U-dim Jr 6 mid & PHD 1,3 TW

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

U-dim Jr 6 mid & PHD 1,3 TW

Post autor: malutki » pt lis 28, 2008 16:00

sluchal ktos tys przetwornikow? mam okazje je nabyc. beda napedzane xm6020. wystarczy mocy?


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt lis 28, 2008 22:05

Ja słucham już dość długo w aucie kumpla tych wooferów, z tweeterami osobiście nie miałem do czynienia.

Czy zagra czy nie, to zależy od tego jakie masz wymagania...



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » pt lis 28, 2008 22:56

Kubus20 powiedz coś więcej na temat tych woofersów.Mam w planie zamontować coś żonie do auta więc chętnie dowiem się coś o nich.


Natural Sound

Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » sob lis 29, 2008 01:32

Kubus20 pisze:Czy zagra czy nie, to zależy od tego jakie masz wymagania...
moje wymagania to zeby zagralo lepiej niz seria ;)


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob lis 29, 2008 16:01

Raadek pisze:Kubus20 powiedz coś więcej na temat tych woofersów.Mam w planie zamontować coś żonie do auta więc chętnie dowiem się coś o nich.
Ok.

Jeśli chodzi o budowe. Stalowy kosz, fajna sztywna membrana z czymś fajnym białym pod spodem. Generalnie porządnie, ale bez zbednych pierdół.

Jeśli chodzi o granie, to słuchałem ich w dwóch autach tego samego gościa(zmiana auta) i przy różnych klockach towarzyszących.
PO kolei:

Mesiek 190:
Radio - Kenwood 8531 jak dobrze pamiętam
Przód - Mid 6 + Pro XT2 + rzeźbione zwrotki
Wzmak - Prox 840
Suba ostatecznie brak

Drzwi oczywiście dobrze przygotowane(maty taniocha, ale wykonanie solidne), wooferki wyciągnięte na zewnątrz w panelach, tweetery w słupkach.

Tutaj fajnie, tak jak lubię, dużo szczegółów na górze, jednak nic nie kłuje w uszy, a dodatkowo tweetery w połączeniu z dobrym wzmacniaczem generują nie tylko dobrą stereofonię, ale też namiastkę przestrzeni. Fajnie porozkładane instrumenty na scenie, konretn, wyraźny, naturalny i na miejscu wokal. Jeśli chodzi o wooferki, to były cięte dość ostro, ale odwzajemniały się fajnym kickiem. Poza tym wszyskto na miejscu i niewybijało się nad resztę. Gitara była gitarą, a nie jakimś brzdęknięciem, pałka była pałką, wszystko na miejscu. Każde uderzenie grane w punkt, bez nadmiaru mięsa.

Opel Omega:
Radio - JVC SH1000
Przód - to samo co w meśku + zwrotka robiona od nowa z łagodniejszym cięciem
wzmacniacz - różne JL 300/2, XT-800.2, a obecnie stanęło na Juniorku.
Suba nadal brak

Drzwi zrobione na dekarce i tym razem głośniki schowane pod fabryczną maskownicą.

Tutaj dla mnie system prezentuje się gorzej, a to chyba wina niewyciągniętych ponad tapicerkę głośników, wzmacniacza i chyba zwrotnicy(zbocza 6dB).
Tweetery pominę, a woofery już nie są tak punktowe, zaczynają się delikatnie gubić na basie i jak dla mnie mają zbyt dużo "bulgoczącego" basu. Cierpi na tym również troszkę średnica. Ale to inne auto, większe drzwi, dużo tańszy wzmacniacz i montaż wooferków.

Generalnie rzecz biorąc wooferki fajne, bardzo szybkie, fajnie kopiące, poukładane, tylko trzeba isę troszkę przyłożyć do montażu i zwrotnicy...
Mistrzem opisów brzmienia to ja nie jestem, ale napisałem jak mi grało.
malutki pisze:moje wymagania to zeby zagralo lepiej niz seria
To nie pakowałbym się na początek w mid 6, bo je trzeba konkretnie zamontowac i miec jeszcze kogoś, kto zrobi fajną zwrotkę, albo robić aktywnie, ale tutaj chyba trzeba sporo doświadczenia.



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » sob lis 29, 2008 17:24

Kubus20 pisze:To nie pakowałbym się na początek w mid 6, bo je trzeba konkretnie zamontowac i miec jeszcze kogoś, kto zrobi fajną zwrotkę, albo robić aktywnie, ale tutaj chyba trzeba sporo doświadczenia.
no wlasnie z powodu braku zwrotki rezygnuje z systemu choc za taka kase to szkoda rezygnowac. dzieki


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » sob lis 29, 2008 21:38

Dzięki Kubus20 trochę mi rozjaśniłeś z tymi woofersami.


Natural Sound

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości