odstające radio, co z tym zrobić

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

odstające radio, co z tym zrobić

Post autor: A r t u r » pt mar 20, 2009 19:58

Witam!

Nie mam pomysłu więc postanowiłem napisać temat.

Nie dawno kupiłem sobie nowe kable sygnałowe, 3 pary , podłączyłem do radia, i je tak ułożyłem by nie przeszkadzały, odkręciłem oczywiście dolny panel nawiewów by mieć łatwy dostęp i pochowałem kable, wkładam radio i co i dalej nie idzie, przeszkadzają te chinche, niestety końcówki są proste nie wykręcone o 90 stopni , może i tego wina, raczej nie bede zmieniał już kabli bo za te dałem prawie 360 zł, więc ratujcie, przecież jak to wygląda, może jakąs ramke czy coś dać. No nie mam pomysłu.

tak to teraz wygląda :crazy:

Obrazek



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt mar 20, 2009 20:03

widzialem kiedys takie ramki specjalne do tego,choc ja mam 3 pary prostych wtyczek i siedzi ok a niesadze abym mial krutsze radio

[ Dodano: Pią Mar 20, 2009 19:03 ]
wiem ze chyba musialem tyl radia podnieśc aby cos tam wskoczylo



Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » pt mar 20, 2009 20:08

też mam alpine i mam podobnie ale aż tak bardzo nie wystaje. jak miałem cienkie czincze to dało sie wepchnąć radio na chama ale kable po przedzierały sie. zostaje jedynie wycięcie kawałka plastyku za radiem. spróbuj pociągnąć kable od tyły jednocześnie dopychając radio. zazwyczaj styłu sie blokują i podwijają



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pt mar 20, 2009 20:09

no ja męczyłem się z tym chyba z godzinę i nic , duber, masz inne radio może jakoś inaczej ci weszło, ja chinche podpięte jak patrząc na radio mam z lewej strony, dalej nie moge pchnąć , bo jest nawiew, a wykręciłem je do dołu tyle ile można było.



Awatar użytkownika
kasmi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt lip 29, 2008 16:37
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: kasmi » czw kwie 02, 2009 19:33

Miałem ten sam problem i też nie mogłem za nic wepchnąć radia do środka, próbowałem na tysiąc sposobów. W końcu miałem się zabrać za wycięcie plastiku jak poleciłmorfeusz86r, ale nie zdążyłem bo ukradli mi sprzęt. Nowe radyjko pasuje idealnie i kłopot znikł, ale wyobrażam sobie jak musi Cie to drażnić. Proponuje wycięcie plastiku.


[img]http://images39.fotosik.pl/87/2626b9e2452cdcc6med.jpg[/img]

Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » czw kwie 02, 2009 20:04

a wykręciłem je do dołu tyle ile można było.
To spróbuj inaczej. Czytając to rozumiem,że siedząc przed radiem na wprost po spuszczałeś je w dolny tunel...temu może być ciężko....spróbuj je puścić w bok...czyli jak masz wyjście z lewej strony radia to je podłącz i nie puszczaj w dół tylko w prawo...może to pomoże...


A tak OT co za kable...przypadkiem nie klotza??


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » czw kwie 02, 2009 20:51

brat miał tak w Octavii i niestety jedyne wyjście w jego przypadku to zmiana radia



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » czw kwie 02, 2009 23:08

MediaX pisze:i nie puszczaj w dół tylko w prawo...może to pomoże...

tak też już próbowałem, ale nic nie da rady, wtyki sa dosyć długie a mierzyłem miarką i w tym miejscu kable mają jakiś CM na zgjęcie to mało, jak patrząc na radio Chinche mam po lewej stronie , w golfie ten plastik nawiewu w środku idzie pod kątem czyli z prawej jest więcej miejsca niż z lewej, jak bym miał z prawej wejścia , nie byloby problemu, z lewej chyba jest 19 a z prawej 20 cm, na radio (tak przypominam sobie bo już nie pamiętam dokładnie), także chyba tak kiczowato będzie :grrr:
MediaX pisze:A tak OT co za kable...przypadkiem nie klotza??
dokładnie 3 pary Klotza Lagrange
kasmi pisze:W końcu miałem się zabrać za wycięcie plastiku jak poleciłmorfeusz86r, ale nie zdążyłem bo ukradli mi sprzęt.
jaki plastik dokładnie? przecież tam idzie nawiew powietrza, bo jak mnie zrozumiałeś mi nie przeszkadza ten odbój co by radio za głeboko nie weszło co jest tam,
Łuki pisze:jedyne wyjście w jego przypadku to zmiana radia
takie wyjście nie wchodzi w grę
Ostatnio zmieniony czw kwie 02, 2009 23:10 przez A r t u r, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt kwie 03, 2009 17:26

http://allegro.pl/item591866309_adapter ... 2_szt.html :bigok:

[ Dodano: Pią Kwi 03, 2009 17:34 ]
30zl i po problemie



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » pt kwie 03, 2009 20:33

Z tymi adapterami nie jest to takie proste , przerabialem to z 9887 w mkIII ,wyszło to że trzeba było wlaśnie wycinać fragment tylnego plastiku bo mimo prób rozchylania kabli ( część na przawo , część na lewo ) i tak lutownica do wypalania plastików poszła w ruch.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt kwie 03, 2009 20:37

ale nawet jesli trzeba łamać plastyk to o polowe mniej mając ten adapter,a kto wie moze starczyc bez łamania
Ostatnio zmieniony pt kwie 03, 2009 20:37 przez Duber, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pt kwie 03, 2009 21:36

duber pisze:ale nawet jesli trzeba łamać plastyk to o polowe mniej mając ten adapter,a kto wie moze starczyc bez łamania
nie pomyślalem o tym, faktycznie to by mogło pomóc, choć nie uśmiecha mi się wydawać 100 zł na takie adaptery bo potrzeba mi takich 6 :crazy: , na jakości chyba nie odczyje jezeli tam takie przejściówki, widać że porządne te adaptery,

dzięki za pomoc koledzy



Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » pt kwie 03, 2009 21:59

harrygo1,
Z tymi adapterami nie jest to takie proste , przerabialem to z 9887 w mkIII ,wyszło to że trzeba było wlaśnie wycinać fragment tylnego plastiku
uparliście się tego plastiku :) ...koledze nic to nie da...on nie ma bałaganu z kablami czy też problemu z ich poukładaniem...ma o wiele grubszy kabel i końcówki co uniemożliwia zgięcie go w większym tzn bardziej prostym niżeli zaokrąglonym kącie kabla....i ni jak nie widze tu innego wyjścia niżeli kupno kątówek...bądź zagadnie do gościa gdzie kupiłeś te kable z pytaniem ewentualnie prośbą przerobienia ponownie końcówek na kątowe.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pt kwie 03, 2009 22:21

MediaX pisze:bądź zagadnie do gościa gdzie kupiłeś te kable z pytaniem ewentualnie prośbą przerobienia ponownie końcówek na kątowe.


jeżeli chodzi o przerobienie to już wole chyba te adaptery kupic bo przeróbka pewnie taniej nie wyjdzie (o ile dobrze sobie przypominam to pisałem o kątowe, a on odpisał ze nie są mi w stanie takich zrobić), a musiałbym znów kable wyciągać co już ładnie mam wszystko na cacy :bigok:
ale dzieki za rade, bardzo ucieszyły mnie te adaptery, bo myślałem że nic nie pomoże, tylko szkoda kasy na to :crazy:
więcej mnie te kable bedą kosztować niż piece w aucie :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości