MKII - Podlaczenie glosnikow w drzwiach

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
pnowak2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pt lut 13, 2009 15:32
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

MKII - Podlaczenie glosnikow w drzwiach

Post autor: pnowak2 » ndz mar 22, 2009 15:37

Witam,

Dzis zrobilem porzadek z prowizoryczna instalacja glosnikowa poprzedniego wlasciciela mojego golfa.
W ostatniej chwili zauwazylem ze gosciu nie wyrzucil oryginalnej wtyczki z sygnalami do glosnikow.

Zauwazylem ze sygnal leci do dwoch glosniczkow na podszybiu jedynie, a do glosnikow w drzwiach juz nie.
Po krotkich ogledzinach zauwazylem ze w desce po stronie pasazera, pod poleczka jest wtyczka z dokladnie tymi sygnalami.

I tu pierwsze pytanie czy tak ma byc, bo dziwi mnie fakt ze nie idzie osobno wtyczka do lewego i wtyczka do prawego glosnika w drzwiach

Drugie pytanie czy kupie druga taka wtyczke zenska aby ladnie polaczyc z ta istniejaca z sygnalami. Nie wiem jak to nazwac zeby znalezc na allegro.

Rozumiem, ze kable lewego glosnika musze przeciagnac przez cala dlugosc deski na prawa strone tam gdzie ta wtyczka jest

Ponizej fotki jak u mnie to wyglada, ponizsze to fotki z sygnalem do glosnikow w drzwiach, wtyczka jest po stronie pasazera.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz mar 22, 2009 15:38 przez pnowak2, łącznie zmieniany 1 raz.



djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » ndz mar 22, 2009 15:44

jest to wtyczka Molex jak sie nie myle :) i nie wydaje mi się żeby to było oryginalnie na takich wtyczkach puszczone



weryfany
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:31
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: weryfany » ndz mar 22, 2009 17:26

To jest molex, typowy wtyk z komputera zasilający dyski oraz napędy CD/DVD

Najlepiej zlutować i nie bawić się w żadne wtyki.


98% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce.
Nie zdejmuj reki, już jest za późno...

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw mar 26, 2009 23:12

pnowak2, ta ptyczka nie jest do głośników w drzwi, ale jest w 100% oryginalna. Jest to wtyczka molex - powinieneś w sklepie elektronicznym dostać gniazdo do tego. Wtyczka ta podaje sygnał na tylne głośniki - przewody idą prawym progiem (analogicznie jak te od świateł w lewym progu) i potem do głośników z tyłu. Widac masz samochód z przed 90 roku, bo masz stary typ instalacji - w nowszym typie zamianst wtyczki molex była inna wtyka.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

karolo87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 31, 2009 16:53
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Post autor: karolo87 » śr kwie 15, 2009 14:40

to jest oryginalna wtyczka też taką mam niestety mi molex nie podszedł bo piny za grube dziwne :jezor: . Tylko nie wiem który pin co oznacza jak się ktoś orientuje na 100% to fajnie było by się dowiedzieć a nie wyciągać znowu radia i grzebać po kablach



Awatar użytkownika
dzejms_11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:34
Lokalizacja: Poland

Post autor: dzejms_11 » pn kwie 20, 2009 00:47

weryfany pisze:To jest molex, typowy wtyk z komputera zasilający dyski oraz napędy CD/DVD
dokładnie!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości