Radio Kenwood wariuje - nie da się uruchomić!

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

korba6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 01, 2008 18:25
Lokalizacja: Kraków

Radio Kenwood wariuje - nie da się uruchomić!

Post autor: korba6 » śr gru 10, 2008 19:58

Siema. Dziś kupiłem sobie kenwooda 3044ay i mam problem przy podłączeniu. Kostkę wpięłem w kostkę, antena wpięta, przeęcam kluczyk i... nic:/
W instrukcji czytamy, że po instalacji należy wcisnąć reset i uruchomić - wciskam reset i nic:/
A teraz ciekawsza część: kiedy wciskam włącznik zaczyna kręcić się mechanizm CD - słychać silniczek. Radio zasysa także płytę i ją wysuwa ale kiedy włoże CD nic ciągle nie pojawia się na wyświetlaczu:(
Radio nowe więc raczej sprawne - jak trzeba będzie to sprawdze jeszcze u kolegi.
Czy jest jakiś bezpiecznik (poza tym w radiu) który może powodować taką awarię? Jutro oddam może auto do kolesia - posprawdza napięcie i może coś wymyśli:/
A może jest na radiu jakaś blokada?
Wie ktoś coś?:)



Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » śr gru 10, 2008 23:06

Z tego co wiem to kostka iso w golfie ma cos poprzestawiane w stosunku do innych radii, elektryk powinien to pokonać u mnie wziął za 5 PLN które sam mu dałem bo nie chciał nic



Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Baracus86 » czw gru 11, 2008 21:22

włóż kluczyk do stacyjki :P a poza tym są zamienne ze sobą dwa przewody:żółty i czerwony.


:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b25 :)
Obrazek

korba6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 01, 2008 18:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: korba6 » pt gru 12, 2008 21:08

Siema chłopaki. już wszystko załatwione. Kolega wyżej miał rację - w golfach kostka wygląda inaczej niż w tym radiu kenwooda i trzeba było ją lekko zmodyfikować. Na przekręcenie kluczyka wpadłem:P A zmiana tych dwóch kabli (nawet w instrukcji o tym piszą) nic nie dała.
Mam jeszcze jedno pytanie: zapomniałem powiedziec elektrykowi, żeby podpiał mi ten kabel do wyciszania radia przy telefonie. W instrukcji jest napisane, by podpiąć go do "złącza uziemionego". Pytanie - czy to złącze to po prostu masa? I jak mam ten kabelek podpiąć? Mogę go przyłączyć do kabelka masy metodą "połącz dwa w jeden"? Proszę o odp bo chciałbym korzystać z tej funkcji:(



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt gru 12, 2008 21:26

Musisz mieć zestaw głośnomówiący ....samochodowy . Taki zestaw podaje na na niego masę podczas rozmowy telefonicznej , a na wyświetlaczu pojawi się napis TEL (coś w tym stylu) i radio przechodzi na MUTE . Podłączenie na stałe pod masę wyłączy Ci dźwięk ... na stałe :) .



korba6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 01, 2008 18:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: korba6 » sob gru 13, 2008 13:22

Uff to wielkie dzięki bo powoli miałem się za to brać :bigok:

Ok, jeszcze raz dzieki chłopaki za pomoc.

Pozdrawiam!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości