Oryginalna instalacja głośnikowa VW golf III "JOKER&quo

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

jarkob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt paź 31, 2008 21:32
Lokalizacja: krosno/kraków

Oryginalna instalacja głośnikowa VW golf III "JOKER&quo

Post autor: jarkob » pn maja 11, 2009 19:25

Witam,
Kupiłem samochód i poprzedni właściciel zmienił oryginalne radio na alpine coś typu http://www.allegro.pl/item633188842_hit ... _gwar.html
Jak się później okazało moje "car audio" składa się z 2 małych głośników w podszybiu !!! Zestaw gra tragicznie, ciężko jakąś stacje znaleźć. Jak już się dowiedziałem brak u mnie separatora, więc problem będzie prawdopodobnie rozwiązany.
Kilka tygodni temu zakupiłem głośniki do przednich drzwi i je podłączyłem do gniazd w drzwiach, ale nie zagrały. Rzuciłem oko na kostkę iso a tam tylko kable do głośników w podszybiu. Gdzie się podziały kable z przednich drzwi? Pod głośniki są podprowadzone, dalej giną w otchłani :)
Dodam jeszcze że z tyłu nie ma żadnych kabli.

Proszę o pomoc



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pn maja 11, 2009 19:42

a zdejmowałeś maskownice w drzwiach? patrzyłeś czy masz tam kable?, w golfie przewody idą tak że z drzwi idą do podszybia, tam są łączone i dalej idą do radia, jeżeli tak nie masz , to poprostu trochę czasu i poprowadź, nowy przewód do drzwi, tematy co i jak masz przyklejony, "instalacje forumowiczów" luknij tam



jarkob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt paź 31, 2008 21:32
Lokalizacja: krosno/kraków

Post autor: jarkob » pn maja 11, 2009 19:45

kable wraz z wtyczkami są w drzwiach tylko nie ma ich w kostce ISO



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pn maja 11, 2009 19:53

jarkob pisze:Rzuciłem oko na kostkę iso a tam tylko kable do głośników w podszybiu

napisałem:
w golfie przewody idą tak że z drzwi idą do podszybia, tam są łączone i dalej idą do radia
sprawdź w podszybiu w takim razie,



jarkob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt paź 31, 2008 21:32
Lokalizacja: krosno/kraków

Post autor: jarkob » pn maja 11, 2009 19:56

Jak się tam dostać? Ściągnąłem głośniki w podszybiu, ale nie widać tam kabli od głośników z drzwi.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn maja 11, 2009 21:26

Jeśli w kokpicie miałeś coaxiale (lub dualcone), to całkiem możliwe ,że kabli do drzwi nie masz pociągniętych, bo wersje z tylko tweeterem w kokpicie miały pociągnięte kable z drzwi właśnie do tych tweeterów (wyglądało to jakby wchodziły do niego 4 kable w 2 kostkach). Najlepiej olej fabryczne kable i pociągnij nowe... zresztą temat omawiany już na forum.



Awatar użytkownika
konrad141
Forum Master
Forum Master
Posty: 1082
Rejestracja: pn lip 28, 2008 23:24
Lokalizacja: Borawe/Ostrołęka
Auto: Bora Sedes 4motion
Silnik: AJM
Kontakt:

Post autor: konrad141 » wt maja 12, 2009 14:44

U mnie w golfie (ta sama wersja joker) było tak ze ta wtyczke od głosnika na podszybiu wpiąłem w taką jakby duża kostke co ida tam kable do drzwi... ta kostka jest na karoseri (na wysokosci gumy co ida nią kabelki do drzwi)i jest tam miejsce na ta wtyczke i juz dalej w drzwiach masz kabelek do podłączenia głosnika(własnie ta wtyczka co po zdjeciu maskownicy jest) .

[ Dodano: 12 Maj 2009 14:45 ]
ale wiadomo lepiej pociagnąć porządne kabelki a nie takie jak tam są bo one sie nadają... :)


Piasek pisze: Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
:los:

jarkob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt paź 31, 2008 21:32
Lokalizacja: krosno/kraków

Post autor: jarkob » wt maja 12, 2009 14:59

Czyli kable kończą się na białej kostce w drzwiach ?



Awatar użytkownika
konrad141
Forum Master
Forum Master
Posty: 1082
Rejestracja: pn lip 28, 2008 23:24
Lokalizacja: Borawe/Ostrołęka
Auto: Bora Sedes 4motion
Silnik: AJM
Kontakt:

Post autor: konrad141 » wt maja 12, 2009 16:21

u mnie jest brązowa :P ale moze pewnie byc i biała czy czarna.. u mnie zaraz jak sie wyjeło maskownice to ta kosta tam była. ale tak jak mowie trzeba w kabinie przełączyc z głosnika do tego gniazda zeby sygnał szedł na drzwi i masz ju zna drzwi.
Ostatnio zmieniony wt maja 12, 2009 17:50 przez konrad141, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 55 gości