czym zamontować tweetery?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
pendzel_3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 21:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

czym zamontować tweetery?

Post autor: pendzel_3 » wt sty 27, 2009 00:11

Witam.. po kilku dniach siedzenia na forum zdecydowałem się na Helix DB 62.1 już są w drodze...... i po długich zastanowieniach zdecydowałem ze tweetery umieszczę w słupkach, tam gdzie się kończy tworzywo a zaczyna wykładzina z podsufitki... i teraz takie pytanko czym to zamontować? żeby nie zababrać podsufitki a żeby dobrze się trzymało.. znalazłem taki filmik na youtube pod końcem widać właśnie miejsce gdzie są zamontowane... jak myślicie czym on to zrobił?

i jeszcze jedno pytanko... jaki kabelek zastosować? bo chyba do gwizdków nie trzeba kabla od żelazka?;>^^



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Re: czym zamontować tweetery?

Post autor: D1_PITER » wt sty 27, 2009 00:23

pendzel_3 pisze:tam gdzie się kończy tworzywo a zaczyna wykładzina z podsufitki
Nie montuj tam! Zepsujesz sobie scenę dźwiękową i to mocno! Zamontuj u dołu słupków.. właściwie obojętnie gdzie na dole będzie lepiej od tych cudów na górze.
pendzel_3 pisze:jaki kabelek zastosować? bo chyba do gwizdków nie trzeba kabla od żelazka?;>^^
Kabelek możesz dać 1,0mm².


Obrazek

Awatar użytkownika
pendzel_3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 21:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pendzel_3 » wt sty 27, 2009 00:39

jeśli tak to zostaje mi albo miejsce paneli od lusterek albo dół słupka... i jeśli nie chciałbym wiercić dziur w tych panelach to czym to do słupka przymocować? czy możne wiercenie jest jedyną słuszną drogą?;/ dodam ze te twetery są obudowane... posiadają nasadkę ale nie jest ona konieczna


Co to jest żona i teściowa w samochodzie?
Zestaw głośnomówiący!

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » wt sty 27, 2009 00:51

pendzel_3 pisze:jeśli tak to zostaje mi albo miejsce paneli od lusterek albo dół słupka
Ja bym porzeźbił i wybrał lusterko.
pendzel_3 pisze:czym to do słupka przymocować? czy możne wiercenie jest jedyną słuszną drogą?;/
Przyklej na taką piankę dwustronnie klejącą. Ona cholernie mocno trzyma. Nic nie zaszkodzi na piance spróbować. A jak odpadnie to wiercisz. Jednak to by była taka dośc prowizorka - no chyba że wytrzyma. Osobiście sugeruje wiercenie :bigok:

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » wt sty 27, 2009 01:42

Kto przykleja glosniki na tasme ??? Osobiscie odradzam. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=166410 zobacz tego linka i tam jest zabudowa od lusterek pod tweetery. Ewentualnie w slupku ale na dole i tez mozna taka metoda tylko trzeba pozniej pomalowac albo czymsc okleic listwe. Co do kabla to tak jak pisal PITERsca.
Ostatnio zmieniony wt sty 27, 2009 01:46 przez RoBaL84, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » wt sty 27, 2009 01:44

Tak tylko z taką zabudową się trzeba dużo bawić a nie każdy potrafi i lubi. A tweeter nic nie waży dla taśmy.


Obrazek

Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » wt sty 27, 2009 01:48

Jak pendzel_3 nie bedzie chcial sie bawic to moze je spokojnie przykrecic do obudowy i tez nie bedzie zle (napewno lepiej niz tasma).



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » wt sty 27, 2009 01:49

Ja tylko podałem przykład najprostszej bezinwazyjnej metody.


Obrazek

Awatar użytkownika
pendzel_3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 21:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pendzel_3 » wt sty 27, 2009 08:00

Dzieki panowie za sugestie.. co prawda takiej zabudowy jak podał w linku RoBaL84 to ja robić nie bede... bo szczerze mówiąc przerasta to moje możliwości ale chyba te lustereczka mi zostają.. wrzucę zwrotnicę do drzwi i i nie bede musiał kabli ciągnąć.. tak czy siak czeka mnie troche pracy zeby to estetycznie wyszło.. + wytłumka.. bo coś poprzedni właściciel próbował ale wyraźnie mu to nie wyszło.. jak skończe wrzuce fotki pozdro

PS. jedna rzecz mnie zastanawia jeszcze, ja mam takie panele jak na tej aukcji
http://allegro.pl/item534266517_a_z_pan ... olf_3.html
fabrycznie były One montowane? w MK III 3d 97' wiecie może? bo jeśli nie to ten koleś je wstawiał.
Ostatnio zmieniony wt sty 27, 2009 11:37 przez pendzel_3, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » wt sty 27, 2009 12:06

nie montuj tych tweeterów na taśme, ja w trójkątach nawet wiertarki nie wyciągałem, wkręt podgrzałem, i normalnie przykręciłem, trójkąty zawsze możesz puźniej kupić przy zmianie auta (allegro po 5 zł chodziły) jak chcesz mieć wykonane estetycznie, to może kolega z forum zrobić KUBUS20 , zrobi ładnie i za dobrą kase, ja właśnie oczekuje gdyż mi takie trójkąty wykonuje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości