MK5 zmiana głośników przy seryjnym radiu

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt sty 13, 2009 00:22

Czyli lepiej zostaw serię.
Półśrodkami nic dobrego nie da się zrobić.
Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » wt sty 13, 2009 09:06

Kubus20,
Czyli lepiej zostaw serię.
Amen.Chcesz zostawić seryjne radio...Tym oto sposobem zawalasz całą podstawę w CA...więc nawet gdybyś wywalił z 3tyś na głośniki to efekt będzie marny.....Na dodatek mówisz,że na głośniki nie przeznaczysz 1800zł....no niestety za 1tys też będzie słabo....za 2tyś można powiedzieć iż te głośniki będą taka budżetówką.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt sty 13, 2009 16:50

Kubus20 pisze: Jest wiele radii, które dobrze komponują się z deską MK5.

Pozdro :pub:
nie ma innego radia, które tak komponowałoby się z deską i pasowało w cały otwór a jeżeli wymienię RCD 510, które pasuje do Mk5 to już wogóle reszta odpada - przaynajmniej pod względem wizualnym, jedni wolą patrzeć inny słuchać
http://img.kupsprzedaj.pl/89/fc/19-orig.jpg
Ostatnio zmieniony wt sty 13, 2009 16:53 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



mgtan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 10:12
Lokalizacja: Padół zwany stolicą

Post autor: mgtan » wt sty 13, 2009 17:54

mettenos pisze:
Kubus20 pisze: Jest wiele radii, które dobrze komponują się z deską MK5.

Pozdro :pub:
nie ma innego radia, które tak komponowałoby się z deską i pasowało w cały otwór a jeżeli wymienię RCD 510, które pasuje do Mk5 to już wogóle reszta odpada - przaynajmniej pod względem wizualnym, jedni wolą patrzeć inny słuchać
http://img.kupsprzedaj.pl/89/fc/19-orig.jpg
Kolego... ja wole słuchać... ale od słuchania to mam sprzęt w domu..a że samochód czasem zostaje w róznym miejscu na mieście (nie zawse mam czas na szukanie parkingu i bezpiecznych miesc) to nie mogę sobie pozwolić na szaleństwa w samochodzie jesłi chodzi o radio... a i sprzęt w samochodzie nigdy nie będzie miał u mnie takiego priorytetu jak sprzęt w domu :-)

co do wygląd czy dźwięk to wyobraź sobei jest połączenie, ale w sprzęcie domowym. W domówce na kolumny wykosztowałem sie sporo wiecej niż okreslone mianem budżetówki... tylko że sprzęt domowy rzadzi sie innymi prawami.
Ostatnio zmieniony wt sty 13, 2009 17:57 przez mgtan, łącznie zmieniany 1 raz.


Prawie R32... ale prawie czyni różnicę ;-) no i był 1/2 R32 czyli 1.6 :-)... ale to już historia.

Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » wt sty 13, 2009 19:44

mgtan,
ja wole słuchać
No to wszystko jasne jeśli wolisz słuchać to musisz także wymienić radio.
tylko że sprzęt domowy rzadzi sie innymi prawami
Zupełnie takimi samymi....chcesz mieć jakość musisz zaplacić...jeśli jesteś audiofilem o Ci wygląd jak i w domu tak i w samochodzie nie będzie miał znaczenia...ale jeśli Ty się kierujesz w domu tym iż sprzęt ma ładnie wyglądać bo przyjdą znajomi i im pokażesz to wybacz...

Cały czas piszesz o jakości o zmianie głośników na lepsze ale upierasz się przy tym iż radio musi być stare bo boisz się,że ukradną....masz parę wyjść

1 Jeżeli nie zamierzasz wymieniać radia to nic nie osiągniesz nawet kupując głośniki za 4tyś zł.
2 Kup dobre radio i albo u swojego ubezpieczyciela ubezpiecz sprzęt i wtedy moześz szaleć bo nie będziesz się już musiał bać.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

mgtan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 10:12
Lokalizacja: Padół zwany stolicą

Post autor: mgtan » wt sty 13, 2009 20:16

MediaX pisze:mgtan,
ja wole słuchać
No to wszystko jasne jeśli wolisz słuchać to musisz także wymienić radio.
tylko że sprzęt domowy rzadzi sie innymi prawami
Zupełnie takimi samymi....chcesz mieć jakość musisz zaplacić...jeśli jesteś audiofilem o Ci wygląd jak i w domu tak i w samochodzie nie będzie miał znaczenia...ale jeśli Ty się kierujesz w domu tym iż sprzęt ma ładnie wyglądać bo przyjdą znajomi i im pokażesz to wybacz...

Cały czas piszesz o jakości o zmianie głośników na lepsze ale upierasz się przy tym iż radio musi być stare bo boisz się,że ukradną....masz parę wyjść

1 Jeżeli nie zamierzasz wymieniać radia to nic nie osiągniesz nawet kupując głośniki za 4tyś zł.
2 Kup dobre radio i albo u swojego ubezpieczyciela ubezpiecz sprzęt i wtedy moześz szaleć bo nie będziesz się już musiał bać.
Rządzi się róznymi prawami - mam na myśli że domowy sprzęt prędzej zainwestuje niż w samochodowy.... co do praw pozostałych to równiez sa troszke odmienne... w domowym sprzecie masz wiekszą dowolność stworzenia sceny dźwiękowej - choćby możliwość ustawienia kolumn w pokoju, w miescu gdzie tworzy najlepsza scenę - masz już główną różnicę. Kupujesz kolumny z dopasowaną komorą rezonasową do głośnika, a nie wkładasz głośnik w drzwi takiej pojemności jakiej masz (możesz ją zmniejszyć ale nie znacząco powiększyć)... pozostałe komponenty również troszeczke inaczej... masz troszeczke wiekszą dowolność jak i możliwości itd. O sprzęcie do użytku domowego nie musze sie już kształcić tak jak w samochodowym (bo co do samochodowego to nie doradze co z czym podpiąć żeby uzyskać brzmienie o którym myśli Pan Kowalski, a o którym Zenek - jego sąsiad)

nie mniej wracjąc do meritum - moim pytaniem było to czy ze standardowego radia da sie coś wiecej uzyskac po zmianie głośńików - czyli czy głośniki nie ograniczają radia... oraz czy są inne możliwości rozbudowy żeby był efket... niemniej domyślałem się że za wiele sie z tego nie uzyska - byłbym zaskoczony jakby sie dało... przecież VW nie może strzelać sobei gola... kto by wtedy kupował wersję z nagłośnieniem DYNAUDIO..bądź co bądź o bardzo ciekawym brzmieniu :helm:

...a Kolega rozwodzisz sie czy ja sprzęt domowy kupuje dla wyglądu czy dla dźwięku...a zapewniem cie że można na pewnym poziomie cenowym miec i to i to :-).... aczkolwiek prędzej kupie ładniej grający niż ładniej wyglądający... wyglądem sie kierować jak kupujesz obraz, a nie sprzęt do wiernego odtwarzania muzyki :-)

W samochodzie chodziło mi o ukrycie jaknajwiększych zmian... czyli zeby radio wyglądało jak najardziej z serii.

Sprawa wyjaśniona i nie ma wiecej do dodania w tym temacie. Reasumując - nie ma co grzebać z seryjnym sprzętem.


Prawie R32... ale prawie czyni różnicę ;-) no i był 1/2 R32 czyli 1.6 :-)... ale to już historia.

Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » wt sty 13, 2009 20:59

mgtan,
w domowym sprzecie masz wiekszą dowolność stworzenia sceny dźwiękowej - choćby możliwość ustawienia kolumn w pokoju, w miescu gdzie tworzy najlepsza scenę
W samochodzie też masz....profesjonalne ustawienie tweeterów może zaowocować lepszą jakością niżeli sprzęt domowy(mowa o półce wyższej)
Kupujesz kolumny z dopasowaną komorą rezonasową do głośnika, a nie wkładasz głośnik w drzwi takiej pojemności jakiej masz (możesz ją zmniejszyć ale nie znacząco powiększyć)
Też się mylisz...zależy jaka pojemność komory drzwi....komorę można także zmniejszać....aczkolwiek tu są głośniki 165mm co idzie za nimi bo większość drzwi jakbyś nie przygotował i tak dobrze zagrają lecz jak zagrają to zależy od jakości sprzętu i materiałów jakich użyjesz do wygłuszenia drzwi.
pozostałe komponenty również troszeczke inaczej... masz troszeczke wiekszą dowolność jak i możliwości itd.
Wcale nie...nie ma ograniczeń ani tu ani tu....jedyne ograniczenie to nasz portfel...można zrobić zwrotnice na zamówieni...położyć lepsze kable itd jak to piszesz :)
moim pytaniem było to czy ze standardowego radia da sie coś wiecej uzyskac po zmianie głośńików
Da się ....lecz to będzie coś w stylu jak audio domowe...mając głośniki firmy Koda podłączysz pod seryjną końcówkę mocy np jakąś wierzę.
Co do innych możliwości to można kombinować ale jak już wiesz z audio domowego dobry deck i do tego ampli to podstawa do przekazania dźwięku...jak i w świecie domowym tak i tu są reguły których nie da się zmienić.
kto by wtedy kupował wersję z nagłośnieniem DYNAUDIO..bądź co bądź o bardzo ciekawym brzmieniu
owszem jest ciekawe ale dla kogoś kto nigdy nie słyszał czegoś lepszego w samochodzie....to będzie grało "CUDNIE" lecz dla wyjadaczy z forum którzy przesłuchałi nie jedno to to jest nic :grin:
W samochodzie chodziło mi o ukrycie jaknajwiększych zmian... czyli zeby radio wyglądało jak najardziej z serii.
Możesz mieć serie na wierzchu a np radio schować w schowek :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » wt sty 13, 2009 22:42

Się rozpisaliście. :helm:

Podsumowanie:
Nie wymieniasz jednostki - nie ruszaj reszty! Możesz jedynie wygłuszyć drzwi dobrze.



mgtan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 10:12
Lokalizacja: Padół zwany stolicą

Post autor: mgtan » śr sty 14, 2009 00:29

MediaX pisze:samochodzie też masz....profesjonalne ustawienie tweeterów może zaowocować lepszą jakością niżeli sprzęt domowy(mowa o półce wyższej)
To chyba nie słyszałeś dobrego sprzętu w domu :-). Po za tym w sprzęcie domowym scene nie budujesz wysokotonówką a całym systemem to pierwsza przewaga, secundo ..słupków nie rozsuniesz na boki by poszerzyć scene - kolumny tak... zresztą co ja ci tłumaczę... ty wykazujesz przewagę car audio nad domowym...a uwazam że tutaj nie ma o czym mówic... i jakby w samochoddzie było tak dobrze to studia by były w samochodzie.. a co do Hi-endu to zapewniam cie, że car audio ma jeszcze troche do tego poziomu :-). Ale jak kto uważa sznuje Twoje zdanie, ale mam inne - Car-Audio jeszcze troche brakuje do Hi-End domowego.
Kupujesz kolumny z dopasowaną komorą rezonasową do głośnika, a nie wkładasz głośnik w drzwi takiej pojemności jakiej masz (możesz ją zmniejszyć ale nie znacząco powiększyć)MediaX napisał/a:
Też się mylisz...zależy jaka pojemność komory drzwi....komorę można także zmniejszać....aczkolwiek tu są głośniki 165mm co idzie za nimi bo większość drzwi jakbyś nie przygotował i tak dobrze zagrają lecz jak zagrają to zależy od jakości sprzętu i materiałów jakich użyjesz do wygłuszenia drzwi.
Przeciez napisałem że zmniejszyć a i owszem... ale co jak przetwornik wymaga wiecej niż drzwi? problem, jeszcze jest zawsze kwestia budowy...no sorry ale jakbyś metalu nie wytłumił to litego drewna z tego nie zrobisz :-) chratkerystyka tłumienia jest taka jaką masz a raczej jaką osiągniesz, w kolumnie jest troszke inna filozofia.. zaczynasz od przetwornika i do tego dopasowujesz całą wilkośc, proporcje komory. Kształtu drzwi nie zmienisz (chodź i to tez przecież można :-) - ale tak to wszystko mozemy zmienić :-) )


pozostałe komponenty również troszeczke inaczej... masz troszeczke wiekszą dowolność jak i możliwości itd.
Wcale nie...nie ma ograniczeń ani tu ani tu....jedyne ograniczenie to nasz portfel...można zrobić zwrotnice na zamówieni...położyć lepsze kable itd jak to piszesz :)

spróbuje oddzielnie wybrac tuner, odzielnie kable miedzy tunerem a wzmaniaczem...potem kabel do CD... potem CD... potem wzmacniacz... i dobre na kolumny... no sorry ja wiem że przy najdorzszych tak można... ale nie mówie tutaj o sprzęcie który przekaracza cene nowego golfa... bo tak to i jeden głośnik (nie kolumne) do domu można kupić za kilkanaście tysięcy.
moim pytaniem było to czy ze standardowego radia da sie coś wiecej uzyskac po zmianie głośńików
Da się ....lecz to będzie coś w stylu jak audio domowe...mając głośniki firmy Koda podłączysz pod seryjną końcówkę mocy np jakąś wierzę.
Co do innych możliwości to można kombinować ale jak już wiesz z audio domowego dobry deck i do tego ampli to podstawa do przekazania dźwięku...jak i w świecie domowym tak i tu są reguły których nie da się zmienić.
No to tutaj kolego dałeś troche plame... w sprzecie domowym..twój sprzęt jest tak dobry jak najsłabsze ogniwo... a w domowym najczęściej najsłabsza jest kolumna.... możesz mieć super Hi-end ale jak podłączysz do tego no wymienioną Kode to ... jak Tuareg z silnikiem od Polo..no można ale jak tym sie jeździ. Największą róznice w sprzęcie domowym wyczuwasz przy zmianie kolumn - głośników. Śmiało bym sie odważył napisać że w sprzęcie domowym 50% dźwięku to kolumny, jakies 20% to wzmiacniacz a pozostała część to kable i źródła dźwięku (CD, SA-CD itp). Oczywiście równiez i tu bez sensu będzie kupienie szczytowego modelu np DYNAUDIO i podłączenie tego pod wzmacniacz Cambridge Audio - jak wszędzie tak i tu trzeba pasować odpoweidnim poziomem sprzętu do siebie.

kto by wtedy kupował wersję z nagłośnieniem DYNAUDIO..bądź co bądź o bardzo ciekawym brzmieniu
owszem jest ciekawe ale dla kogoś kto nigdy nie słyszał czegoś lepszego w samochodzie....to będzie grało "CUDNIE" lecz dla wyjadaczy z forum którzy przesłuchałi nie jedno to to jest nic :grin:

Wiesz heh... może w car-audio to Dynaudio sie jeszcze uczą chłopaki...ale zapewniam cie ze w sprzęcie domowym, to inni ucza sie od nich, i kupują przetworniki również od nich... oni mają mistrzoskie modele, do których car-audio sie nie zbliża :-) Zalezy kto sie w czym sprecjalizuje. Akurat dynaudio to ejedna z najlepszych w Hi-Fi i Hi-End.
A co do Hi-Endu w samochodzie to rzuć okiem skąd są brane najwyzsze modele głośników - focal, Scan-Speak.. toć włąsnie z domowego... i nikt nie liczy komory dla wysokotonówki w słupku bo tam nie ma na to miejsca.
W samochodzie chodziło mi o ukrycie jaknajwiększych zmian... czyli zeby radio wyglądało jak najardziej z serii.
Możesz mieć serie na wierzchu a np radio schować w schowek :)[/quote] schowek miałem przerabiałem ...ale nie dziekuje :-)

Reasumując Radio zostaje jak jest - a w mojej opini car audio jeszcze ma kawałek drogi przed sobą by być choć podobne do starszego brata w domu.

Pozdrawiam. :pub: :pub: :pub:
Ostatnio zmieniony śr sty 14, 2009 00:39 przez mgtan, łącznie zmieniany 4 razy.


Prawie R32... ale prawie czyni różnicę ;-) no i był 1/2 R32 czyli 1.6 :-)... ale to już historia.

Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » śr sty 14, 2009 09:18

Nie zaprzeczę twoim sowom bo mogę się mylić ze względu iż nie obracam się w audio domowym.Co do przykładu jaki podałem z głośnikami Koda to był tylko przykład :)

Co do rozmowy to można polemizować bez końca :) ale po co :) Temat rzeka :grin:

Co do całej koncepcji :
arti.sa,
Nie wymieniasz jednostki - nie ruszaj reszty! Możesz jedynie wygłuszyć drzwi dobrze.
Pozdro.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

mgtan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 10:12
Lokalizacja: Padół zwany stolicą

Post autor: mgtan » śr sty 14, 2009 10:12

MediaX pisze:Co do rozmowy to można polemizować bez końca :) ale po co :) Temat rzeka :grin:

Co do całej koncepcji :
arti.sa,
Nie wymieniasz jednostki - nie ruszaj reszty! Możesz jedynie wygłuszyć drzwi dobrze.
Pozdro.
łądnie to ująłeś... "temat rzeka".... to wrecz może sie przemienić w odwieczną debatę "o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocy"... hehe..

pozdrawiam wszyszystkich... i do zobaczenia na spotach.... mam nadzieje że majóVWka sie odbędzie normalnie :-)


Prawie R32... ale prawie czyni różnicę ;-) no i był 1/2 R32 czyli 1.6 :-)... ale to już historia.

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » czw sty 15, 2009 00:06

mgtan pisze:mam nadzieje że majóVWka sie odbędzie normalnie
Przecież przebiegunowanie ziemi dopiero w 2012 :grin: Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości