[MK4] Rozerwany kabel od anteny czy tak ma być?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

korba6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 01, 2008 18:25
Lokalizacja: Kraków

[MK4] Rozerwany kabel od anteny czy tak ma być?

Post autor: korba6 » sob lis 01, 2008 18:37

Witam. Ostatnio kupiłem sobie golfa - autko cud miód malyna:) Jestem nrapwdę zadowolony poza tym ze nowy silniczek tylniej wycieraczki "dosc" drogi:D

Za niedługo kupuję radio ale mam małe wątpliwości. To moje pierwsze auto i pierwsze radio i nie wiem za bardzo, jak wygląda sprawa z kostkami i kablem antenowym. Za uta wychodza dwie kostki (opis kabli czytałem już w innym temacie), do tego mam jeszcze jeden kabel, chyba od zmieniarki (takie samo wyjście jest w bagażniku) i jeszcze jeden - cienki, biało-niebieski z tym, że nie ma on żadnej końcówki tylko jest jakby przerwany. Po prostu końzy się w jednym miejscu, mam kawałek niezaizolowany i tyle:) Wydaje mi się, że była tu wcześniej jakaś wtyczka a właściciel ją musiał wyrwać (najpier myślałem, że to normalne bo w wieżach właśnie tak wygląda kabel od anteny). Teraz mi powiedzcie - czy to kabel antenowy? I jak ewentualnie to naprawić? Nie za bardzo wiem jak wygląda ta wtyczka. Poniżej macie zdjęcie, jak to wygląda (sorry za jakość)

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!:)
Ostatnio zmieniony sob lis 01, 2008 18:38 przez korba6, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » sob lis 01, 2008 18:48

jeśli idzie do bagażnika wraz z innym kablem to pewnie jest remotka od wzmacniacza poprzedniego właściciela.Daj fotkę kostki co wychodzi w bagażniku razem z tym kabelkiem.


Natural Sound

korba6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 01, 2008 18:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: korba6 » sob lis 01, 2008 19:12

Źle mnei chyba zrozumiałeś: w aucie w półce na radio mam tak: dwie kostki, jeden biało niebieski kabelek i jeden czarny. Czarny wychodzi też do bagażnika ale jest inny niż ten w aucie - ten w aucie widzimy na zdjęciu poniżej a ten w bagażniku to czarny, wielopinowy.
Ten z półki na radio wygląda tak:
ObrazekObrazek
a biebieski, chyba naderwany widać na zdjęciu wyżej. Co jest do czego. A może ten biało nibieski wyszedł z którejś z kostek? I do czego jest ten czarny?:) Ma ktoś może foto, jak wygląda normalny przewód antenowy w golfie?
Ostatnio zmieniony sob lis 01, 2008 19:30 przez korba6, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » sob lis 01, 2008 19:33

Na fotce trzymasz w ręce kabel do anteny, niebieski to może jest plus zasilający separator antenowy.
Ostatnio zmieniony sob lis 01, 2008 19:36 przez Raadek, łącznie zmieniany 1 raz.


Natural Sound

korba6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 01, 2008 18:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: korba6 » sob lis 01, 2008 19:51

Ooo to by było super:) Bo juz się bałem, że czeka mnie lutowanie a za to walałbym się nie brać:P
Tylko dziwi mnie jedno - ta wtyczka, którą trzymam na zdjęciu jest krótka - ma jakiś 1cm, może 1.5cm długości. A tak przeglądałem antany i wszystkie mają takie długie te wtyczki, np tu:
http://www.allegro.pl/item466107831_ant ... _cena.html
(to nie moja aukcja :bigok: ). Czyli mówisz, że ten kabelek to na pewno antenowy i mogę spać spokojnie?:)



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » sob lis 01, 2008 20:25

To co pokazałeś na aukcji to antenówka ale stara DIN,Ty masz już nowy typ ISO a teraz jest jeszcze nowsze złącze.Są dostępne przejściówki z ISO na DIN i odwrotnie.
Spokojnych snów :wink:


Natural Sound

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 80 gości