Jakie głośniki do Golfa IV ??

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Jakie głośniki do Golfa IV ??

Post autor: xplo » pt mar 27, 2009 13:16

Witam mam taki problem w Golfie IV, że cała prawa strona czyli tweeter i basowy się jakby przygasały / ledwo co słychać te głośniki, oraz zaczynają jakby charczeć. Gdy zgłośnię radio to się załączają ale także nie grają perfekcyjnie jak lewa strona. Co to może być ?? Na początku tego nie miałem, byłem w ASO VW i mi wymieniali głośnik basowy i po tej wymianie było ok ale po 4 miesiącach zaczął się ten cyrk. Czy te głośniki są ze sobą jakoś połączone, że cała strona gaśnie.

EDIT

Witam czy ktoś mógłby polecić jakieś rozsądne głośniki do Golfa IV ?? 2 tweetery i 2 basowe oraz dystanse.Radio mam jakieś Sony Moc wyjściowa W : 4 x 52. Chodzi o takie które będą grały lepiej od tych oryginalnych, żebym kaszany nie kupił.
Ostatnio zmieniony ndz mar 29, 2009 16:58 przez xplo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt mar 27, 2009 18:50

Tak głośniki są ze sobą połączone(woofer z tweeterem), a co do problemu to cóż, chyba pora wymienić na coś lepszego od fabryki...



Awatar użytkownika
hhh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 03, 2009 23:34
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

Post autor: hhh » sob mar 28, 2009 02:39

sprawdż okablowanie czy nigdzie nie dotyka masy pojazdu



xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: xplo » sob mar 28, 2009 08:54

Aha tylko jeśli wiedziałbym o co chodzi z tą masą ? Jakaś podpowiedź ?? Czy tweeter może to powodować ??

Kubus wymiana na coś lepszego to pewnie wysokie koszta ?? Głośniki pasują w te wejścia czy trzeba coś dorabiać ?



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » sob mar 28, 2009 11:40

hhh pisze:sprawdż okablowanie czy nigdzie nie dotyka masy pojazdu
tzn czy izolacja się nie starła i czy nie robi zwarcia dotykając kablem glośnikowym o karoserie auta, najprościej weź , trochę przewodu głośnikowego odkręć głośnik , podłącz pod radio na krótko i zobacz czy efekt jest ten sam, jak głośnik zagra poprawnie to przyczyna leży w przewodach głośnikowych. a jak nie to jak Ci Kubus20 radził nowe głośniki,



xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: xplo » sob mar 28, 2009 12:35

No tak ale czy jakbym sobie kupił jakieś nowe głośniki, bo mowa o nie oryginalnych z vw. Czy one pasują, czy muszę wiercić dziury itp ?? Nigdy tego nie robiłem i nie widziałem więc dzięki za info.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob mar 28, 2009 16:48

xplo, wystarczy użyć forumowej szukajki.
Ale tak na szybko.
Wchodzą głośniki 165mm, trzeba tylko kupić/zrobić pierścień z MDF'u.
Co do kosztów, to zależą od zasobności portwela.
arturek320 pisze:tzn czy izolacja się nie starła i czy nie robi zwarcia dotykając kablem glośnikowym o karoserie auta, najprościej weź , trochę przewodu głośnikowego odkręć głośnik , podłącz pod radio na krótko i zobacz czy efekt jest ten sam, jak głośnik zagra poprawnie to przyczyna leży w przewodach głośnikowych. a jak nie to jak Ci Kubus20 radził nowe głośniki,
Pisałem o tym, że najprawdopodobnije głośik się kończy, bo nawyciągałem się już niegrających, albo pierdzących seryjnych głośników z MK4, pasków B5, Octavii, Seatów itd. i niestety w 99% przypadków problem leżał w głośnikach.
Już kilka pudeł seryjnych głośników poszło do śmieci :grin:



xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: xplo » ndz mar 29, 2009 16:59

Czy ktoś mógłby polecić jakieś rozsądne głośniki do Golfa IV ?? 2 tweetery i 2 basowe oraz dystanse.Radio mam jakieś Sony Moc wyjściowa W : 4 x 52. Chodzi o takie które będą grały lepiej od tych oryginalnych, żebym kaszany nie kupił.



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » pn mar 30, 2009 10:56

w jakiej kwocie chcesz się zamknąć ?



goldi87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn mar 02, 2009 05:06
Lokalizacja: Katowice/KRK

Post autor: goldi87 » pn mar 30, 2009 17:15

pewnie jak najtaniej ja ci mogę polecić Helix dark blue 62.1 cena przystępna, ale i tak pewnie będziesz wolał podjechać do jakiegoś zakładu CA aby ci je założyli, z tweeterami nie wiem jak i gdzie montowane są oryginalne, z kickami nie bedzie problemów.



Awatar użytkownika
kacpersky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 12:54
Lokalizacja: Koszalin/Manowo
Kontakt:

Post autor: kacpersky » wt kwie 14, 2009 16:39

z montazem glosnikow w mk iv nie ma problemu. tylko trzeba kupic/zrobic pierscienie z mdf-u i montowac juz mozna glosniki. tweetery wchodza w miejsce starych oryginalnych i z nimi tez nie ma problemu. tylko zwrotnice w jakims rozsadnym miejscu trzeba przymocowac. ja mam je przykrecone wkretami do blachy w dzrwiach na wysokosci panelu sterowania szybami, tylko w miejscu w ktorym nie powoduja problemu z zalozeniem obudowy drzwi :P
pozdro


Obrazek
Sprzedam Grill do VW Bory bez znaczka, pomalowany na czarno 50 zł

Roberto22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 17, 2009 18:41
Lokalizacja: BDG

Post autor: Roberto22 » wt kwie 14, 2009 17:22

a jakie woofery w przednie drzwi byscie polecili do golfa IV, tak do 150-200zl ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości