Nagłosnienie w MKIV

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr sty 18, 2006 11:41

Co do błędów ortograficznych, to pozostawiam to bez komentarza, bo są oczywiście dobitne. Co do reszty, to gdzie w mojej wypowiedzi jest napisane, że cytuje: "subwoofer to tylko umc..umc..umc.. ".Nic takiego nie napisałem. Chodziło mi o to, że nie koniecznie musze mieć skrzynie basową w bagażniku. Oczywiście lubie jak basik pieści mnie przyjemnym łupaniem w krzyżu, ale jest jeszcze przecież wysoki sopran, który też chcę słyszeć. Przecież muzyka nie składa się tylko z basu. Niestety jest dużo ludzi którzy chyba zapominają o tym że muzyka to coś więcej niż tylko gruby, tłusty bas. W samochodach takich ludzi nie słychać nic więcej poza basem i o tą kwestie mi chodziło. Sam słucham wszelkiej muzyki, ale w dużej mierze preferuje hip hop, z tym że nie wywodze się z tych pseudo hip hopowych blokersów co całymi dniami przesiadują na ławce. W tej muzyce bas oczywiście ma duże znaczenie, ale przekaz tekstowy też się liczy. W swoim samochodzi chcę mieć dźwięk dobrej jakości, a na to skąłda się wiele czynników.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
tomash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tomash » śr sty 18, 2006 11:46

Rej pisze:Cześć, nie będe się tutaj wypowiadał na temat nagłośnienia bo więcej nie śmiał bym tu dodać ale ja np. jestem na tym forum po to aby coś się dowiedzieć i dla mnie nie robi żadnej różnicy ze ktoś pomylił sie z u otwarte czy zamknięte czy napisał Ż czy RZ ale widze że dla niektórych to jest 80% wartości wypowiedzi tylko że pomylił forum bo jest to forum CAR AUDIO a nie forum POPRAWNEJ POLSZCZYZNY. :grin: :grin: :grin:
no a dla mnie pisanie "jurz", "chamulce" czy wspomniany już "muzg" świadczy o autorze.
z tego co mi wiadomo to językiem obowiązującym na tym forum jest język polski.
nie sile się na wszelkie ogonki czy pisanie z dużej litery (sam tego nie przestrzegam) ale takie błędy? zęby bolą jak się takie coś czyta. i co z tego że to forum car audio? to na takim forum trzeba olewać poprawną pisownie?? jakby to było forum o dupie Maryny to też by mi przeszkadzało jakby ktoś takie błędy robił.
i nie jest to dla mnie 80% wartości wypowiedzi tylko tworzy to pewien obraz osoby piszącej.
jakbyś w podpisie miał napisane że słuchasz hitów szalonej żaby i Roman Giertych jest Twoim idolem politycznym to też miałbym pewien obraz Twojej osoby.

[ Dodano: Sro Sty 18, 2006 10:58 ]
regitmc pisze:Co do błędów ortograficznych, to pozostawiam to bez komentarza, bo są oczywiście dobitne. Co do reszty, to gdzie w mojej wypowiedzi jest napisane, że cytuje: "subwoofer to tylko umc..umc..umc.. ".Nic takiego nie napisałem.
Ty nie, ale pan xxxxxx napisał: " A wy młodzi ludzie nie chwalcie sie do tyłu subwofer bo nie każdy ma 20 lat i krecone włosy i cieszy go dudnienie tylko są ludzie poważni i mają już poukładane w głowie."
regitmc pisze: Chodziło mi o to, że nie koniecznie musze mieć skrzynie basową w bagażniku. Oczywiście lubie jak basik pieści mnie przyjemnym łupaniem w krzyżu, ale jest jeszcze przecież wysoki sopran, który też chcę słyszeć. Przecież muzyka nie składa się tylko z basu. Niestety jest dużo ludzi którzy chyba zapominają o tym że muzyka to coś więcej niż tylko gruby, tłusty bas. W samochodach takich ludzi nie słychać nic więcej poza basem i o tą kwestie mi chodziło. Sam słucham wszelkiej muzyki, ale w dużej mierze preferuje hip hop, z tym że nie wywodze się z tych pseudo hip hopowych blokersów co całymi dniami przesiadują na ławce. W tej muzyce bas oczywiście ma duże znaczenie, ale przekaz tekstowy też się liczy. W swoim samochodzi chcę mieć dźwięk dobrej jakości, a na to skąłda się wiele czynników.
ja nie zapominam że są inne częstotliwości dźwięków niż te poniżej 500Hz
(co do hiphopu to nie pisze, o gustach sie nie dyskutuje, do mnie ta muzyka nie trafia, Ty lubisz ok, dobrze, że piszesz, że nie jesteś z tych blokersów którzy tylko narzekają jak to jest do dupy i że policja ich ciągle za nic pałuje ;) )
ale musisz przyznać że lepiej brzmi taki zestaw perkusyjny z głośników z takim subwooferem. jak pięknie czuć uderzenie "stopki", jakby się stało przed sceną na koncercie :D
i o taki efekt mi chodzi :okej:


[url=http://www.vag-podkarpacie.pl/][img]http://www.mFoto.pl/uploads/1046/vw_7ca6c.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » śr sty 18, 2006 12:20

xxxxx: taki z Ciebie doswiadczony Audio montarzysta, ze umiesz tylko obliczyc max moc przy 12V, czyli teoretycznie 36W przy glosniku 4Ω a zapomniales, ze we wzmacniaczach nawet tych w radiach sa takie elementy, jak przetwornice :panna:
I nie wiesz po co tyle mocy... ano po to, zeby osiagnac dobra jakosc trzeba miec zapas mocy, przy granicznych wartosciach pojawiaja sie duze zniaksztalcenia we wzmacniacza a glosniki zaczynaja chaczec.
Potrafisz jedynie powiedziec, ze tu sa maniacy basu, takich szukaj wsrod wlascicieli tub, tutaj tuba to zlo bo potafi jedynie dennie walic. A zeby uzyskac czysty niski basik na odpowiednim poziomi najlepszym rozwiazaniem jest dobra skrzynia.



Awatar użytkownika
tomash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tomash » śr sty 18, 2006 12:25

Goofi pisze:I nie wiesz po co tyle mocy... ano po to, zeby osiagnac dobra jakosc trzeba miec zapas mocy, przy granicznych wartosciach pojawiaja sie duze zniaksztalcenia we wzmacniacza a glosniki zaczynaja chaczec.
mądrego to i miło posłuchać :D


[url=http://www.vag-podkarpacie.pl/][img]http://www.mFoto.pl/uploads/1046/vw_7ca6c.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr sty 18, 2006 12:35

tomash pisze:ale musisz przyznać że lepiej brzmi taki zestaw perkusyjny z głośników z takim subwooferem. jak pięknie czuć uderzenie "stopki", jakby się stało przed sceną na koncercie :D
i o taki efekt mi chodzi :okej:
Tu się zgadzam w 100%, ale żeby bas nie królował nad pozostałymi częstotliwościami.
Goofi pisze:I nie wiesz po co tyle mocy... ano po to, zeby osiagnac dobra jakosc trzeba miec zapas mocy, przy granicznych wartosciach pojawiaja sie duze zniaksztalcenia we wzmacniacza a glosniki zaczynaja chaczec.
I z tym zdaniem też się zgodze w 100%.
Co do rodzaju słuchanej muzyki, to tą kwestie pozostawmy w spokoju. Uszanujmy gusta innych ludzi, w końcu każdy słucha to co lubi. Co niekoniecznie musi się podobać innym...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
aphazel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 02, 2006 13:01
Lokalizacja: gliVWice
Kontakt:

Post autor: aphazel » śr sty 18, 2006 12:41

OT.
tomash pisze:
Rej pisze:(...)tylko że pomylił forum bo jest to forum CAR AUDIO a nie forum POPRAWNEJ POLSZCZYZNY. :grin: :grin: :grin:
no a dla mnie pisanie "jurz", "chamulce" czy wspomniany już "muzg" świadczy o autorze.
z tego co mi wiadomo to językiem obowiązującym na tym forum jest język polski.
nie sile się na wszelkie ogonki czy pisanie z dużej litery (sam tego nie przestrzegam) ale takie błędy? zęby bolą jak się takie coś czyta. i co z tego że to forum car audio? to na takim forum trzeba olewać poprawną pisownie?? jakby to było forum o dupie Maryny to też by mi przeszkadzało jakby ktoś takie błędy robił. (...)
Popieram w 100% 24h/dobe. :D Argumentowanie, ze to nie forum poprawnej polszczyzny jest dla mnie chybione. Polska ortografia obowiazuje wszedzie, gdzie obowiazuje pisany jezyk polski, wiec i tu. Niektorzy mowia, ze to nieladnie poprawiac kogos, kto sadzi takie bledy. Wg mnie bzdura. Gdyby ktos tu wymyslal jakis system audio przeczacy logice lub podstawowym zasadom, to nie nalezy mi powiedziec, ze zle pisze, bo to nie ladnie, tylko dac sie innym forumowiczom wpuscic w kanal? Pheh.

Osobiscie bardzo mi sie podobal zwyczaj na forum Ogame.pl, gdzie ludzie na poczatku swoich postow przed wlasciwa trescia poprawiali bledy poprzednika pogrubiajac i zaznaczajac czerwonym kolorem bledy poprzednika. Czyli już, albo mózg. Szkoda, że tu kolorow nie ma.

http://www.bykom-stop.avx.pl/ :okej:


[b]A[/b]rtificial [b]P[/b]ositronic [b]H[/b]umanoid [b]A[/b]ssembled for [b]Z[/b]ealous [b]E[/b]xploration and [b]L[/b]earning
www.namedecoder.com

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr sty 18, 2006 16:04

Napiszę w punktach co najważniejsze...
1. To, że ma się jakiś sklep czy warsztat o niczym nie świadczy. Wystarczy wejść na techniczny i zobaczyć jak mechanicy potrafią spaprać robotę... Więc slogan - jestem mechanik, mam warsztat to jestem dobry --> jest pusty. To, że ktoś się za coś zabiera i nawet robi to długo, nie świadczy, ze robi to dobrze. Ty xxxix jesteś tego najlepszym przykładem.
2. Opinie na temat nagłaśniania to nie nasze wymysły. To co ludzie próbują tu przekazać, to wiedza sprawdzona a nie preferencje i gusta dwudziestolatków.
3.Jeśli oglądamy DVD, mamy dźwięk 5 kanałowy to jest spoko jak głośniki nas otaczają - zamysłem autorów ścieżki było docelowe odtwarzanie jej na takim sprzęcie. Zamysłem twórców ścieżek audio jest sygnał stereo - lewy i prawy(przód!). Nie będę cudował, zacytuję najlepszych (Nazar) :
Nazar pisze:dźwięk stereo docierający z kilku źródeł bez korekcji czasowej to pewna kakofonia, a scena i jakość taka jak w dyskotece, dlatego nie można uogólniać, że taki zestaw to więcej radości z muzyki. Taki zestaw to na pewno więcej zakłóceń fazowych, bałagan w scenie i być może problemy
z równowagą tonalną(...).
I jeszcze:
Nazar pisze:Od kiedy to system 5.1 jest w stanie lepiej odtworzyć np. płytę CD niż system stereo? Uważasz, że materiał nagrany na dwóch ścieżkach po odtworzeniu na 5 kolumnach zabrzmi spójnie i naturalnie? Jak dźwięk na dwóch kolumnach jest identyczny (2 kanały źródłowe na 2xprzód i 2xtył) to nic to nie zmienia w przekazie ? Słyszałeś kiedyś o scenie ze źródłami pozornymi, z głębią, powietrzem i dźwiękiem oderwanym całkowicie od głośników ? To nie są "słowa wytrychy" tylko są to pojęcia opisujące brzmienie, Ale dopóki tego nie usłyszysz na własne uszy, to nie będziesz wiedział o co chodzi i dlatego może chwalisz 5.1 i tylną półkę. Widziałeś choćby kiedyś wzmacniacz lampowy 5.1? Nie? To nic dziwnego, bo nikt by nie robił tak wyrafinowanego urządzenia dla takiego chaosu brzmieniowego jak 5.1. Zrozumiesz magię np. lampy jak
podłączysz ją pod monitorki na przetwornikach 13cm (nie 33cm!) i odlecisz w świat muzyki, a nie hałasu i nieładu typu 5.1. A czemu to samochody Mistrzów Europy w Sound Off mają tylko system przedni i subwoofery w bagażniku? Hmmm.... chyba nie uważasz, że cała Europa się myli ? Posłuchaj dobrze przygotowanego auta, potem systemu stereo
w domu i później pogadamy o konkretach. Miłych wrażeń!
Jak ktoś nie umie tego pojąc i będzie walczył z teorią - proszę bardzo :panna: .
Poza tym - ten tekst z kręconymi włosami do już wogóle z kosmosu :helm: ...
A Niemiec po to zrobił otwory, bo wiedział, że większość klientów nie ma pojęcia o CA i to zwykły zabieg marketingowy…
Nikt tu nie jest wielbicielem basu który zgniata czachę... Chodzi tylko o poprawność brzmienia zestawu odseparowanego, suba i skrzyni oraz namiastkę dźwięku jakie przenosi tuba, elipsy czy zestaw w półce/tylnych drzwiach - min. to wyjaśniamy na tym form
6. Co do błędów ortograficznych - poziom ekspresji myśli reprezentuje szacunek rozmówcy do słuchacza/odbiorcy…


Pozdr :pub: .


PS. Zacytowałem tutaj kolegę Nazara(mam nadzieję, że nie miał nic przeciwko :pub: ) bo jego wypowiedzi wynikające z głębokiej wiedzy na ten temat, świetnie obrazują to, o co mi chodziło i co chciałem przekazać. Równie dobrze mogłem zacytować fachowców z naszego forum, ale stwierdzałem, że skoro czytałeś archiwalne posty i uważasz to wszystko za bzdury, to może inne źródła Cię przekonają. Cytaty pochodzą z tego forum.


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr sty 18, 2006 23:39

Kiler napisałeś chyba wszystko co można było tu napisać. Wszystko jak najbardziej prawdziwe i w bardzo rzeczowej i porządnej formie.
Wielki :pub: i uznanie dla Ciebie za tego posta.



Awatar użytkownika
SaR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 27, 2005 12:23
Lokalizacja: Wawa

Post autor: SaR » czw sty 19, 2006 00:30

Nic dodac, nic ujac. Jak ktos chce quadro-kakofonie w samochodzie prosze bardzo. Przeciez nikt mu nie bedzie wyrywal glosnikow z polki i tylnych boczkow. :hmm:

Mialem u siebie w golfie caly ten kram dodawany w wersji 20 jahre czyli: 8 glosnikow, dsp + wzmak oraz suba. Nie powiem, fajnie bylo czasem posluchac czegos z koncertowym poglosem ale na pewno dzwiek nie ucierpial z powodu wyjetych w pierwszej kolejnosci glosnikow z tylnych boczkow :chytry:

Ps. Brawo kiler :pub: ( nie ma to jak "sluchanie" stereo w 5+1 :okej: )

Ps2. W sumie czemu sie dziwic. Wystarczy pojsc do sklepu "nie dla idiotow" :) i chciec kupic zwykly segment CD - graniczy to chyba z cudem. Nie mowiac juz o zwyklym wzmacniaczu 2 stereo. Znacznie latwiej kupic wspaniale DVD z zestawem 10+1 :grin: Wszak stereo jest bee, niemodne, nietrendi, niecool, niezajefajne itp :)



Awatar użytkownika
tomash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tomash » czw sty 19, 2006 09:31

SaR pisze:Ps2. W sumie czemu sie dziwic. Wystarczy pojsc do sklepu "nie dla idiotow" Smile i chciec kupic zwykly segment CD - graniczy to chyba z cudem. Nie mowiac juz o zwyklym wzmacniaczu 2 stereo. Znacznie latwiej kupic wspaniale DVD z zestawem 10+1 grin Wszak stereo jest bee, niemodne, nietrendi, niecool, niezajefajne itp Smile

no dokładnie tak. ja tak kupiłem właśnie kino pioneera do domu ale da się to ustawić na stereo i gra :) a czasem i płyt audio w dts'ie miło posłuchać. coraz więcej tego jest.


[url=http://www.vag-podkarpacie.pl/][img]http://www.mFoto.pl/uploads/1046/vw_7ca6c.gif[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości