MK III - ZE ZWROTNICĄ CZY BEZ

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

MK III - ZE ZWROTNICĄ CZY BEZ

Post autor: h2o » czw sty 05, 2006 19:48

Witam

Mam pytanie. Do zestawu odseparowanego potrzeba zwrotnice czy nie. Niedawno wrzuciłem w drzwi midbasy i teraz będę sie brał za syczki, ale nie wiem czy do tego potrzeba zwrotnice czy nie. Jak przybedzie mi troche siana chce wrzucić także skrzynię i wzmacniacz. Jeśli potrzeba zwrotnice to napiszcie jak, gdzie i do czego mam to podłaczyć.

A tak na marginesie to jak wyciągnąć te syczki z kokpitu. Męczę sie już drugi dzień bo nie chcę tam niczego połamać :bigok: .

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi



blook

Post autor: blook » czw sty 05, 2006 20:57

Przeważnie zestawy głośnikowe mają oryginalne zwrotnice, są też zestawy bez zwrotnic, ktore działaja na kondensatorkach. Lepsze sa te ze zwrotnicami przynajmniej moim zdaniem. A zwrotnice sie montuje pod głośniki i pod sygnał :P nie wiem jakCi to wytłumaczyć :P



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw sty 05, 2006 21:40

Do zestawu odseparowanego jest konieczna zwrotnica dzieląca pasmo. Bo wiadomoże modbas gra w innym przedziale częstotliwości i tweeter w innym. Z tego co wyczytałem chcesz dołożyć tweeter do swojego zestawu. Zwrotnic wypadałoby zrobić. Już do porządnego midbasu powinieneś mieć zwrotnice,ale jak widzę nie masz więc jak dotąd głośnik gra całym pasmem. Jeżeli chcesz dołożyć tweeter to najtańszym rozwiązaniem będzie założyć odpowiedni kondensatorek który odetnie pewną część pasma i zabezpieczy tweeter przed spaleniem. Ale to naprawdę najtańszy sposób.

Powinieneś mieć zwrotnicę dedykowaną pod odpowiedni zestaw gośników.
Napisz jakie głośniki masz teraz w drzwiach, to może okaże się że wystarczy dokupić Tweeter ze zwrotnicą z zestawu, z którego masz midbas.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt sty 06, 2006 02:00

...bez zwrotnicy to nie wiem jak będzie wyglądał ten tweeter po puszczeniu na niego całego pasma :panna: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » sob sty 07, 2006 02:00

Zwrotnice daje sie glownie dlatego, zeby nie puszczac na glosniki takiego pasma, ktorego nie sa w stanie odtworzyc i je odciazyc od tych czestotliwosci bo nawet, jak nie odtworza, to jakos ta moc beda musialy przyjac i gdzies ja stracic :>



Hector
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 07, 2006 16:30
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Hector » ndz sty 08, 2006 11:03

Poprostu bardziej zrozumiale twetter moze grac tylko najwyzsze czestotliwosci a midbas czestotliwosi srednie jak beda dostawaly czestotliwosci zbyt niskie to poprosty zostana z nich wiory:) a zwrotnice podpinasz w nastepujacy sposob do kabli ktore wychodza z radia lub ze wzmacniacza na glosnik podpinasz wejscie zwrotnicy nastepnie po drugiej stronie tej zwrotnicy masz 2 wyjscia " TWEETER" i "MIDBAS" podpinasz glosniczki w swoje miejsca i gotowe jezeli masz dwie zwrotnice jedno kanalowe to po obydwu stronach robisz to samo
POZDRAWIAM !!!
I sorry za brak polskich znakow mam WINDOWSA GERMANY :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości