Nagłosnienie w MKIV

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Nagłosnienie w MKIV

Post autor: regitmc » czw sty 05, 2006 23:53

Witam!
Chce założyć nowe nagłośnienie do mojego MKIV. Posiadam jak narazie standardowe nagłośnienie od VW, ale tylko w przednich drzwiach (5 drzwiowa wersja). Pytanie moje jest takie, czy w tylnych drzwiach znajdują się standardowo poprowadzone przewody do nagłosnienia? Atrapy w tylnych drzwiach wskazują na to że można zamontować tam głośniki, lecz nie wiem czy są już pociągniete przewody.
Za wszelkie info z góry dzięki.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt sty 06, 2006 02:02



:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pt sty 06, 2006 21:53

Dzięki Kiler za link. Jak dotąd sądziłem, że jeżeli są w samochodzie standardowe miejsca w drzwiach na nagłośnienie to firma produkująca dany samochów (u nas VW) zajeła się sprawdzeniem i umiejścowieniem głośników w najlepszym pod względem słyszalności miejscu. Jednakże może być to niesłuszna teza. Rozglądne się po forum i poszukam podobnych tematów.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

waldekkkkk

Post autor: waldekkkkk » wt sty 10, 2006 15:58

nie wiem dla czego nie zakładac głosników do tylnych drzw mysle ze to dobry pomysł ja tak mam i całkiem elegancko idzie co 4 to nie dwa ale jesli chodzi o kabelki to raczej nie sa przeprowadzone tak ze bedziesz musiał sam to zrobic jest to bardzo proste a jesli chcesz super niedrogie głosniki to proponuje pionera rozmiar 16 najlepiej bez cykaczy w srodku cena giełdowa to ok.100 zł a cykacze osobno zamontuj takie zwyczajne za 20 zl. miejsce na nie jest koło klamek wtedy to pieknie chodzi. pozdrawiam.



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » wt sty 10, 2006 16:24

no właśnie ja też się zastanawiam nad montażem głośników w drzwiach. półka odpada bo osobiście nie podoba mi się taki rozwiązanie. a gdzie powinny być poprowadzone kable do tylnych drzwi? żeby dostać się do głośników wystarczy zdjąć tapicerke drzwi?


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt sty 10, 2006 16:52

waldekkkkk pisze:nie wiem dla czego nie zakładac głosników do tylnych drzw mysle ze to dobry pomysł ja tak mam i całkiem elegancko idzie co 4 to nie dwa (ciach)
Ehhh, walka z wiatrakami, wiedzialbys, jakbys przeczytal to, co jest pod linkiem wrzuconym przez Kilera i nie mowilbys, ze to chodzi pieknie bo to nie jest miarodajna ocena :chytry:

Dla tych, co nie lubia przewijac do gory
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=23113



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt sty 10, 2006 18:24

waldekkkkk pisze: proponuje pionera rozmiar 16 najlepiej bez cykaczy w srodku cena giełdowa to ok.100 zł a cykacze osobno zamontuj takie zwyczajne za 20 zl.
Właśnie po tej Twojej wypowiedzi widać dlaczego nie rozumiesz...



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » wt sty 10, 2006 18:49

Powiem wam tak, jezeli macie odpowiedni system przedni, odpowienio ustawiony i podpiety pod wzmaka to nie ma sensu wstawienie do tylu glosników... Wszystko gra w taki sposob ze w całym aucie słychac dzwiek :hmm:

teraz drugie moje pytanie dotyczace suba
jaki powinien byc stosunek mocy wzmacniacza do mocy glosnika 1:1?
czy wzmak o mocy 260w rms da rady pociagnac 300w głosnik, czy lepiej szukac cos mniejszego?



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » wt sty 10, 2006 21:53

Odpowiedź w kwesti technicznej dla ksionc. Z tego co widze w swoim samochodzie (MkIV), to musisz ściągnąć tapicerkę żeby dostać się do głośników. Samo ściągnięcie tapicerki to prosta sprawa, zarówno tej w przednich jak i w tylnych drzwiach. Jakby co to służe odpowiednimi pomocami w formie pdf. Same przewody trzeba bedzie poprowadzić w progach przednich drzwi. Ale być może są one już tam poprowadzone. Niestety w dalszym ciągu nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie czy są one tam?Chyba sam bede musiał się przekonać, ściągając tapicerke z tylnych drzwi.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » śr sty 11, 2006 13:34

dzięki regitmc, opis zdjęcia tapicerki w pdf`ie już mam. niestety nie odpowiem ci na pytanie czy przewody już są w tylnych drzwiach bo tego jeszcze nie sprawdzilem. temperatura nie zacheca do grzebania przy aucie a garażu nie mam :sad:


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr sty 11, 2006 13:55

Właśnie, temperatury nie zachecają do grzebania w samochodzie.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » śr sty 11, 2006 19:45

zdjalem dzis tapicerke z tylnych drzwi i nie znalazlem tam kabli do podlaczenia glosniczkow. regitmc, juz chyba masz odpowiedz na swoje zapytanie.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » czw sty 12, 2006 00:56

OK dzięki za odpowiedź, chociaż nie satysfakcjonuje mnie ona. Myślałem że przewody bedą już poprowadzone co ułatwi mi sprawdzenie nagłośnienia. Za wyczerpującą odpowiedź punkt za pomoc.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

waldekkkkk

Post autor: waldekkkkk » czw sty 12, 2006 19:46

witam, tak czytam te wszystkie wypowiedzi i nie wiem czy mnie ktos zle zrozumiał bo jak ja pisałem o cykaczach za 20 zł to przez to ze chodziło mi raczej o tanszy koszt bo głosniki oceniłem ze zakładam za 100 wiec cykacze załoze za 20 bo jak bym chciał zainwestowac kupe kasu to to inwestuje w jedno i drugie i nadal sadze ze głosniki w tylnych drzwiach to swietny pomysł a kable przeprowadzic a mk4 to proscizna . po sciagnieciu tapicerki jest aluminiowa atrapa ktorej nie sciagam kable przeprowadzamy juz przygotowanym tynelem gumowym i przez dziure głosników dasz sobie rady prawidywany czs to 40 minut na strone i efekt bedzie o wiele lepszy. pozdrawiam.

[ Dodano: Czw Sty 12, 2006 18:53 ]
a na koniec dodam ze kiedys byłem maniakie sprzetu miałem sprzecik 3700 zł ceny giełdowej głosniki basowe JBL o srednic 30 cm. na tylnej pułce i konkretny wzmacniacz to ten sprzet chodził, ale naprawde smieszy mnie to jak ktos pisze ze ma wzmacniacz do głosników w drzwiach co to moga byc za głosniki w mk4 o rozmiarze 16cm to jakie on ma radio kazde nowoczesne radio z górnej pułki naprawde nie wymaga wzmacniacza do tak małych głosników. pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości