Problem z radiem DELTA6

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

silversideup
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 17, 2006 10:33
Lokalizacja: krosno

Problem z radiem DELTA6

Post autor: silversideup » wt mar 31, 2009 12:45

Witam, przeszukałem forum i niestety nie doszukałem się potrzebnych informacji dlatego pozwoliłem sobie napisać nowy post. Bardzo proszę o udostępnienie, jeżeli ktoś ma instrukcję obsługi do radia w temacie (może być po angielsku), ewentualnie jeżeli ktoś z forumowiczów zna sposób na przywrócenie ustawień fabrycznych tego odbiornika to proszę o podpowiedz. Wszystko w radyjko działa dobrze za wyjątkiem samego radia... wygląda to tak, jakby radio zawiesiło się i w momencie przełączenia z CD na FM, w głośnikach cisza. Nie zmieniają się też informacje RDS (pozostały te , które jak mi się wydaje były w momencie kiedy radio przestało działać). Odłączenie od zasilania nie pomogło, radio uruchomiło się w trybie SAFE, po wprowadzeniu kodu nic się nie zmieniło - cisza w głośnikach i te same informacje z RDS, które były przed odłączeniem od zasilania. Radio w trybie serwisowym wyświetla siłę sygnału jako: "poor", status anteny: "antenna ON". Jeszcze jedno pytanie, do którego gniazdka trzeba podłączyć antenę? Są dwa: białe i brązowe, jest podłączona do białego w moim przypadku. Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie sugestie. Mój adres email, tak na wypadek gdyby ktoś miał i chciał mi przesłać instrukcję w formie elektronicznej: silversideup@o2.pl, gg: 7148663



Awatar użytkownika
mati68r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob maja 10, 2008 21:50
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: mati68r » śr kwie 01, 2009 21:11

witam ja również dołączam do kolegi prosząc o instrukcje do tego radia u mnie nie działa GAMMA automatyczne podgłaśnianie podczas jazdy czym szybciej tym głośniej bo chciałem sprawdzić czy mam tą funkcję załączoną na radyjku z góry dzieki za pomoc może wie ktoś jak to sprawdzić?



silversideup
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 17, 2006 10:33
Lokalizacja: krosno

Post autor: silversideup » czw kwie 02, 2009 12:54

Mówisz raczej o funkcji "GALA" tą funkcję można sobie ustawić przytrzymując wciśnięte prawe pokrętło ( to, które normalnie służy do strojenia manualnego radia, ewentualnie zmiany ścieżki jeżeli odtwarzana jest płyta CD) do momentu, w którym radyjko nie "piknie" z głośników i nie przejdzie w tryb ukrytego menu. Pozatym do prawidłowego działania funkcji "GALA" konieczne jest sterowanie radia za pośrednictwem magistrali CAN. Jeżeli radio nie było oryginalnie zamontowane lub jeżeli Twoje autko nie posiada w/w magistrali, lub jeżeli nie posiadasz emulatora CAN przez, który to należałoby podłączyć radio, to niestety "GALA" nie działa. Nie działa również regulacja jasności podświetlenia, automatyczne wyłączanie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki a ponadto radio samoczynnie wyłącza się po godzinie od momentu uruchomienia.
Ostatnio zmieniony czw kwie 02, 2009 13:03 przez silversideup, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mati68r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob maja 10, 2008 21:50
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: mati68r » czw kwie 02, 2009 21:40

u mnie wszystko działa oprócz GALA-jest załączone zastanawiam się co robić dalej czy reklamować adapter chyba tylko mi to pozostało niedawno go kupiłem dzięki za pomoc a u Ciebie śmigało to wszystko bez żadnych problemów?



silversideup
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 17, 2006 10:33
Lokalizacja: krosno

Post autor: silversideup » pt kwie 03, 2009 07:10

Radio kupiłem na aukcji allegro, pochodziło miesiąc. U mnie GALA jeszcze nie działała bo adapter dopiero zamierzałem kupić... niestety nie zdążyłem bo radyjko padło. Teraz jest u gościa, który podobno jest najlepszy w mieście jeżeli chodzi o takie rzeczy. Jeżeli masz emulator magistrali CAN to wydaje się, że wszystko powinno działać... w każdym razie nie przychodzi mi do głowy dlaczego jest inaczej. Jak się ewentualnie czegoś dowiem, dam znać. Instrukcji nie mam w dalszym ciągu... ciężki temat... Pozdrawiam.

Edytuje ten post bo być może komuś przyda się taka wiedza. Wszystkie informacje, które teraz podam przekazał mi elektronik zajmujący się naprawą. Według niego w głowicy radia znajdują dwa układy scalone marki Philips (nie podał mi oznaczeń ani typu za wyjątkiem tego, że są to układy lutowane powierzchniowo) jeden tańszy ok. 20pln i drugi droższy ok. 100pln. Najprawdopodobniej wysiadł ten droższy i podobno jest to bardzo częsta usterka tych radioodbiorników. Ma wymienić oba żeby mieć pewność. Jeszcze nie odebrałem radyjka bo nie mam chwili, jak załatwie tą sprawę napisze jak się to skończyło. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw kwie 16, 2009 15:24 przez silversideup, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości