Gdzie zgubiły sie przewody bocznych głośników ?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

pedroRSL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 26, 2009 00:48
Lokalizacja: Ruda Śląska

Gdzie zgubiły sie przewody bocznych głośników ?

Post autor: pedroRSL » sob maja 02, 2009 10:19

Witam... Jest słońce, mam wolne więc chciałem włożyć sobie głośniki w drzwi. Zdjąłem maskownicę i jest tam kabel głośnikowy. Pewnie przeprowadzony jest przez gumy łączące drzwi z kabiną... ale do radia są juz tylko kabelki przednich głośników w kostce. Gdzie w takim razie zgubiły się te kable z drzwi ? Czy kończą się ta wtyczką okrągłą przy słupku i trzeba samemu wykombinować dalsze połączenie z kostką czy może jest gdzieś wyprowadzenie ? Chciałbym też wiedzieć gdzie wyprowadzone są kable z głośników tylnych drzwi...
I takie pytanie poza tematem - piszecie o wygłuszeniu drzwi ale w moim przypadku są one wyłożone grubą pianką wyglądającą na fabryczną... Czy rzeczywiście jest to fabryczne czy może to już modyfikacja poprzedniego właściciela ?



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » sob maja 02, 2009 12:01

pedroRSL, kable głośników drzwiowych dochodzą do głosników w podszybiu - fabryczne głośniki rozdzielają sygnał, więc jak ktoś coś grzebał, to szukaj kabli za głośnikami w podsufitce

a ta pianka to jest zabezpieczenie przed wilgocią (fabryczne) z wytłumieniem nie ma nic wspólnego


Obrazek

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » sob maja 02, 2009 12:17

..:VoyteQ:.. pisze: szukaj kabli za głośnikami w podsufitce
pierwsze słyszę :helm: zapewne chodziło o podszybie..
..:VoyteQ:.. pisze:a ta pianka to jest zabezpieczenie przed wilgocią (fabryczne) z wytłumieniem nie ma nic wspólnego
100% racji



pedroRSL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 26, 2009 00:48
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: pedroRSL » sob maja 02, 2009 12:45

To sprawa pianki załatwiona ;) Myślałem że to do wygłuszenia służyło bo dosyć grubo wyłożona jest i wyprofilowana pod głośnik... Dzięki za nawrócenie ;)
Wracając do przewodów - jak podłączyłem głośnik to nie dawał znaku życia... Czyli ten kabel musi być odłączony od głośnika z podszybia. Zaglądałem też do tych głośników i zauważyłem że z góry nie da się go wyjąć. Czy trzeba rozebrać deskę żeby dojść do głośnika podszybia ? Sprawdzę jeszcze drugi głośnik może po prostu coś z lewym było nie tak. Jeśli już będę musiał rozbierać deskę to może przy okazji filtr kabinowy zmienię bo to chyba gdzieś pod deską będzie ;)



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob maja 02, 2009 12:50

Poszukaj na forum , bo o ściąganiu maskownicy z kokpitu już kilkanaście osób pewnie pisało , a i o kablach z tylnych drzwi również!



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » sob maja 02, 2009 12:53

pedroRSL pisze:przy okazji filtr kabinowy zmienię bo to chyba gdzieś pod deską będzie
filtr kabinowy masz pod plastikowym podszybiem pod maską. Rozbierasz tylko prawą stronę



jarkob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt paź 31, 2008 21:32
Lokalizacja: krosno/kraków

Post autor: jarkob » sob maja 02, 2009 16:43

Witam,
mam golfa wersja Joker. Dostałem głośniki i chciałem je dziś zamontować w przednich drzwiach. Po podłączeniu ich do wtyczek w drzwiach głośniki nie grają :/. W są tylko kable z głośników w podszybiu. Gdzie mam szukać pozostałych kabli z głośników bocznych? Czyżby nie były podprowadzone pod radio? Czytałem coś że są podłączone razem z tymi w podszybiu. Dodam jeszcze że głośniki są sprawne.
jeżeli to możliwe to proszę o szybką odpowiedź bo chce dziś to zamontować.



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » sob maja 02, 2009 22:32

nono, dobrze myślałem, źle mi się napisało :)


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości