Nagłosnienie w MKIV

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » czw sty 12, 2006 20:38

waldekkkkk pisze:witam, tak czytam te wszystkie wypowiedzi i nie wiem czy mnie ktos zle zrozumiał bo jak ja pisałem o cykaczach za 20 zł to przez to ze chodziło mi raczej o tanszy koszt bo głosniki oceniłem ze zakładam za 100 wiec cykacze załoze za 20 bo jak bym chciał zainwestowac kupe kasu to to inwestuje w jedno i drugie i nadal sadze ze głosniki w tylnych drzwiach to swietny pomysł a kable przeprowadzic a mk4 to proscizna . po sciagnieciu tapicerki jest aluminiowa atrapa ktorej nie sciagam kable przeprowadzamy juz przygotowanym tynelem gumowym i przez dziure głosników dasz sobie rady prawidywany czs to 40 minut na strone i efekt bedzie o wiele lepszy. pozdrawiam.

[ Dodano: Czw Sty 12, 2006 18:53 ]
a na koniec dodam ze kiedys byłem maniakie sprzetu miałem sprzecik 3700 zł ceny giełdowej głosniki basowe JBL o srednic 30 cm. na tylnej pułce i konkretny wzmacniacz to ten sprzet chodził, ale naprawde smieszy mnie to jak ktos pisze ze ma wzmacniacz do głosników w drzwiach co to moga byc za głosniki w mk4 o rozmiarze 16cm to jakie on ma radio kazde nowoczesne radio z górnej pułki naprawde nie wymaga wzmacniacza do tak małych głosników. pozdrawiam.
Widze, ze kolega odkrywa na nowa Ameryke, ale niech juz mu tak bedzie :)
Jakikolwiek glosniczki wlozysz w przednie drzwi bez porzadnego obsadzenia i wygluszenia nie beda za dobrze graly a tym bardziej nie wytworza ladnego basu. Z tym, ze wzmacniacz w dobrym radyjku starczy by wysterowac przednie glosniczki 16cm i zeby to przyzwoicie gralo, to jestem podobnego zdania. Co innego skrzynka w bagazniku :D
A to, ze bys wydal tyle kasy i zrobill to o czym mowisz, to za sporo mniejsza kase mozna by zrobic cos zgodnie ze sztuka Car Audio i zapewne by to lepiej gralo, ale skoro wiesz lepiej... nie bedzie Ciebie tutaj nikt przekonywal, ze nie jest slepy :bajer:



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw sty 12, 2006 21:22

waldekkkkk pisze:a na koniec dodam ze kiedys byłem maniakie sprzetu miałem sprzecik 3700 zł ceny giełdowej głosniki basowe JBL o srednic 30 cm. na tylnej pułce i konkretny wzmacniacz
No no głośniki 30cm w tylnej półce to naprawdę rzecz godna wielkiego maniaka sprzętu i osoby o audiofilskich zapędach :panna:
waldekkkkk pisze: to ten sprzet chodził
Chodzić może chodził ale do grania to mu jeszcze dużo brakowało
waldekkkkk pisze:ale naprawde smieszy mnie to jak ktos pisze ze ma wzmacniacz do głosników w drzwiach
No Ty pewnie wzmacniacza na przód nie potrzebowałeś, bo te głośniki w półce Ci ten przód skutecznie zagłuszyły, jeśli wogóle był tam jakiś przód :mlotek:


Całą tą wypowiedź można tak podsumować, że zupełnie nie masz pojęcia o czym mówisz i tyle :!:

Zanim zaczniesz pisać jakieś farmazony to przeczytaj przyklejone tematy w tym dziale i nie rób ludziom wody z mózgu, bo prawisz takie herezje, że głowa pęka!!!



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » czw sty 12, 2006 21:47

Nieważne czy sprzęt będzie kosztował 20 czy 100 PLN, liczy się przedewszystkim jakość dźwięku. Oczywiście niezaprzeczalny jest fakt że sprzęt który daje właśnie dźwięk o bardzo dobrej jakości jest dość drogi. Czasmi za niewielkie pieniądze też można mieć coś dobrego. Ja osobiście wyznaje zasadę, że lepiej trochę więcej kasy wyłożyć i mieć coś lepszego.
Co do położenia przewodów oraz zamontowania głośników w IV to wiem że jest to prosta sprawa. Miałem już sposobność kilkakrotnie ściągać tapicerkę z przednich drzwi, niestety tylnich nie ruszałem i stąd moje pytanie jak na wstępie tematu.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw sty 12, 2006 22:21

No i Kiler na Twoje pytanie podał wystarczającą odpowiedź.
Nie montuje się głośników w tylnych bo to nic nie poprawi, a zepsuje scenę dźwiękową. Producent montuje w wyższych wersjach samochodów 6 lub więcej głośników, bo to dobrze brzmi na reklamach, taki dobry chwyt marketingowy. Nieświadomemu nabywcy wydaje się wtedy, że kupuje samochód z dobrym nagłośnnieniem, bo ma 6 czy 8 głośników w standarcie. Nic bardziej mylnego.
Głośników z tyłu nie powinno się montować i tyle.
Jak nie masz tam głośników to tak zostaw i tak będzie dobrze.
Jedyną drogą do poprawy jakośi brzmienia czy głośności w samochodzie, będzie wymiana przedniego systemu głośników, na inny niż fabryczny. To już da poprawę. Jeśli jeszcze będzie Ci mało to w następnej kolejności dokładasz wzmak, a później skrzynię do bagażnika.
I tak wygląda poprawnie zbudowane podstawowe audio w samochodzie(pomijając wygłuszanie, kable itd.)



kocur

Post autor: kocur » pt sty 13, 2006 19:18

sporo sie tutaj naczytałem i tez twierdze ze bas to nie z drzwi nie powiem wygłuszenie wiele pomoze ale co tylna półka to tylna pólka tam mozna załadowac cos fajnego a jesli chodzi o te krytyki urzytkownika waldekkkkk to uwirzcie mugł by was sporo nauczyc :green_fuck:



Awatar użytkownika
SaR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 27, 2005 12:23
Lokalizacja: Wawa

Post autor: SaR » wt sty 17, 2006 12:13

kocur pisze:ale co tylna półka to tylna pólka tam mozna załadowac cos fajnego a jesli chodzi o te krytyki urzytkownika waldekkkkk to uwirzcie mugł by was sporo nauczyc :green_fuck:
Dosc ciekawe stwierdzenie. Jesli chodzi o fajne rzeczy zaladowane na tylna polke to ja mam u siebie zaladowana fajna szczotke do odsniezania samochodu, tudziez fajny parasol :) - do niczego innego moim ( i nie tylko ) zdaniem tylna polka sie nie nadaje.

Niewykluczone jednak, ze za pare postow dowiemy sie, iz glosnik w tylnej polce bedzie lepszy od glosnika w skrzyni. :chytry:



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » wt sty 17, 2006 12:55

SaR pisze: Jesli chodzi o fajne rzeczy zaladowane na tylna polke to ja mam u siebie zaladowana fajna szczotke do odsniezania samochodu, tudziez fajny parasol
... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :pub: :pub: dobre, dobre :kufel: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt sty 17, 2006 14:50

kocur pisze:sporo sie tutaj naczytałem i tez twierdze ze bas to nie z drzwi nie powiem wygłuszenie wiele pomoze ale co tylna półka to tylna pólka tam mozna załadowac cos fajnego a jesli chodzi o te krytyki urzytkownika waldekkkkk to uwirzcie mugł by was sporo nauczyc
:panna: :panna:



Awatar użytkownika
tomash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tomash » wt sty 17, 2006 16:12

waldekkkkk pisze: naprawde smieszy mnie to jak ktos pisze ze ma wzmacniacz do głosników w drzwiach co to moga byc za głosniki w mk4 o rozmiarze 16cm to jakie on ma radio kazde nowoczesne radio z górnej pułki naprawde nie wymaga wzmacniacza do tak małych głosników. pozdrawiam.
no to ja zaczynam mieć pewien obraz waldkkkkka ;-)
30cm JBL w "pułce" za 3700zł więc musiało grać :panna:
dlaczego ludzie mają taki tryb myślenia (czy napewno myślenia?) że jak jest wzmacniacz to ma grać głośno?? posłuchajcie muzyki na sprzęcie z dobrym wzmacniaczem i odpowiednim zapasem mocy i bez niego.


[url=http://www.vag-podkarpacie.pl/][img]http://www.mFoto.pl/uploads/1046/vw_7ca6c.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
SaR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 27, 2005 12:23
Lokalizacja: Wawa

Post autor: SaR » wt sty 17, 2006 19:09

tomash pisze: dlaczego ludzie mają taki tryb myślenia (czy napewno myślenia?) że jak jest wzmacniacz to ma grać głośno?? posłuchajcie muzyki na sprzęcie z dobrym wzmacniaczem i odpowiednim zapasem mocy i bez niego.
Jest jeszcze jeden typ - tylko troche odwrotny. Podczas rozmowy z toba dowiaduja sie iz masz w domu wzmacniacz (przykladowo) NAD'a 2x40W. Od razu jestes przegrany bo ich super wieza z 60 diodami ma 4000W. Nie daj Boze jak przyjda do ciebie do domu, bo jeszcze zostaniesz wysmiany za to jak ten wzmak wyglada. Kopara opada im dopiero jak uslysza jak to gra.

Zawsze beda maniacy wielkosci i etykietek 5000W MAX. Dzieki nim Media Markt zbiera obfite plony :)

Pozdrawiam



xxxxx

Post autor: xxxxx » śr sty 18, 2006 02:51

Witam. Troszke sie tutaj naczytałem o tych nagłosnieniach np. do mk 4 , mam sklep ze sprzetem samochodowym na Sląsku i zakładam różne nagłośnienie w autach tak za 300zł., jak i za 3000zł.,trudnie sie tym od 1997 roku więc troszke sie na tym znam ale jesli chodzi o wasze opinie na temat głośników do tylnych drzwi ze to zbyteczne bo nic nie dają lub po co jak z tyłu nie jeżdzisz to większych bzdur w życiu nie słyszałem a najgorsze jest to ze są to wypowiedzi ludzi młodych ok.20 lat jak by to był dziadek 60 letni to bym mu się nie dziwił, jest mi was żal że macie tak małą wiedze na ten temat i robicie ludziom wode z muzgu ponieważ podstawą dobrego nagłośnienia jest wszechstronność dzwięku i nigdy nie bedzie tego efektu z samych przednich głośników jak z 4 i niech nikt nie mówi ze tylnych głośników nie słyszy bo jak by wsiadł np. do mk4 jako kierowca i wygodnie ustawił fotel to zauważył by ze jego głowa znajduje sie tak blisko tylnych głośników jak i przednich to jak może ich nie słyszeć i jestem pewny że nawet największy osioł stwierdził by ze nagłośnienie z 4 stron jest o wiele lepsze niż z dwóch. Mój kumpel w 1992 r. miał dużego fiata i radio SAFARI5 i jeden głosnik i też wydawało mi sie ze bajer ale mamy rok 2006 i w każdym radyjku jest coś takiego jak regulacjia przód/tył i nie jest to dla parady tylko dla urzytku i na to ten niemiec sie mordował zeby zrobić miejsce na głosniki zeby ten biedny polak sobie tam wsadził i cieszył sie jazdą przy odpowiednim nagłosnieniu. A wy młodzi ludzie nie chwalcie sie do tyłu subwofer bo nie każdy ma 20 lat i krecone włosy i cieszy go dudnienie tylko są ludzie poważni i mają już poukładane w głowie. POZDRAWIAM WSZYSTKICH.

[ Dodano: Sro Sty 18, 2006 01:59 ]
I chciałem jeszcze dodac bo tak piszecie ile to nie macie tych tysięcy wat ale widze ze sugerujecie sie tym co pisze na głośniku lub wzmacniaczu ale jest to żałosne bo powinniście sie troszke uświadomic ile wat można uzyskać z napięcia 12 volt., ale to swiadczy tylko o waszej inteligencji i doświadczeniu i pewnie wieku.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr sty 18, 2006 07:54

Musze przyznać że wypowiedź xxxxx ma sens. Dla mnie nie liczy się ilość watów w samochodzie, a czysty, dobry dźwięk. Oczywiście lubie sposłuchć muzyki z dobrym basem, ale przecież do tego nie musze montować odrazu skrzyni basowej w bagażniku. Nie jestem jednym z tych przedstawicieli naszego narodu, którzy włączają swój sprzęt na full i prześcigają się kto ma więcej basu i watów. A zdaleka słychać donośny dźwięk: umcyk, umcyk, umcyk, umcyk, umcyk............


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
tomash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tomash » śr sty 18, 2006 10:56

ma sens? jak ktoś pisze "muzg" to dla mnie traci przynajmniej 40% wiarygodności. (sam robie błędy ortograficzne ale takie kfiatki?? :panna: ) kolejne 40% traci pisząc ze subwoofer to tylko umc..umc..umc.. dla tych co mają po 20lat
co to za miara? że jak ktoś ma 20lat to nie zna się na muzyce?? tylko ktoś kto ma lat 60 i powoli zaczyna tracić słuch? ;)
słuchałem nagłośnienia w samochodzie z elipsami z tyłu (bmw e30) i słychać było muzykę jakoś tak właśnie rozproszoną, część przed sobą, część zaraz za fotelami
u siebie mam 16'' w drzwiach i wysokotonowe na desce. i jakoś przyjemniej mi się słucha muzyki.


[url=http://www.vag-podkarpacie.pl/][img]http://www.mFoto.pl/uploads/1046/vw_7ca6c.gif[/img][/url]

Rej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 14, 2006 11:58
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Rej » śr sty 18, 2006 11:28

Cześć, nie będe się tutaj wypowiadał na temat nagłośnienia bo więcej nie śmiał bym tu dodać ale ja np. jestem na tym forum po to aby coś się dowiedzieć i dla mnie nie robi żadnej różnicy ze ktoś pomylił sie z u otwarte czy zamknięte czy napisał Ż czy RZ ale widze że dla niektórych to jest 80% wartości wypowiedzi tylko że pomylił forum bo jest to forum CAR AUDIO a nie forum POPRAWNEJ POLSZCZYZNY. :grin: :grin: :grin:

:satan: dopsze rzem nie gurol bo jo był bym jósz wogóle zlekcefarzony :satan:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości