problem z XcarLinkiem, XcarLink dziwnie działa

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
for.est
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:19
Lokalizacja: gdańsk

problem z XcarLinkiem, XcarLink dziwnie działa

Post autor: for.est » pt sty 30, 2009 09:42

cześć

mam Xcarlinka, Gammę 5 i jedno płytowy odtwarzacz CD

jak podłączę XC bezpośrednio do radia – wszystko jest ok.

jak podłączę XC bezpośrednio do radia a do XC podłączę odtwarzacz CD – XC działa bez problemów, ale CD nie chodzi (dokładniej – świeci się podświetlenie, reaguje na przełączenie pomiędzy 1 cd a gniazdem zmieniacza, nie jest odtwarzany dźwięk)

jak podłączę CD do radia i XC do CD (jest tam gniazdo do podłączenia zmieniacza) to działa CD, ale są problemy z XC – w czasie pracy z XC miga wyświetlacz radia (tak jakby nie mógł się zdecydować co wyświetlać, czy pierwszy czy trzeci utwór) ale po chwili jest ok., jednak większy problem jest z tym, że wybierając kolejne utwory przeskakują one co dwa, a nie co jeden…

ktoś ma jakieś sugestie dlaczego?

dodam, że XC był w wersji 12 pinowej, ale przerobiłem to na 8 pinów – tak jak w gamma 5 (xc był/jest od delty6)

nie wiedziałem też który przewód masy podłączyć - ale po usunięciu izolacji termokurczliwej okazało się, że oba są podłączone do tego samego punktu - ekranu przewodu. Sprawdzałem to póki co z podłączoną masą - może dziś poćwiczę z odłączoną..

[ Dodano: 02 Lut 2009 14:38 ]
problem rozwiązany, chyba nawet sam się rozwiązał :bigok:

wariant z podłączeniem XC do odtwarzacza CD nie działa i już - koniec kropka. To znaczy działa, ale tak jak opisałem

wariant z podłączeniem XC bezpośrednio do radia i dopiero do XC podłączenia odtwarzacza CD działa 
okazuje się, że problemem była moja obsługa – słuchając mp3 przełączamy się na radio i po jakiś 2-3 sekundach, kiedy przełączy się przekaźnik w XC przełączmy się na CD – wtedy zadziała CD
wydawało mi się wcześniej, że przełączanie pomiędzy mp3 i Cd przebiega poprzez naciskanie klawisza CD w radiu, a okazuje się, że to przejście trzeba robić „na raty” przez radio odczekując jeszcze 2-3 sekundy

tak więc – działa i jestem zadowolony :helm:
ja kupiłem wersję z deltą6 (wtyczki 12-sto pinowe) , przerobiłem to na 8-pinowe i żadnych problemów



Awatar użytkownika
Resun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Resun » pn lut 09, 2009 11:04

WITAJCIE
Podłaczyłem xcarlinka do Golf IV do sprzętu w podobnej konfiguracji jak for.est
Beta + odtwarzacz CD
Przydały mi się jego spostrzerzenia i potwierdzam jego uwagi. U mnie zestaw zachowuje się identycznie :
fm -> cd to działa cd , i jak chce przejśc to z cd->fm->cd i mam xcarlinka :)

mała uwaga
- xcarlink głupieje mi na kartach 4 GB ! włącza się cd3 track38 i wisi:) próbowałem na 3 kartach.

- na kartach 2 GB jest ok

W sumie ... zamiast tych kombinacji można było kupić markowe radio z mp3 ... ale przynajmniej mam spokój "psychiczny" bo chyba mało jest amatorów na stare Bety ....choć kto wie:)
Ostatnio zmieniony pn lut 09, 2009 11:05 przez Resun, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn lut 09, 2009 17:32

Co do połączeń nie pomogę ,bo nie bawiłem się takimi "sprzętami" ale z tymi 4GB tak masz bo one są HC (np.SDHC) ,a 2GB to zwykłe np.SD . Dużo radyjek ma problem z HC.



Awatar użytkownika
Resun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Resun » czw kwie 30, 2009 09:22

Witajcie

Potwierdzam ..nabyłem droga kupna SD 4GB (nie HC) np TRANSCEND.
I hula bez zarzutu :)

Za to kolejna zagwozdka :)
chce sie przesiaść z BETY na DELTĘ :)
z tąd pytanie czy są dostępne przejściówki na zmieniarkę 8pin->12pin bo mam xcara na 8pin, a bedę teraz potrzebował na 12 pin :)
..albo może macie schemat jak przerobić wtyczkę ? :)



mariobros08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 31, 2009 19:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: mariobros08 » pt lip 10, 2009 12:08

czy ktos jeszcze mial z tym doczynienia i cos z tym robil??

Bo jak chce wymienic moja zmieniarke CD + seryjny wzmacniaczna na Xcarlinka w Golf IV radio GAMMA 5



cooli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 09, 2009 12:19
Lokalizacja: Gubin

Post autor: cooli » wt lip 14, 2009 10:36

Witam Panowie,
troche na temat i troche nie......

Czytam od jakiegos czasu o tych xcarlinkach i juz sie napalilem zeby podłączyć coś takiego do mojej bety, a tu nagle w rece wpadlo mi cos takiego (link)

http://www.kolumbus24.com/default.aspx? ... 3godNVzZJA

Niestety prawie nie do kupienia w Polsce, gdyż dystrybutor nie przewidzial naszego kraju na swojej liscie. Udalo mi sie to nabyc na Allegro za rozsądną cenę.
Jest odtwarzacz zastępujący zmieniarke o wielkosci 1 din w konsoli. Z tą różnicą, że czyta mp3 z plyty i karty sd. Sprzet jest genialny, ma podswietlenie identyczne z Betą (czy też gamma V) i sprawuje się genialnie.
Koszt w niemczech 129EUR plus koszty wysylki (no i trzeba miec tam kogos z adresem kto to odbierze)

Dla zapalencow oryginalnej zabudowy (jak ja) moze byc to ciekawa alternatywa do wszystkich emulatorów zmieniarek itd.

pozdrawiam


Diesel Power

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości