Czy mogę schować pod kanapę?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Czy mogę schować pod kanapę?

Post autor: k0nr4d » czw sty 29, 2009 19:30

Mam wzmacniacz Magnat 360 Rapbull, zasila on mostkiem 120W skrzynkę Mac Audio MP Box 300, a niedługo kanał przedni wzmaka pójdzie na Magnaty Edition 216 (wiem, wiem, wszystko bieda :P )

Chciałbym aby moja zabudowa w bagażniku wyglądała jak najdyskretniej, więc stąd wziął się mój, może głupi, pomysł, aby wrzucić wzmacniacz po tylną kanapę. Pasażerów z tyłu mam bardzo sporadycznie, więc z gnieceniem nie będzie problemu, ale co z chłodzeniem? Podczas porannej podróży na uczelnię, która zajmuje około 1/2h, grając na 3/4 skali radia (gain ustawiony na około 3/4 skali wzmacniacza), leżąc w bagażniku, grzeje się średnio, a w każdym razie nie parzy :P


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

lecky
GTD Polo
GTD Polo
Posty: 413
Rejestracja: śr gru 24, 2008 15:33
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Post autor: lecky » czw sty 29, 2009 20:29

nie polecam takiego rozwiązania. każdy element potrzebuje odpowiednich warunków pracy w przypadku wzmacniacza to odpowiednie chłodzenie i kondensator nie wspominając o odpowiednich przewodach.. niestety sam wzmacniacz i głośniki to tylko 50% sukcesu reszta to montaż.... poVWodzenia :bajer:


Turbo Klekot TDI/AMF+ 104hp/238nm - Polo 6n2 / sprzedane :(
Turbo Klekot HDI/RHS+ 138hp/320nm - Peugeot 307sw / rodzino-wóz.

Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » czw sty 29, 2009 21:47

Montaż wzmacniacza pod fotelem jeszcze ujdzie , lecz pomysł z montowaniem pod kanapa wybij sobie z głowy.



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » czw sty 29, 2009 21:59

o ile jeszcze w Mk3 pod kanapą jest trochę miejsca, tak w Mk2 kanapa przylega do podłogi, wiec musiał byś wybrać trochę gąbki z siedziska, żeby magnat tam się rozgościł.. Obiegu wentylacji nawet nie ma jak zrobić, no ale jest + takiej kombinacji.. grzanie pupy :helm: i to w tylnej kanapie :chytry:
Lepiej pomyśl nad twardą podłogą w bagażniku, podniesioną trochę do góry i tam wzmacniaczyk.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości