anteny w mk3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob maja 16, 2009 16:43

Ale ten wzmacniacz jest jedną całoscią z anteną, więc musiałbyś zmienić antene, żeby go nie mieć. Poza tym ta ori antenka do mkIII jest dobrej jakosci i nie warto z niej rezygnowac - lepiej dokupić ta przejściówke.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 16, 2009 17:07

Małe OT. Jak ktoś nie chce żadnej wystającej anteny to zastosujcie oryginalny patent z Vento. 3 górne paski grzewcze tylnej szyby robią za antenę, sa podpięte pod wzmacniacz ukryty w lewym słupku, a od tego kabel antenowy do radia. Odbiór super i żadnych przejściówek nie trzeba bo wzmacniacz ma osobne zasilanie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob maja 16, 2009 17:17

Paweł Marek pisze:Małe OT. Jak ktoś nie chce żadnej wystającej anteny to zastosujcie oryginalny patent z Vento. 3 górne paski grzewcze tylnej szyby robią za antenę, sa podpięte pod wzmacniacz ukryty w lewym słupku, a od tego kabel antenowy do radia. Odbiór super i żadnych przejściówek nie trzeba bo wzmacniacz ma osobne zasilanie.
- to samo w pasku B3 widzałem - tylko tam chyba było tak, że oprócz drucików grzejnych był jeden pionowy pasek jako antena :)



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

Post autor: ...radek... » sob maja 16, 2009 20:58

krzychu195 pisze:Wychodziły golfy z anteną w dachu i w błotniku - nigdy razem.
czyli jesli mam dwie anteny jedna na dachu, a druga w blotniku to cos bylo kombinowane? :bajer:



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » sob maja 16, 2009 23:23

Lipek81 pisze:Poza tym ta ori antenka do mkIII jest dobrej jakosci i nie warto z niej rezygnowac
tzn ja jak kupiłem auto to nie bylo anteny;p
tzn na dachu był tylko gwint na nowa antene :)
czyli mowisz ze wystarczy przejsciowka?
w sklepie z radiami beda wiedziec o co chodzi ? ;d


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

Awatar użytkownika
C4NC3R
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: czw gru 18, 2008 22:26
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: C4NC3R » sob maja 16, 2009 23:25

brynol pisze:w sklepie z radiami beda wiedziec o co chodzi
będą wiedzieć


Avant S4-line + in progress....

290 KM @ 535 Nm // GTB2260vzk // BIG FMIC // HF100 // TIP // DP 2,75" // Sportec Mono 10 // 320/288 // Gwint KW

Awatar użytkownika
Mlody_ndm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 00:20
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Mlody_ndm » wt maja 19, 2009 09:59

Paweł Marek pisze:Małe OT. Jak ktoś nie chce żadnej wystającej anteny to zastosujcie oryginalny patent z Vento. 3 górne paski grzewcze tylnej szyby robią za antenę, sa podpięte pod wzmacniacz ukryty w lewym słupku, a od tego kabel antenowy do radia. Odbiór super i żadnych przejściówek nie trzeba bo wzmacniacz ma osobne zasilanie.
No nie wiem czy ma osobne zasilanie, w ojca Vento po wymianie radia z ori na Blaupnuknkta San Remo MP26 jakość odbioru radia spadła tragicznie, a wcześniej to samo radio odbierało wszystko dobrze w mk. II.
Więc może coś jest na rzeczy z tą przejściówką do zasilania wzmacniacza.
Do tego nie każde Vento to ma, ojca CLX z '95 ma ten patent a mój GL z '97 ma paskudną antenę na przodzie dachu i antenkę GSM na tyle dachu :(


Mlody http://www.jetta.org.pl
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=186633]Mój Ventyl TDY[/url] [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/299274.html][img]http://images.spritmonitor.de/299274.png[/img][/url]
[b]Kupię dekielek do felg Votexa![/b]

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » wt maja 19, 2009 12:48

Ja mam 3:) blotnik, dach (kabel idzie po stronie pasazera wiec chyba nieorginalna) do tego jeszcze antena cb;P



mk3gtp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:01
Lokalizacja: wlkp

kable

Post autor: mk3gtp » czw maja 21, 2009 20:25

Witam ponownie, grzebałem w tych kablach i udało mi się znaleźć chyba ten kabel od anteny z dachu, rozebrałem próg od kierowcy i tam jest kabel czarny i do niego przyklejony mały czarny. Znalazłem go w komorze od radia (KABEL NR 1), zdjąłem izolację i zobaczyłem normalny ekran (otulinę), ale zadziwiła mnie grubość tego kabla w środku, ma grubość włosa (widać na zdjęciu 1), czy to ma tak być?? bo mi się zdaje, że za cienki jest. Czy też obciąć dalej ten kabel, bo ktoś mógł wyrwać trochę tego kabelka.
Drugie pytanie dotyczy tego kabla 1-żyłowego co jest połączony z tym kablem antenowym, to jest jakiś kabel od wzmacniacza tej anteny czy co to jest?? jak go podłączyć??

Co do KABLI 2 i 3 (na zdjęciu) to nie mam pojęcia co to jest za kabel, poprzedni właściciel założył takie coś, ale nie wiem do czego to jest?? kabel 2 wychodzi z tyłu pod kanapą, a jego drugi koniec (kabel 3) w komorze od radia.
Prosze o pomoc.
pozdrawiam.
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw maja 21, 2009 20:28 przez mk3gtp, łącznie zmieniany 1 raz.



zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Post autor: zyggy » pt maja 22, 2009 08:18

Kabel ze zdjęć 2 i 3 to kabel do zmieniarki. Poprzednik miał zmieniarkę w bagażniku, no a sterowanie z radia z konsoli.

pzdr
zyggy


pzdr
zyggy

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » pt maja 22, 2009 13:08

Lipek81 pisze:O ile się nie myle, to ori antena w mkIII ma wbudowany wzmacniacz. Zasilanie tego wzmacniacza jest poprzez gniazdo antenowe oryginalnego radia. Radia nieoryginalne nie posiadają tej funkcji zasilania wzmacniacza - stad nalezy stosować specjalne prześciówki , które podłączone do zasilania dają zasilanie na wzmacniacz w antenie. Ale ja nie mam mkIIIm, wiec to tylko tak, z tego co słyszałem, to mówie.
No więc tak - ORI antena ma wbudowany wzmacniacz w podstawie anteny i każde radio obsługuje ten wzmacniacz - po zwykłym kablu antenowym. Sęk w tym że osadzenie anteny jest aluminiowe, aluminium z biegiem czasu się utlenia, robi się nieszczelne, dostaje sie tam woda, zimą sól i wszystko dokumentnie gnije... Później efekt jest taki że jedyną stacją radiową jaką antena odbiera jest Radio Maryja (bo mają najmocniejszy w Polsce sygnał) ale tylko kiedy auto się nie porusza...
Ja u siebie (w Caddy`m) "zregenerowałem" czyli wywaliłem to wszystko i polutowałem bezpośrednio do kabla antenowego - odbiera bardzo dobrze... Owszem - ze wzmacniaczem byłoby jeszcze lepiej ale... i tak wolę CB-radia słuchać ;)
P.S.
Totalnie odradzam wszelkiego rodzaju wzmacniacze sygnału antenowego oferowane na allegro - to dokumentna kupa nie przynosząca absolutnie żadnych efektów... Kupiłem kiedyś do siebie - właśnie przez problemy z antenką - to efekt był dokładnie odwrotny do zamierzonego. Po podpięciu "wzmacniacza antenowego" radio w ogóle nie łapało jakiejkolwiek stacji... Polutowałem antenę bezpośrednio i wszystko zaczęło działać, a "wzmacniacz antenowy" odesłałem gościowi żeby go sobie wsadził...

[ Dodano: 22 Maj 2009 13:15 ]
A no i po tylu latach warto wymienić bat anteny na nowy - koszt niewielki a bardzo często te które mamy w autach mają popękany rdzeń wewnętrzny w miejscy tego gumowego/elastycznego łącznika... Zimą jedno mocniejsze przegięcie i mamy bat antenki do wymiany...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

mk3gtp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:01
Lokalizacja: wlkp

Post autor: mk3gtp » pt maja 22, 2009 22:37

Ok dziękuję zyggy :) kabel 2 i 3 się wyjaśnił, ale co do kabla nr 1 to zapytam jeszcze raz, czy ten kabelek w środku jest grubości włosa tak jak u mnie czy też powinien być grubszy?? No i bezpośrednio do tego calego kabla przyczepiony jest jednozyłowy mały kabel, do czego on służy?? dziękuję i pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
piotrekrkk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 08, 2007 20:59
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: piotrekrkk » ndz cze 07, 2009 13:55

kabel nr jeden to koncentryk ktory na bank idzie do tej anteny dachowej , dołożony do niego kabelek o którym wspominasz może być własnie wzmacniaczem anteny ewentualnie sprawdź czy w bagażniku nie wychodzi gdzieś ten mały kabelek bo jeśli tak to jest to kabel sterujacy do wzmacniacza.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości