Antena dachowa

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

reniew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 13, 2008 14:23
Lokalizacja: Puławy

Antena dachowa

Post autor: reniew » czw lis 13, 2008 14:30

Witam! Od niedawna jestem posiadaczem Golfa IV i debiut na forum... Mam problem z odbiorem radia (model alfa), radio odnajduje 1-2 stacje (nawet w mieście), odbiór nie jest najlepszy. Wnioskuję, że to problem anteny (wzmacniacza), czy ktoś mógłby mi doradzić jaką antenę wybrać, ew. jakiś sklep internetowy? Nie chcę kupować chińskiego badziewia, poza tym z tego co pamiętam, to inaczej zasilane są wzmacniacze do VW, inaczej do Opla, a na aukcjach internetowych "Oryginalne" anteny różnią sie tak bardzo (podłącznie kabla antenowego, wyprowadzenie zasilania do wzmacniacza), że w sumie nie wiem jaką antenę dobrać. Z góry dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
Golf4ista
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:14
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Post autor: Golf4ista » czw lis 13, 2008 15:44

Witam, miałem ten sam problem z moim mkIV gdy zmieniłem radio orgnialne VW na Pionka. Uwidocznil sie ten sam problem co w Twoim przypadku, radia seryjne maja wbudowany wzmacniacz antenowy ktory odp. za wyszukania tych stacji, polecam takie cos http://www.allegro.pl/item482036344_wzm ... _audi.html bez tego znalazło mi tylko radio Echo ktore ma bardzo silny sygnal w mojej okolicy, z tym wzmacniaczem wyszukało mi wsyztskie stacje jakie tylko mozna znalezc w radyjku, pzdr



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt lis 14, 2008 12:25

Golf4ista, to chyba każdy przechodził po wymianie radia ale kolega reniew pisze że ma radio oryginalne.
reniew, może poprzedni właściciel miał inne radio a do sprzedaży dał oryginalne i zapomniał odłączyć separator (to o czym pisze Golf4ista). Wyciągnij radio i zbadaj temat, sprawdzisz też od razu czy nie jest złamany kabel antenowy.



Awatar użytkownika
Golf4ista
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:14
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Post autor: Golf4ista » pt lis 14, 2008 17:53

hehe faktycznie nie doczytałem tego :kwiatek:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości