Blaupunkt Calgary MP35 - zacinanie się, nie chce czytać płyt

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
vwlad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:05
Lokalizacja: WZ

Blaupunkt Calgary MP35 - zacinanie się, nie chce czytać płyt

Post autor: vwlad » czw maja 14, 2009 14:53

Witam

Mam problem z radyjkiem jak w temacje. Według papierów zakupione w 2005 roku i raczej po gwarancji. Długo zbiera się do odtwarzania płyt. Zdarza się że się zacina i nie chce grać, bądź gra z przerwami, albo wywala komunikaty CD Error. Problem dotyczy zarówno płyt trochę porysowanych jak i kompletnie świeżych zarówno CD Audio jak i mp3. Da się jeszcze coś z tym zrobić, czy czas zbierać kasę na nowego blaupunkta z USB, bo ile można słuchać Eski ? :D

Z góry dzięki za pomoc.


VWlad

Follow the white rabbit

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw maja 14, 2009 15:50

prawdopodobnie coś nie tak z laserem , najpierw to przemyj soczewke lasera , potem jak dasz rade to delikatnie rusz potencjometrem regulacyjnym przy laserze , tylko minimalnie , najlepiej to rusz nim w prawo , potem w lewo i ustaw na to samo miejsce , może pomorze , jak nie, to do dobrego speca zanieś



Awatar użytkownika
vwlad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:05
Lokalizacja: WZ

Post autor: vwlad » czw maja 14, 2009 21:16

miś fazi pisze: potem jak dasz rade to delikatnie rusz potencjometrem regulacyjnym przy laserze , tylko minimalnie , najlepiej to rusz nim w prawo , potem w lewo
Dzięki, a wie kolega może w którą stronę zwiększa się moc lasera tym potencjometrem?

[ Dodano: 14 Maj 2009 21:17 ]
miś fazi pisze:to do dobrego speca zanieś
A jaka orientacyjnie może być cena, bo obawiam się, że to może wyjść niewiele mniej niż nowe radyjko?


VWlad

Follow the white rabbit

xlineage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 26, 2009 14:35
Lokalizacja: z domu

Post autor: xlineage » czw maja 14, 2009 21:45

Zalezy gdzie , za expertyze radia ja placilem zdaje mi sie 10-20zł, + czyszczenie, jakos razem ~30zł zapłaciłem,

Gorzej jak cos wiecej Ci padlo



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt maja 15, 2009 07:35

dodaje sie mocy kręcąc w prawo , ale jeśli laser już nie bardzo , to szybciutko się skończy , czasem styk tej podkóweczki ma słaby kontakt ze ścieżką , i wystarczy nim poruszać i jest dobrze



Awatar użytkownika
vwlad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:05
Lokalizacja: WZ

Post autor: vwlad » pn maja 18, 2009 10:33

A mógłbym prosić o jakiś namiar na jakiegoś specjalistę od napraw radyjek w stolicy lub okolicach. Chodzi o to, że w moim radyjku są jakieś dziwne śróbki, których nie mogę odkęcić by przeczyścić laserek i przydała by się to fachowa pomoc.

Z góry dzięki.


VWlad

Follow the white rabbit

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości