jaki zamontować to wszystko

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Bastianos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 21, 2005 10:17
Lokalizacja: Gubin

jaki zamontować to wszystko

Post autor: Bastianos » sob lis 19, 2005 19:34

witam proszę o kilka porad mam gofa 3 i chciałem zamontować te głośniki
mam pytanie jakie radyjko kupić i jaki wzmacniacz aby to wszystko ładnie grało
Dibeisi 125W x4 4 omowe w dzwi
Dibeisi 200W x2 4 omowe do bagarznika
chodzi mi o parametry jakie powinny mieć i czy musze zmnieiać kable i jak to wszystko podłączyć
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
SulecK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 22:16
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

Post autor: SulecK » ndz lis 20, 2005 08:13

To jakies targowki ?
Wez to wszystko sprzedaj komus i kup 1 glosnik ale porzadny w skrzynie i do tego wzmacniacz.Bedzie gralo 100% lepiej i nie bedzie problemow z podlaczeniem.



Awatar użytkownika
Bastianos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 21, 2005 10:17
Lokalizacja: Gubin

Post autor: Bastianos » ndz lis 20, 2005 12:18

nie rozumiem jakie targowki co :blush:



Awatar użytkownika
krizzz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: wt maja 10, 2005 21:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: krizzz » ndz lis 20, 2005 13:38

Bastianos pisze:nie rozumiem jakie targowki co :blush:
tzn z bazarku... ;)
Popieram Sulecka - jak najszybciej to sprzedaj i kup porzadny markowy sprzet. Jesli zamontujesz te wynalazki to sam sobie bedziesz plul w brode, ze taki chlam zamontowales.


[b]Sprzęt PowerBass, μ-Dimension, Stinger, GroundZero, Hertz, Phonocar i inne[/b]
[url=http://tuninginside.pl][img]http://img504.imageshack.us/img504/4482/bannermalypz9.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Bastianos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 21, 2005 10:17
Lokalizacja: Gubin

Post autor: Bastianos » ndz lis 20, 2005 16:19

no sory ale tak myślałem ze potraficie tylko napisać sprzedaj to i kup markowy sprzęt tak najprościej napisać :chytry: a kolumny kupiłem w sklepie Car audio w naszym miescie i z opini nie powinny być najgorsze a melomanem nie jestem żeby kupić srzęt za pare tysięcy pozdrawiam :grin:



Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » ndz lis 20, 2005 17:12

ciezko ci tu nawet radyjko doradzic bo szkoda pakowac cos dobrego gdzy glosniki nic nie zagraja
sprzedawca napewno zachwalal bo co mial zrobic mosial chwalic zeby sprzedac a moce podane na glosnika pewnie nie wiele maja wspolnego z rzeczywistoscia...
kup sobie radyjko jakiegos pionka, albo alpine podlacz to i zobacz jak gra jesli bedziesz zadowolony to zostawisz jesi nie to spzedaj i kup jakis zestawik na przod np hertz 165 podlacz pod radyjko i wtedy napewno zobaczysz roznice pozniej pozostaje tylko wzmak i subik w bagaznik i wtedy napewno podzielisz opinie kolegow o tym zestawie co masz i wcale nie wydasz kilku tysiecy

jesli konieczie chcesz to podlaczyc to podlacz naormalnie do radia przod lewy i prawy tyl lewy i prawy jak chcesz koniecznie jakis wzmak to do tych glosnikow kup jakiegos buszmena bo po co kase tracic na lepszy gdy taki nie potrzebny i podlacz te do bagaznika ale naprawde szkoda kasy.....

dozberaj troszke kup radio zestawik wzmacniacz i subika a naprawde bedziesz zadowolony i jak juz mowilem nie za pare tys mozesz kupic wszystko w budrzetowce i i tak bedzie lepiej gralo niz to co masz....

no ale zrobisz jak chcesz



Awatar użytkownika
Bastianos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 21, 2005 10:17
Lokalizacja: Gubin

Post autor: Bastianos » ndz lis 20, 2005 18:10

adres przedstawiciela firmy Dibeisi http://www.lechpol.pl/index.php
i głośniki http://www.lechpol.pl/index.php



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pn lis 21, 2005 10:00

Orzel12, są ludzie którzych obchodzi jakość dzwięku.
Są też ludzie, których obchodzi ilośc użytych głośników, ich wygląd, podswietlenie, wyeksponowanie... . Jednym słowem wszystko tylko nie jakość. No może przesadziełm. Jakośc też, ale z pewnością nie na pierwszym miejscu.
Tak jak napisał Bastianos, audiofilem nie jest więc skupi się na tych pozostałych aspektach systemu.
Co w takim razie doradzić skoro głosniki już są, sprzedać je będzie trudno....
Niech je zamontuje, posłucha, (nie wykluczone ze mu sie dzwiek będzie podobał) i tak zostawi.
Może to jest zbytnie uogólnienie, ale jak dla kolegi jedyny wart zacytowania parametr to moc (nieważne jaka) to myślę, że jakośc dzwięku osiągana za ich pomocą nie jest tak wazna.
Może to pierwsza instalacja i podejscie do tematu zmini sie z czasem ...
Tego właśnie koledze Bastianosowi, życzę
Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Lis 21, 2005 9:19 am ]
A żeby nie było ze umiem tylko krytykować...
Przyjęło się uważać ze najwiecej zalezy od przetworników (wg mnie 70%), kolejna sprawa to żródło (sądze ze około 20-30%) reszta to wzmacniacz i okablowanie (czyli jakieś 10%).
W budżetowych instalacjach (a z taką niewątpliwie mamy (lub bedziemy mieć) do czynienia) okablowanie choć wpływa na jakość reprodukowanego dzwięku to jego głównym przeznaczeniem nieprzeszkadzanie w torze akustycznym. Nowe prawidłowo wykonane uwolni cię od poprzecieranych przewodów dostarczających sygnał do głośników, grubszy przektórj zapewni mniejsze starty, lepszej jakośći (najlepiej lutowane) połączenia to także mniej awaryjna instalacja.
Zresztą temat szczególowo opisywałem niejednokrotnie.
Poszukaj moich postów lub przejrzyj dział FAQ.
Wzmacniacze też budżetowe (moze być i buszmen), choć osobiście polecam zakup jakiegoś porządnego klocka 4 kanałowego. Będzie na przyszłość.
Radio.. tu nic nie pisze bo nie wiem w czym teraz można wybierać. Ale jeśli chcesz pomocy to napisz choćiaż ile masz kasy (zreszta przy wzmacnaiczu to też istotna informacja).
Niemniej jednak, jeśli planujesz autem trochę pojeżdzić (najpierw upewnij sie ze jego stan techniczny na to pozwala) to zrób porzadną instalację. Wybebesz auto i poprowadz przewody do bagażnika (zasilanie, głosniki i 4 żyłowy sygnałowy)
Z tym wg mnie jest najwiecej roboty ale jak raz zrobisz to będzie na przyszłość.
Pózniej wymianaa jakiegokolwiek elementu to pestka (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku)
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn lis 21, 2005 11:51

Słuchaj sie ditomka b dobrze prawi, oj dobrze :pub:



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pn lis 21, 2005 15:05

...i kliknij mu "pomógł' bo być może Cię uratował… :jezor: :chytry: :chytry: :foch: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
SulecK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 22:16
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

Post autor: SulecK » pn lis 21, 2005 15:45

Ditomek nie zgodze sie z Toba do konca.Zrodlo tez duzo zalezy.Lepiej miec na poczatku lepsze a gorsze przetworniki.Podam tu przyklad mojego kolegi-ma fabryczne przetworniki (opel astra) i radio Kenwood z wyzszej polki i musze powiedziec ze u mnie z lepszymi przetwornikami ale slabszym radiem jest gorzej- slychac lepsza przestrzen,nie mowie tu oczywiscie juz o poziomie glosnosci bo to inna sprawa ze na seryjnych nie wyciagniesz tego samego co na zestawie aftermarket.Co nie oznacza ze ostatecznie wplyw bedzie mialo dobre radio i glosniki.Wiec wolalbym dolozyc na radio,zostac na fabrycznych glosnikach ktore i tak beda lepsze niz targowki i zbierac na cos lepszego.



Awatar użytkownika
Bastianos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 21, 2005 10:17
Lokalizacja: Gubin

Post autor: Bastianos » wt lis 22, 2005 00:16

witam i chyle głowę przed kolegami borze to gra gorzej od kasprzaka wczoraj podłączyłem i masakra :grrr: :grrr: :grrr: to już lepiej graja te co miłem jeszcze raz pokłon wszystkim i sory za moje slowa krytyki.Przyznam się jesto moja pierwsza pruba nagłośnienia autka i odrazu taki klops . Zaniosłem do sklepu i casłe szczeście mi przyjoł teraz jestem w punkcie wyjścia. No i konkretni panowie mam na same głośniki 300-400 pln
co mam kupic myslałem o jakimś zestawiku bo chciałem zabudować bagarznik i teraz niewiem co konkretni i ile sztuk Boszmann czy coś innego :grin: :grin:



Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » wt lis 22, 2005 01:00

dobrze ze sam sie do tego przekonales ze to g^%$%$#$ bylo :grin:

kolego 300-400 zl na same glosniczki to calkiem nizla juz kwota ale w sumie nie za wielka
ja nadal proponuje ci ten zestawik odseparowany hertze 165 lub jakis inny poszukaj na forum durzo juz sie tu glosnikow przewinelo

ale tak czy siak reszte kaski wydaj na wygluszenie drzwi i nie krec na to nosem ja tez tak mowile co to daje takie obklejenie a powiem ci ze daaaaje i to duuuuuzo daje mozesz to sam wykonac jak ja to zrobilem a wszystko masz w FAQ slicznie przez kolege opisane i chwla mu za to :kufel: :kufel: :kufel:

jesli chcesz miec zabudowany bagazniczek to proponuje uzbierac troszke kaski i wpakowac tam ladny subik wzmaka do tego jakis kondensatorek ladnie wszystko w MDF zabudowac dorzucisz troszke plexi a nawet jakis neonek sobie mozesz wrzucic :grin: i bedzie cacy a i gralo bedzie ladnie na forum znajdziesz tez jak to zrobic moim zdaniem szkoda kasy na ladowanie tam jakis glosnikow...

a poza tym czytaj na forum sobie temaciki a sam dojdziesz do pewnych faktow ostatnio super poscik sie pojawil o car audio wszystko od Ado Z opisane proponuje przeczytac

zycze milej lektury :okej:



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » wt lis 22, 2005 01:02

Bastianos pisze:witam i chyle głowę przed kolegami borze to gra gorzej od kasprzaka wczoraj podłączyłem i masakra to już lepiej graja te co miłem jeszcze raz pokłon wszystkim i sory za moje slowa krytyki.
Cieszy fakt, że wszedłeś na właściwą drogę :food: ; smuci, że jeszcze jakiś Buszmen się tam prześliznął :jezor: ... Jak sklep taki spoko i przyjmuje towar to może Ci "pożyczy" Hertz'a na odsłuch to zobaczysz do czego Cię namawiamy :okej: ... No i najważniejsze - przeczytaj archiwalne posty :chytry: :chytry: :chytry: , bo tam naprawdę jest masa :bigok: , ogrom :bigok: wiedzy i porad :bajer: . Potem ewentualnie pytaj o szczegóły :smoke: .


Pozdr :pub: .

PS. Looknij też w święte :jezor: FAQ i w plik :bajer: , który udostępnił nam Kubus20 - :kufel: :pub: ...


:bylo: :bajer:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości