[radio] Golf III i radio sony problem. Proszę o pomoc !

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

catchme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 23:18
Lokalizacja: Zabrze

[radio] Golf III i radio sony problem. Proszę o pomoc !

Post autor: catchme » ndz lut 22, 2009 23:33

Witam. Kupiłem właśnie radio Sony CDX-GT23. Podłączyłem je w aucie. Pograło kilka minut, było okej, następnie wystąpił problem. Otóż radio nie działa kiedy mam włączony zapłon i odpalony silnik. Działa tylko wtedy kiedy mam kluczyk w stacyjce, bez zapłonu. Kiedy włączę zapłon, radio automatycznie gaśnie. Radio jest sprawne, wraz z kostką sprawdzone w sklepie, w którym kupiłem. Problem wystąpił nagle, po ponownym włączeniu radia. Połączenia kabli sprawdzone, bezpieczniki również. Nie wiem o co chodzi. Bardzo proszę o pomoc. Do radia podłączone są głośniki seryjne w kokpicie, i dwa dwudrożne JBL po 120 W. Czy to może byc wina akumulatora? Ostatnio nawalał na mrozie, aczkolwiek odpala normalnie i cała elektryka działa na wyłączonym silniku.



Awatar użytkownika
Engelbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw sty 08, 2009 01:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Engelbert » ndz lut 22, 2009 23:47

Masz podłączone 2 plusy?
Zobacz opis tutaj: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... isooem.htm
I uwaga:
Złącze A5 w nowych VW jest podłączone do +12V. Może to powodować dziwne reakcje radia niefabrycznego, dlatego gdy takie stosujemy powinno się ten styk odłączyć.


VW

catchme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 23:18
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: catchme » ndz lut 22, 2009 23:53

Mam podłaczoną kostkę od głosników i zasilania w jedna, która idzie do radia (kostka z zestawu Sony). Są to wszystkie kable jakie są, nie ma tam żadnych innych. Nie jestem w stanie określic czy sa podłaczone 2 plusy, bardzo słabo się na tym znam. Był u mnie kumpel, który zna się lepiej, naprawdę obcykany chłopak. Nie umiał nic zaradzić, oglądał schematy i nic. Kable były przepinane na wszystkie sposoby i nic.
Ostatnio zmieniony ndz lut 22, 2009 23:54 przez catchme, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » pn lut 23, 2009 03:17

połącz w połowie żółty i czerwony razem



catchme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 23:18
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: catchme » pn lut 23, 2009 09:39

Odłączyłem A5 - nic Połączyłem czerwony z żółtym - nic :(

[ Dodano: 23 Lut 2009 08:55 ]
A gdybym podłączył kabel od zasilania z kostki z auta do kabla od zasilania z kostki z radia na stałe, poza kostką? Czy to pomoże? Jeśli tak to który to będzie dokładnie kabelek?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn lut 23, 2009 11:46

Jak sa takie dziwne akcje, to pociagnij sobie nowym kabelkiem plus i minus z aku i masz po problemie. A jak chcesz doprowadzić fabryczną instalację do ładu to podjedź do elektryka, może do jakiejś firmy CA. Wezmą miernik w rękę, popatrzą po kablach i może dojdą co jest nie tak.



catchme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 23:18
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: catchme » wt lut 24, 2009 00:22

Byłem u elektryka, okazało się, że trzeba było przepiąć chyba 4 kabelki. Radyjko działa, zapamiętuje ustawienia. Zapłaciłem 10 złotych. Dziękuję za zainteresowanie i udzieloną pomoc. Można zamknąć temat.



Markoś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 21:48
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie

Post autor: Markoś » wt lut 24, 2009 15:08

No widzisz, niektórych rzeczy sam niezrobisz :bajer:


Markoś :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości