Rozbudowa Audio - propozycje

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

dawidg1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:55
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Rozbudowa Audio - propozycje

Post autor: dawidg1987 » ndz mar 08, 2009 11:07

A więc tak; na początek napiszę co już w samochodzie mam:

- radyjko Alpine 9873-RB
- na przodzie napędzane radyjkiem głośniczki Helix Dark Blue 62.1
- dystanse mdf w drzwiach
- wstępnie wygłuszone drzwi po stronie kierowcy, taśmą dekarską + gąbka akustyczna, (pogoda się spieprzyła, zima mnie naszła, i nie było kiedy wygłuszyć po stronie pasażera, ale jak tylko się ociepli będzie zrobione i strona pasażera)
- w bagażniku skrzyneczka blaupunkt GTB 1200
- skrzynka napędzana wzmacniaczem blaupunkt gta 265 zmostkowanym
- okablowanie wzmacniacza voice kraft :wstyd:

No i teraz tak, mam na wydanie jakieś 400-500zł aby poprawić jakość dźwięku, bo jednak jak wsiądę do samochodu kumpla to jakoś lepiej mu to gra, ma bardziej soczysty bas, i wyrazisty przód, ma dwa wzmacniacze magnat + kondensator, z przodu jakieś tanie głośniczki do tego radyjko pioniera jakieś do 200zł, no i skrzynkę blaupunkta starszą i słabszą od mojej.

- Więc nie wiem co będzie lepszym rozwiązaniem, czy zakup jakiegoś drugiego wzmacniacza aby napędzić nim przednie głośniczki?
- Czy może zainwestowanie w lepszą skrzynkę i wzmacniacz na tyle?
- Może kupno jakiegoś kondensatora, chociaż jakoś tragicznie głośno nie słucham, wzmacniacz mam skręcony na minimum praktycznie, bo jednak hmmmm po dłuższym użytkowaniu doszedłem do tego, że mój sprzęt nadaje się do robienia łomotu, i zwracania na siebie uwagi w promieniu 100m :hyhy:
- Może zainwestować w lepsze głośniczki z przodu?

Słucham głównie hh i techno



dawidg1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:55
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: dawidg1987 » ndz mar 08, 2009 15:35

oki dzięki, no ale skoro by się przydał wzmacniacz do napędzenia przodu to czy te głośniczki co teraz mam będą dobrym rozwiązaniem? czy też do wymiany?

i mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ w zestawie z tymi głośnikami były zwrotnice, więc nie wiem teraz co zrobić, czy wywalić zwrotnice, kupić wzmacniacz 4 kanałowy i każdy głośniczek dać na osobny kanał, czy może zostawić zwrotnice i kupić wzmacniacz 2 kanałowy, i puścić sygnał na zwrotnice?



Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » ndz mar 08, 2009 20:24

dawidg1987, Helixy bardzo fajnie zagrają pod wzmakiem, pod warunkiem, że dobrze zrobisz drzwi i najlepiej zostaw zwrotnice bo zez nich helixy mogą zakończyć żywot od przesterów. Wzmak jeżeli stawiasz raczej na granie jakościowe to 4 kanały. Dwa na przód i dwa w mostku pod subika. Polecam Ci stare serie alpiny v12 lub sony XM. Bardzo jakościowe waciki :bigok:



dawidg1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:55
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: dawidg1987 » pn mar 09, 2009 22:26

DJ_SM a nie będzie jakichś dużych strat na zwrotnicach? i czy naprawdę nie lepiej było by je odpowiednio wysterować na 4 kanałach?

a jeśli zwrotnice zostawić to takie coś się nada:
- http://allegro.pl/item576790580_sony_xplod_xm_502z.html seria XM tak jak poleciłeś:>

czy to lepiej zagra wtedy niż, pod samym radyjkiem? czy może zaproponujesz coś innego :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości