Jakie głośniki i radio do vw golfa III?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

baksio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 01, 2005 11:39
Lokalizacja: śląskie

Jakie głośniki i radio do vw golfa III?

Post autor: baksio » pn gru 05, 2005 12:41

Witam pare dni temu kupiłem sobie pierwszy w życiu własny samochód VW Golf 1.8 kombi, niestety cała instalacja audio została wymatowana (brak radia oraz głośników) Samochód przystosowany jest na 6 głośników. Mam pytaniw jaki sprzęt audio montowany jest fabrycznie w tym typie auta? Proszę też o pomoc w doborze sprzętu w miare niedrogiego i w miare dobrego. Za pomoc dziękuje:)



Avenger
Trance Lord
Trance Lord
Posty: 79
Rejestracja: śr sie 18, 2004 23:54
Lokalizacja: Z zaświatów...
Kontakt:

Post autor: Avenger » pn gru 05, 2005 12:57

Znowu się temat powtarza... ale dobra... Radio to Alpine albo Pionka. Ja bym polecił Alpine CDE 9843, cena nie jest wygórowana (400-500zł) a i radio wypas. Z głośników to lepiej już brać INFINITY (ale cena dość wysoka) a jak coś ciut tańszego to któryś z modeli HERTZ'a (np Hertz 165). Jak chcesz głośnik który by siedział w skrzyni to zbieraj kase na EARTHQUAKE, KICKER albo ewentualnie JBL. Ceny są dość wysokie ale jak już kupisz i zamontujesz te głośniki to będziesz miał "rogala" na buzi ;) :P
Owszem możesz pakować się w jakieś alphardy czy boshmanny ale na to szkoda wywalać kase... ja jestem zdania że lepiej uzbierać i kupić już coś z górnej półki...
PS. nie zapomnij o wzmacniaczu do tego wszystkiego ;)
PS2. polecam poczytać dział FAQ
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn gru 05, 2005 13:38

baksio pisze:Mam pytaniw jaki sprzęt audio montowany jest fabrycznie w tym typie auta?
Fabrycznie są montowane głośniki Nokia jak się nie mylę, ale warto zamienić je na co innego.

Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na audio, czego oczekujesz(jakiego dźwięku), czy masz zamiar kupić tylko zestaw na przód, czy jeszcze wzmak i sub do bagażnika?

Czytaj przyklejone tematy!



baksio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 01, 2005 11:39
Lokalizacja: śląskie

Post autor: baksio » pn gru 05, 2005 13:43

Planuje przeznaczyć na 4 głośniki ok 200 pln. To na początek ponieważ jestem troche spłukany. Konkretnie interesuje mnie 2xprzód deska i 2xtył drzwi. I jakie radio montowane jest orginalnie w vw mk3? Dzieki



Awatar użytkownika
krizzz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: wt maja 10, 2005 21:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: krizzz » pn gru 05, 2005 13:54

Avenger pisze:. Ja bym polecił Alpine CDE 9843, cena nie jest wygórowana (400-500zł) a i radio wypas(...). Z głośników to lepiej już brać INFINITY (ale cena dość wysoka) (...) ja jestem zdania że lepiej uzbierać i kupić już coś z górnej półki...
Jesli z gornej polki to na pewno nie najnizsza Alpine... ;)
Poza tym szkoda b.dobrych glosnikow do zasilania ich wzmakiem z radia o "znikomej" mocy ;) Chyba, ze planuje sie rozbudowe.
Wracajac do pytania - za 200zl niestety nie kupisz 4glosnikow (oczywiscie dobrej marki). Kup sobie na przod odseparowany systemik (woofer+tweeter+zwrotnica) np. firmy Phonocar lub PowerBass - niestety to bedzie troche wykraczac poza 200zl. Do tego wygluszenie drzwi i mozna sie cieszyc dosc dobrym brzmieniem przedniego zestawu :D


[b]Sprzęt PowerBass, μ-Dimension, Stinger, GroundZero, Hertz, Phonocar i inne[/b]
[url=http://tuninginside.pl][img]http://img504.imageshack.us/img504/4482/bannermalypz9.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn gru 05, 2005 13:56

baksio pisze:I jakie radio montowane jest orginalnie w vw mk3?
Oryginalnie WV Alpha lub Beta

baksio pisze:Planuje przeznaczyć na 4 głośniki ok 200 pln.
Niepotrzebne są Ci 4 głośniki, bo to popsuje tylko dźwięk. Tak naprawdę 2 głośniki w przedniech drzwiach zagrają lepiej.
Pewnie zaraz zapytasz dlaczego fabrycznie założyli 6 a nie 2 głośniki?! A no dlatego, że w fabryce nie zależy im wcale na dźwięku, tylko marketing się liczy, a musisz przyznać, że dla przeciętnego nabywcy nie znającego się na Car Audio 6 głośników fabrycznych brzmi o wiele lepiej niż 2. <b>Nic bardziej mylnego!</b> Głośniki w samochodzie nie powinny być umieszczane w tylnych drzwiach, lub na półce bagażnika. Takie umiejscowienie głośników tylko psuje scenę dźwiękową i wprowadza niepotrzebny bałagan. Więc potrzebne są Ci głośniki w drzwi i tweetery w słupki. <b> przeczytaj FaQ Car Audio</b>



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pn gru 05, 2005 15:05

1. Witam kolegę ze Śląska :pub: :bigok: ...
2. Fajnie, że tu wpadłeś przed zakupami :okej: ...
3. Głośniki - zestaw odseparowany :food: (tweeter’y oraz midbasy w wytłumionych drzwiach & wzmacniacz i skrzynia do bagażnika to zastaw modelowy i w pełni zadowalający przeciętego aczkolwiek nie lubiącego wyrzucać pieniędzy w błoto użytkownika :bajer: . Z uwagi na ograniczenia budżetowe, zacznij od przodu. Hertz(który osobiście polecam :jezor: ) czy równie ciekawy Sinuslive chwalony przez tutejszych użytkowników powinien Cię zadowolić :pub: .
4. Radyjko - polecany przez Avenger'a Alpine to fajny model... Weź też pod uwagę CLARION'a DB358RMP :food: czy PIONEER DEH 4700 MP. Poczytaj archiwalne posty, zobaczysz, że to polecane marki. Nie wpadnij czasem na pomysł zakupy sprzętu marki SONY :panna: :panna: .
6. 6 głośników lub montowanie ich w półkę/tył - dlaczego to padaka :hehe: - czytaj tu a przede wszystkim tu :chytry: :hmm: .
7. Nie bez znaczenia są też stosowane kable. No i jeszcze raz głuszenie drzwi - na pewno sam sobie poradzisz, wszytko ładnie w FAQ kierownik :jezor: TUTENHAMON :kufel: opisał.. A jak to ktoś powiedział - montaż to więcej niż połowa sukcesu i końcowego efektu nie zapewni Ci bajerancki zestaw lipnie zamontowany :smoke: ...
8. Serdecznie polecam Ci przeczytanie paru poprzednich stron postów :chytry: - kopalnia wiedzy i informacji :hmm: :food: o które nie musisz kolejny raz pytać :jezor: , irytując przy tym mniej cierpliwych forumowiczów :grin: :grin: ...
9. Powodzenia :pub: :kufel: !

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

rafalbenek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr lis 16, 2005 17:39
Lokalizacja: Ełk

Post autor: rafalbenek123 » pn gru 05, 2005 17:59

witam :bigok: i pozdrawiam
powiem tylko tyle prawda i tylko prawda - mowa o powyższych opisach-
ja sam niedawno skladałem sobie audio w gollfiku i zeby sie nie powtarzac polecam opisane rozwiazana :grin: efekt napewno ci sie spodoba :chytry:



kaleba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 23, 2005 11:30
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

Post autor: kaleba » sob gru 10, 2005 14:44

moja pierwsza wypowiedz na tym forum :D
czytajac wszystkie posty dotyczace radia zdecydowany bylem na clariona 358(cena ok 430zl) pojechalem na gielde i udalo mi sie kupic Alpine 9483 za 400 zl. mam jak na razie tydzien ale radio gra bardzo dobrze :) teraz zbieram na sensowne glosniki na przod do auta



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » sob gru 10, 2005 17:45

kaleba - pierwsza Twoja wypowiedź a jaka sensowna :hmm: :pub: :kufel: ...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » sob gru 10, 2005 19:40

chociaz jeden najpierw przeczytal poznij pytal :okej:



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob gru 10, 2005 21:06

orzel12 pisze:chociaz jeden najpierw przeczytal poznij pyta
dokładnie :pub:



Awatar użytkownika
Bartek84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 935
Rejestracja: pt lis 18, 2005 16:29
Lokalizacja: Legnica
Auto: Golf Mk7 GTI
Kontakt:

Post autor: Bartek84 » sob sty 28, 2006 17:19

a JVC KD-SH55R??
Co sądzicie? I proszę o nie pisanie, że nie ma mp3 i animacji, bo mnie to nie kreci :)

Pozdrawiam


Mk7 GTI Stage 2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości