 13:26

Witam

Posiadam Golfa III 20 Jahre z oryginalną instalacją audio nokii DSP z radiem Gamma 4 . Radio oryginalnie jest przystosowane do podpięcia zmieniarki, lecz niestety auto nie zostało w nią wyposażone. Udało mi się kupić podczas pobytu w anglii oryginalną zmieniarkę VW marki Panasonic. Chciałbym ją teraz podpiąć jednak zupełnie nie wiem jak. Z tyłu w radio nie ma charakterystycznego okrągłego wejścia na zmieniarkę i nie wiem co dalej. Poniżej załączam zdjęcia kostki z zmieniarki, kostek ktore wchodzą do radia oraz tyłu radia. Jeśli wiecie gdzie taki kabelek kupić to podajcie jakiegoś linka lub jeśli wiecie jak coś takiego zrobić to proszę o pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » pt cze 05, 2009 22:07

mri21 pisze:radiem Gamma 4
to radio ma wejscie prostokatne, z tego co sie orientuje, znajduje sie ono na samej gorze na pierwszym zdjeciu :)


ObrazekObrazek

mri21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sty 21, 2008 13:56
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Post autor: mri21 » śr cze 10, 2009 13:48

W dalszym ciągu to nie jest odpowiedź. Czy wie ktoś w jaki sposób to połączyć?



Awatar użytkownika
Engelbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw sty 08, 2009 01:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Engelbert » śr cze 10, 2009 14:45

Jeśli masz wtyk od zmieniarki wyglądający tak (okrągły):
Obrazek

to znaczy, że masz zmieniarkę z kablem do Audi (do radio fabrycznego). Radia VW miały prostokątne ISO, więc Plusg&Play nie podejdzie, dodatkowo Gamma IV ma stare złącze ISO (10-pinowe) więc trzeba będzie sobie samemu wyrzeźbić kabelek (z okrągłego zmieniarki na 10-pinowy ISO)
Napisałeś, że masz Panasonica - podaj jej dokładne oznaczenie, bo może się okazać, że oba sprzęty niestety nie będą ze sobą działały. Co do schematów kabli, to najłatwiej znaleźć je np. na elektroda.pl


VW

Awatar użytkownika
bula222
Forum Master
Forum Master
Posty: 1323
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 12:00
Lokalizacja: SKL

Post autor: bula222 » ndz cze 14, 2009 12:22

podepne sie pod Twój temat :) też mam podobny problem :( też mam golfa 20 Jahre miałem org zmieniarke ale się zepsuła :"( a ja trudno zdobyć ... kupiłem nową zmieniarkę panasonica ale na 8cd i wejściem na 8 pinów tym nowszym jak to zegrać? a u Ciebie i u mnie tez będzie trzeba samemu chyba "wystrugać " takie złączki niestety :( musisz poszukać opisu pinów tej Twojej zmieniarki i radyjka i podłanczać pokolei
Ostatnio zmieniony ndz cze 14, 2009 12:25 przez bula222, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Edit 1- OEM+ :) -->> viewtopic.php?t=222953" onclick="window.open(this.href);return false;
Edit2 -->>viewtopic.php?f=88&t=538921

Awatar użytkownika
passatgl5
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 13, 2007 17:05
Lokalizacja: Bielsko/Kraków
Kontakt:

Post autor: passatgl5 » wt sie 04, 2009 16:53

mam namiar na goscia ktory rozwiaze wasze problemy ze zmieniarkami. Wiem jedno ze pod gamme podchodza tylko zmieniarki 6 CD. jezeli ktos chce namiar to pisac priva.


Był MK4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... hilit=lw5z" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest Pink Floyd: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=571536" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię tylne boczki bez dziur na głośniki Golf III Cabrio
Był Golf MK3 Pink Floyd 3D
Był Golf "S" MK1
Był Golf MK3 Avenue
Był Golf MK1 GTI Pirelli
Był Golf MK4 AXR
Było 2x POLO 6N2 1.4
Było A4 B6 AWX
Było A6 C6 2.0 TDI
Było A3 8P 2.0 TDI
Był Golf LX MK1
Jest Golf GL MK1
Jest Skoda Scala

djmartx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 20, 2008 01:45
Lokalizacja: Jawornik
Kontakt:

Post autor: djmartx » wt sty 05, 2010 21:31

Najlepiej kupić gamme v i podpinasz najnowsze zmieniarki fabryczne.



Awatar użytkownika
passatgl5
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 13, 2007 17:05
Lokalizacja: Bielsko/Kraków
Kontakt:

Post autor: passatgl5 » śr sty 06, 2010 00:13

gosc o ktorym wspominałem potrafi zgrac najnowsza zmieniarke z gamma IV. ja mam np. z 2005 roku z A6.


Był MK4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... hilit=lw5z" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest Pink Floyd: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=571536" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię tylne boczki bez dziur na głośniki Golf III Cabrio
Był Golf MK3 Pink Floyd 3D
Był Golf "S" MK1
Był Golf MK3 Avenue
Był Golf MK1 GTI Pirelli
Był Golf MK4 AXR
Było 2x POLO 6N2 1.4
Było A4 B6 AWX
Było A6 C6 2.0 TDI
Było A3 8P 2.0 TDI
Był Golf LX MK1
Jest Golf GL MK1
Jest Skoda Scala

Awatar użytkownika
luki202
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: czw lip 27, 2006 20:11
Lokalizacja: Ząbkowice Śl./Kłodzko

Post autor: luki202 » sob maja 29, 2010 10:21

Fenomen89 pisze:
mri21 pisze:radiem Gamma 4
to radio ma wejscie prostokatne, z tego co sie orientuje, znajduje sie ono na samej gorze na pierwszym zdjeciu :)
To na samej górze to kostka z której ida minusy albo plusy( nie pamietam) do wyjść liniowych w ori dsp instalacji.

[ Dodano: 29 Maj 2010 10:24 ]
Engelbert pisze:Jeśli masz wtyk od zmieniarki wyglądający tak (okrągły):


to znaczy, że masz zmieniarkę z kablem do Audi (do radio fabrycznego). Radia VW miały prostokątne ISO
nie zgodzę sie z tym ponieważ mam 20 jahre i jak ostatnio podpinałem manetkę z tempomatem to po zdjęciu plastików obok bezpieczników zauważyłem ładnie przypiętą okrągłą wtyczkę taka jak na zdjęciu którą trzeba tylko podpiąć jakoś do radia, i w bagazniku pod wykładzina była druga strona kabla z taką samą okrągłą wtyczką.


20 years Golf GTI

Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » sob maja 29, 2010 14:59

ja niedawno u siebie wyciągałem kabel od zmieniarki i z jedne strony jest czerwona wtyczka jak na 3 foto a zakończona jest 3 wtykami, jedna z nich jest jak na 4 foto a dwie pozostałe wyglądają jak czincze.
jak ktoś chce to mogę wrzucić foto,

ps jakby kto chciał mogę wystawić kabel na allegro

luki202 pisze:To na samej górze to kostka z której ida minusy albo plusy( nie pamietam) do wyjść liniowych w ori dsp instalacji.
plusy idą w brązowej kostce, a wspólny minus w czerwonej.

[ Dodano: Nie 30 Maj, 2010 ]
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 54 gości