Gasnące radio po... wyjąciu kluczyka

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Gasnące radio po... wyjąciu kluczyka

Post autor: untaztood » sob sty 06, 2007 11:03

Zainstalowałem nowe radio, jednak zaobserowałem bardzo dziwną rzecz... Po zgaszeniu silnika radio gra dalej... Przestawało grać w momencie całkowitego wyjęcia klucza ze stacyjki. Tj. nawet jak milimetr kluczyka był w stacyjce to radio grało dalej. Po wyjęciu kluczyka gasło i się wszystko kasowało.

Zrobiłem tak, że zasilanie radia wziąłem z zasilania zapalniczki (bo chciałem by grało cały czas).

Ciekaw tylko jestem czy to normalne? Myślałem, że MKIII nie ma czujnika wyjęcia kluczyka?



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob sty 06, 2007 11:12

najlepiej gdy zasilanie jest wprost z akumulatora+bezpiecznik



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Re: Gasnące radio po... wyjąciu kluczyka

Post autor: JayT » sob sty 06, 2007 11:14

Z reguły zasilanie radia jest puszczone przez stacyjkę - żeby kierowca nie zostawił włączonego żadnego odbiornika po wyjęciu kluczyka i wyjściu z auta :chytry: Rozwiązaniem jest podpięcie zasilania na stałe do +12V.
Druga sprawa to
untaztood pisze:się wszystko kasowało.
- trzeba zadbać o tzw. podtrzymanie pamięci. Zerknij TUTAJ


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » sob sty 06, 2007 11:15

jest tam taki bolec wyskakuje i przytrzymuje pierscien sprobuj wcisnac pacem stacyjke i radio sie wlaczy :)
pszczyna pisze:najlepiej gdy zasilanie jest wprost z akumulatora+bezpiecznik
Jak masz taka pamiec zeby za kazdym razem wlaczac i wylaczac. Osobiscie wole zeby to obil za mnie samochod tak samo ze swiatlami ;)


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Berni
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 189
Rejestracja: wt sty 02, 2007 01:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Berni » sob sty 06, 2007 11:38

ja u siebie mam tak ze jak wyjme kluczyk odrazu radio gasnie ale moge je wlaczyc bez wkladania ponownie kluczyka. "system" z kluczykiekm jest bardzo wygodny...


"życie jest walką"

Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » sob sty 06, 2007 11:48

Może i jest wygodne, ale nie praktyczne. Obstawiam, że jakby mi samo radio gasło, to bym co drugi raz zapominał zabrać ze sobą panel



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » sob sty 06, 2007 11:52

W moim golfie jast tak samo i sobie to chwale (tyle że nie kasuje mi się pamięć), jeśli jednak nie chcesz tak mieć to podłącz bezpośredni do akumulatora, najlepiej i najprościej.


pozdrowienia el Kopyto

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob sty 06, 2007 11:53

łatwo to zrobić jak masz kostkę iso to dzieli sie ona na 2 części- 1 -głośniki- prawie wszystkie piny zapełnione i 2.- zapełnione piny w kształcie litery L. Wystraczy w kostce 2 zmostkować kabel żółty- podtrzymywanie pamięci z kablem czerwonym zasilania i masz cały czas radio pod napięciem. Czasami radia maja opcje zmostkowania tych kabli poza kostka ISO- np. Clarion, SONY. Pozdrawiam

[ Dodano: 06 Sty 2007 11:04 ]
Musisz miec podłączone jak jest tutaj http://www.allegro.pl/item152616336_zla ... sniki.html zmostkowac kable żółty i czerwony. Tylko trzeba sprawdzić w którym prubnikiem po wyjęciu kluczyka jest na stałe prad w żółtym czy w czerownym- może przy montazu ktoś sie pomylił i dlatego kasuje pamięć. Aby było na stałe jak pisałem trzeba je zmostkowac.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob sty 06, 2007 12:37

PinkFloyd pisze:po wyjęciu kluczyka jest na stałe prad w żółtym czy w czerownym- może przy montazu ktoś sie pomylił i dlatego kasuje pamięć
Na pewno nikt sie nie popmylil. Poprostu tak jest wmk3 ze plusy sa odwrotnie jak w ISO. Fabryczne radia tego wymagaja. Dlatego przy niefabryczym trzeba zamienic je miejscami...
untaztood pisze:Może i jest wygodne, ale nie praktyczne. Obstawiam, że jakby mi samo radio gasło, to bym co drugi raz zapominał zabrać ze sobą panel
Niektore radia maja na to dobre rozwiazanie. Chwile po wyjeciu kluczyka (jesli nie wyjmiesz panela) wydaja sygnal dzwiekowy wlasnie po to zebys nie zapomnial wyjac panela :bajer:

[ Dodano: Sob Sty 06, 2007 11:39 ]
Berni pisze:ja u siebie mam tak ze jak wyjme kluczyk odrazu radio gasnie ale moge je wlaczyc bez wkladania ponownie kluczyka. "system" z kluczykiekm jest bardzo wygodny...
Masz fabryczne radio ?



lukasz1824
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 01, 2007 15:46
Lokalizacja: slaskie
Kontakt:

Post autor: lukasz1824 » sob sty 06, 2007 15:43

hej jesli chcesz zeby ci caly czas gralo to zlacz z tylu radia czerwony kapel razem z zoltym i masz po problemie pozdro



lukasz1824
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 01, 2007 15:46
Lokalizacja: slaskie
Kontakt:

Post autor: lukasz1824 » sob sty 06, 2007 15:43

hej jesli chcesz zeby ci caly czas gralo to zlacz z tylu radia czerwony kapel razem z zoltym i masz po problemie pozdro



Awatar użytkownika
Lentin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr gru 05, 2007 21:47
Lokalizacja: Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: Lentin » pt gru 07, 2007 12:46

Mam taki problem. Gdy radio jest włączone i odpalam samochod radio gasnie (zawiesza sie na 15 sek.) jest to nieprzyjemne bo nagranie leci od nowa. Mam akumulator 45 Ah czy jak go zmienie na mocniejszy np 55Ah problemu nie bedzie.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pt gru 07, 2007 12:51

LENTIN czytaj dokładnie wyżej są przecież odpowiedzi zwłaszcza moja i PINK FLOYD



artizian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt paź 14, 2008 21:51
Lokalizacja: Oxford

Post autor: artizian » pn paź 20, 2008 18:15

ja po prostu kupilem dodatkowa kostke w sklepie, cos ala przedluzke i mam pamiec bez zadnych przepinan kabelkow. A tez sie nad tym uglowkowalem. Ta dodatkowa kostka sluzy wlasnie po to z czym tu jest problem na forum.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości