Kod do radia

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
daro2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt paź 17, 2008 19:13
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Kod do radia

Post autor: daro2 » czw lis 20, 2008 00:02

Witam serdecznie
Mam pytanie gdzie szukać kodu do oryginalnego radia Beta? czy w ogóle to radio posiada jakieś zabezpieczenie? i co to za dioda miga przy tym radiu
Chciałbym wyciągnąć aku i stąd moje pytanie
pozdrawiam daro



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw lis 20, 2008 00:41

Witam sąsiada(B-B!) Jeśli jest migająca dioda - oznacza to kodowanie się radia po najmniejszym zaniku zasilania! Nawet nieostrożne poruszenie bezpiecznikiem 22 może zakodować radio. Kod do radia powinien być zanotowany w "papierach" wozu - książce serwisowej, książce serwisowej radia, instrukcji obsługi i td. Będą to ZAWSZE cztery cyfry, czasem w danym miejscu zapisane, wyglądają jak bez sensu (bo np zanotowane ołówkiem).
Ja miałem tu:
Obrazek



viper82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lut 06, 2008 17:27
Lokalizacja: Koziegłowy, Częstochowa
Kontakt:

Post autor: viper82 » czw lis 20, 2008 02:33

Jeśli wyciągniesz sam akumulator nie odłączając radia od instalacji w samochodzie, to radio sie nie zakoduje, moduł komfortu pamięta kod. Sprawdzone w moim golfie i Passacie B5.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw lis 20, 2008 09:53

Nie w pierwszych seriach Golfów!



Awatar użytkownika
daro2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt paź 17, 2008 19:13
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: daro2 » czw lis 20, 2008 11:56

viper82 pisze:Jeśli wyciągniesz sam akumulator nie odłączając radia od instalacji w samochodzie, to radio sie nie zakoduje, moduł komfortu pamięta kod. Sprawdzone w moim golfie i Passacie B5.
Nie mam centralnego ani elektrycznych szyb więc myśle że nie mam modułu komfortu



Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czyzaczek » czw gru 11, 2008 12:27

Wezmę udział w dyskusji.... znam problem z autopsji.....


viper82 napisał

"Jeśli wyciągniesz sam akumulator nie odłączając radia od instalacji w samochodzie, to radio sie nie zakoduje, moduł komfortu pamięta kod. Sprawdzone w moim golfie i Passacie B5."



z całym szacunkiem ale ta informacja to "bełt"

Jeżeli auto posiada moduł komfortu to możesz wyciągnąć radio, spalić bezpieczniki, wyjąć akumulator a radio po usunięciu powyższych usterek i tak rozpozna Golfera i automatycznie się rozkoduje!!!!!!!!!!!!!!!

Wiem na 100% z autopsji :)

Wcześniej pojechałem i za 60 złotych dostałem kod do radia z serwisu VW Wimar w Wawie :) Ściągają z bazy danych po numerze radia i numerze nadwozia.
Później u elektryka okazało się że jest spalony bezpiecznik ( radio nie wyłączało się przy wyciągnięciu kluczyka), rozłączył i wyjął radio, powyciągał bezpieczniki , włożył i bez wpisywania kosu radio śmiga......



pozdro :)


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

viper82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lut 06, 2008 17:27
Lokalizacja: Koziegłowy, Częstochowa
Kontakt:

Post autor: viper82 » czw gru 11, 2008 18:28

czyzaczek pisze:Wezmę udział w dyskusji.... znam problem z autopsji.....


viper82 napisał

"Jeśli wyciągniesz sam akumulator nie odłączając radia od instalacji w samochodzie, to radio sie nie zakoduje, moduł komfortu pamięta kod. Sprawdzone w moim golfie i Passacie B5."



z całym szacunkiem ale ta informacja to "bełt"

Jeżeli auto posiada moduł komfortu to możesz wyciągnąć radio, spalić bezpieczniki, wyjąć akumulator a radio po usunięciu powyższych usterek i tak rozpozna Golfera i automatycznie się rozkoduje!!!!!!!!!!!!!!!

Wiem na 100% z autopsji :)

Wcześniej pojechałem i za 60 złotych dostałem kod do radia z serwisu VW Wimar w Wawie :) Ściągają z bazy danych po numerze radia i numerze nadwozia.
Później u elektryka okazało się że jest spalony bezpiecznik ( radio nie wyłączało się przy wyciągnięciu kluczyka), rozłączył i wyjął radio, powyciągał bezpieczniki , włożył i bez wpisywania kosu radio śmiga......



pozdro :)
Kolego czyzaczek przecież to samo wcześniej napisałem, może przeczytaj uważnie post który uważasz za "bełt" i zrozum go!

"Jeśli wyciągniesz sam akumulator nie odłączając radia od instalacji w samochodzie, to radio sie NIE zakoduje, moduł komfortu pamięta kod. Sprawdzone w moim golfie i Passacie B5. Czyli analogicznie, jeżeli odłączamy akumulator to i równie dobrze możemy wyciągnąć radio z instalacji!

Pozdrawiam - Viper82



Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czyzaczek » czw gru 11, 2008 23:24

viper82 pisze:Jeśli wyciągniesz sam akumulator nie odłączając radia od instalacji w samochodzie, to radio sie nie zakoduje, moduł komfortu pamięta kod. Sprawdzone w moim golfie i Passacie B5.

Kolego VIPER82, z całym szacunkiem, jak powyżej, ale to Ty napisałeś akcentując "sam akumulator nie odłączając radia od instalacji w samochodzie". Więc każdy kto czyta ze zrozumieniem zrozumie to tak jak ja ....... :)



Ale skoro myślałeś tak jak w sprostowaniu to miałeś rację .



Zakopmy topory :)



Pozdrowionka.


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

viper82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lut 06, 2008 17:27
Lokalizacja: Koziegłowy, Częstochowa
Kontakt:

Post autor: viper82 » pt gru 12, 2008 01:10

A wiesz czemu tak napisałem?? :D

Zobacz co autor tego tematu napisał na samym początku, pytał czy rozkoduje mu się radio po odłączeniu akumulatora :jezor: więc odpisałem na temat :P

Nie ma się o co sprzeczać, lepiej iść na :pub:

Pozdrawiam :)



Luta18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 15, 2008 15:45
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Post autor: Luta18 » ndz gru 21, 2008 12:55

To dlaczego w moim golfie 4 tylko się akumulator rozładowal -skasowała mi się godzina i radyjko mi się tezablokowało?? Wie moze ktoś co moze być powodem tego?? To moze być ze bezpiecznik jest spalony?? Bo nie mam kodu do radia ani żadnego nr seryjnego tego radia
Moze ktoś mi pomóc w tej sprawie??



Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czyzaczek » ndz gru 21, 2008 13:43

Tak,
to może być bezpiecznik..... ten "mały"..... Jak on jest spalony to radio samo się nie rozkoduje po podłączeniu prądu. Ale też przy spalonym tym bezpieczniku też nie będzie się wyłączało przy wyciąganiu kluczyka....

Sprawdź u siebie....


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » ndz lis 01, 2009 18:02

viper82 pisze:Jeśli wyciągniesz sam akumulator nie odłączając radia od instalacji w samochodzie, to radio sie nie zakoduje, moduł komfortu pamięta kod. Sprawdzone w moim golfie i Passacie B5.
To dziwne :bajer: mam Varianta rok 99 motorek to poczciwy 90 konny AGR
Czy mam moduł komfortu - nie wiem :green_fuck: mam pełną elektrykę , climatronic ... a jednak wczoraj po zmianie akumulatora - która trwała około 5 minut - radio się zakodowało i wyświetla tylko napis SAFE po czym ukazują się liczby 1000.
Co do bezpiecznika - małego - po wyciągnięciu kluczyka - radio się samo wyłączało.. więc pewnie nie spalony...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości