jaka skrzynia pod pioneer deh-4000UB ???

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
kenzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 07:57
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

jaka skrzynia pod pioneer deh-4000UB ???

Post autor: kenzi » pn sty 19, 2009 00:33

witam

mam w golfie mk III radio pioneer deh-4000UB, chce pod niego podlaczyc skrzynke. moje pytanie to jaka skrzynke polecacie pod samo radio - o ile jest taka mozliwosc ( kolega mial radio pioneera za 900zl i zamiast suba wozil w bagazniku zwykly glosnik 300W hehe jakos to gralo ale bass byl ), czy konieczny jest zakup wzmaka i skrzynki. co polecacie ??



Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » pn sty 19, 2009 10:55

tak konieczny jest zakup wzmaka! napisz ile kasy masz na wzmak i na skrzynie to cos sie wymysli



Awatar użytkownika
kenzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 07:57
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: kenzi » pn sty 19, 2009 21:41

Zaczne od tego ze z przodu mam glosniki helix 4.1 umieszczone w podszybiu. mam golfa 5-drzwi a z przodu nie mam miejsc w drzwiach na glosniki, dlatego nie mam odseparowanego. w radiu filtr hpf, wlaczylem go na max i gra fajnie nawet na cala moc, nic nie charczy, tyle ze przez ten filtr nie ma basu, stad pomysl o skrzynce. nie chce kupowac najtanszego sprzetu, ktory pewnie bedzie kiepski, wole juz cos markowego lub dobrze grajacego w przystepnej cenie, chocby z nizszych modeli. chce przeznaczyc okolo 500zl, jesli da sie taniej to super. nie jestem maniakiem i wystarczy mi znosnie grajacy zestaw i wydaje mi sie ze taka kwota powinna byc wystarczajace, ale prosze o porady bardziej obcykanych w tych tematach.
pozdrawiam

ps. czy bedzie tez wtedy sens podpinac przednie glosniki pod ten wzmak czy cala jego moc pochlonie skrzynka??

ps2. taki zestaw jak ten
http://allegro.pl/item524461956_tuba_wz ... efonu.html
to raczej mnie nie interesuje, tak na wypadek gdybo ktos chcial powiedziec ze to tez da rade i bedzie ok dla niewymagajacego za wiele. chociaz jesli faktycznie cos w tym stylu by wystarczylo to czemu nie :)
Ostatnio zmieniony pn sty 19, 2009 21:47 przez kenzi, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
daniocrack
Forum Master
Forum Master
Posty: 1023
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 13:02
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

Post autor: daniocrack » pn sty 19, 2009 22:15

z ta tuba to teraz pojechales :green_fuck:
poczytaj sobie FAQ i tam znajdziesz dlaczego skrzynia gra dobrze a ta rura jaka podales wcale nie zagra :bajer:



Awatar użytkownika
kenzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 07:57
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: kenzi » pn sty 19, 2009 22:55

czytalem faq i wiem ze musi byc skrzynka zamiast tuby, dlatego w poscie prosze o polecenie skrzynki. ten zestaw podalem tak jak pisalem na wypadek, gdyby ktos sie znalazl i chcial cwaniakowac ze takie cos tez sie nada. a chodzilo mi o to ze jezeli da rade podobnego typu badziew to moge to przemyslec i tyle



Awatar użytkownika
daniocrack
Forum Master
Forum Master
Posty: 1023
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 13:02
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

Post autor: daniocrack » wt sty 20, 2009 00:57

na twoim miejscu jakbym mial amiar robic skrzynke to kupilbym taki glosniczek
>> RE <<
do tego popytaj na forum niech ktos ci zrobi dokladna skrzynke pod ten glosnik zamknieta lub otwarta zalezy jakiej muzy sluchasz i do tego jakis piec :jezor:
Ostatnio zmieniony wt sty 20, 2009 20:45 przez daniocrack, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » wt sty 20, 2009 18:57

Pioneer DEH-4000UB daje możliwość podpięcia niewielkiego suba :) Podpinamy pod jeden z tylnich kanałów głośnik 2Ω (drugi kanał musi być odłączony!) i w radiu ustawiamy wyjścia tylne jako wyjścia na subwoofer. Tym sposobem przednie kanały grają pełne pasmo a tylni jest odcięty filtrem dolnoprzepustowym z wszelkimi regulacjami odpowiednimi dla suba :) Ale to tylko 30-40Wrms, choć do normalnego słuchania wystarcza. Sam korzystałem z tej opcji jakiś czas - nim przyszedł wzmacniacz. :bigok:

Autorowi tematu polecam jednak dodatkowy wzmacniacz.


Obrazek

Awatar użytkownika
kenzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 07:57
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: kenzi » wt sty 27, 2009 19:30

dziekuje wszystkim za podpowiedzi, kolega PITERsca otrzymal punkcik "pomogl'

mozna zamknac temat jesli łaska



sebinHo

Post autor: sebinHo » śr sty 28, 2009 23:08



mój sprzęt i w tym deh 4000ub
Ostatnio zmieniony śr sty 28, 2009 23:09 przez sebinHo, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości