[Mk4] problem z podpięciem radia

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

piotrek1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr gru 31, 2008 15:42
Lokalizacja: tarnów

[Mk4] problem z podpięciem radia

Post autor: piotrek1987 » pn sty 19, 2009 16:06

Witam
mam problem z podpięciem radia. Mianowicie mam tylko wiązke przewodów z uciętą kostko iso w miejscu gdzie powinno być radia. Wydaje mi sie ze znalazlem juz przewody od głośników, tylko moje pytanie dotyczy zasilania... Jest ono na 2 przewodach bezpośrednio z akumulatora a nie ma zadnego zeby było po przekręceniu stacyjnki - czy tak to powinno być? Wydaje mi sie ze powinno być jedno stałe i jedno ze stacyjki?



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » pn sty 19, 2009 17:20

powinno być jedno po stacyjce conajmniej jedno stałe oraz jedno razem ze światłami chyba niebieskie. a przewody do głośników najlepiej sprawdzić zwykłą baterią paluszkiem dotykasz do kabelków na ułamek sekundy i w głośniku słychać puknięcie w ten sposób lokalizujesz głośniki.



mao303
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 09, 2009 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mao303 » pn sty 19, 2009 17:48

Nie wiem jak się czujesz z lutownicą, ale może lepiej zaplacic ok.60zl i podlaczy ci wszystko tak jak powinno elektryk (oczywiście zaufany-sprawdzony), bo wyjdzie ci drozej jak cos popalisz albo podpalisz. Jak się czujesz dobrze to na PW mogę Ci polecić np. "Sam naprawiam" ze schematami (jest ich sporo i sa dość zagmatwane).
Nie kojaże wszystkiego, ale u mnie w MK4 jest na radiu :
1.Radio wlacza sie po przekreceniu kluczyka (jesli bylo ostanio wlaczone)
2.Po wylaczeniu silnika radio dalej gra do mometu wyciagniecia kluczyka ze stacyjki
...
n. podświetlenie dziala przy wlaczonych światlach.

p.s.
U mnie nie dzialaja tylne glosniki i tez sie musze za to zabrac ale to jak sie zrobi cieplej
Ostatnio zmieniony pn sty 19, 2009 18:05 przez mao303, łącznie zmieniany 1 raz.



piotrek1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr gru 31, 2008 15:42
Lokalizacja: tarnów

Post autor: piotrek1987 » pn sty 19, 2009 20:41

jutro jeszcze cos popatrze ale wydaje mi sie ze to chyba dobry pomysl iśc do elektryka zeby to podłączył... dzieki za podpowiedzi...



slaw180
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 03, 2008 16:18
Lokalizacja: Radom

Post autor: slaw180 » pt lut 20, 2009 10:56

Witam
W MK 4 w kostce zasilania wyprowadzone są:
2 stałe plusy
1 plus po stacyjce
1 plus pojawiający w chwili zapalenia świateł (podświetlenia w radiach fabrycznych)
masa
sygnał gala



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości