Mały wielki problem(Protect)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » sob lut 14, 2009 01:25

maciek88 pisze:I teraz pytanie czy przez te 4minuty mógł się spalić???
spalić niekoniecznie, ale mogło dojść do solidnego przegrzania elementów przetwornicy i samej końcówki mocy. Skoro powiadasz, że...
maciek88 pisze:sub uwalony na dodatek śmierdział
to całkiem możliwe, że to samo sie zrobiło wewnątrz wzmaka
maciek88 pisze:Wzmacniacz to peiying(nie komentować na więcej mnie nie stać narazie) 4 kanały 800w muzycznej.
nikt nie będzie komentować :chytry: ale z doświadczenia powiem, że tego typu "wynalazki" nie są odpowiednio zabezpieczone. Zazwyczaj prosty wyłącznik termiczny, ew. przeciwzwarciowy w przetwornicy. A "protect" niestety zapala się często o wiele za późno.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
Wajcheusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 23:45
Lokalizacja: NoVWe Mosty - Bytom
Kontakt:

Post autor: Wajcheusz » ndz lut 15, 2009 12:37

Cześć

Ilu cewkowy miałeś głośnik?
jeśli 2 i gra ciszej to masz to co mój brat, spaliła się jedna z cewek,
ogólnie kwestia wymiany głośnika tak czy siak, a co do wzmaka, jeśli nie masz na niego gwarancji to otwórz go i zobacz przed podłączeniem nowego suba,
Podstawą jest sprawdzenie elementów na płytce, czy nie wyglądają na wypalone, ew przegrzane czyli czy coś z nich nie wycieka, ew czy nie spociły sie taki złotawym smarem,
kumpel ma peiynga czy jak to sie tam pisze, i wiem że miał problem bo nie miał odpowiedniego chłodzenia i przegrzał wzmak, było pare kondziów do wymiany i niestety końcówka, (dopasowaliśmy inną :-) lekko mocniejszą)


Peugeot 406 1,8 16V ponad 110 KoniMocy :-)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości