Alphard czy Boschmann

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » pt lis 18, 2005 01:01

krizzz a mierzyłeś moce w innych wzmacniaczach, bo słyszałem, że z takie np. właśnie po 80W niewiele jest takich, które pokażą dokładnie to co maja na obudowie napisane?
Owszem boschmann nie jest jakąś high-endową marką, ale w wielu swoich produktach wykorzystuje technologie identyczne jak droższe firmy, tyle, że nie zdziera za nazwę, bo nie bardzo kojarzy się z renomowaną firmą, a moim zdaniem potrafi mile zaskoczyć, szczególnie dwucewkowe głośniki.

BTW. zajrzyj na www.boschmann.com myślę, że znajdziesz tam sprzęt, którego byś się nie powstydził w swoim samochodzie.



Awatar użytkownika
krizzz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: wt maja 10, 2005 21:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: krizzz » pt lis 18, 2005 10:27

jajko pisze:krizzz a mierzyłeś moce w innych wzmacniaczach, bo słyszałem, że z takie np. właśnie po 80W niewiele jest takich, które pokażą dokładnie to co maja na obudowie napisane?
Owszem boschmann nie jest jakąś high-endową marką, ale w wielu swoich produktach wykorzystuje technologie identyczne jak droższe firmy, tyle, że nie zdziera za nazwę, bo nie bardzo kojarzy się z renomowaną firmą, a moim zdaniem potrafi mile zaskoczyć, szczególnie dwucewkowe głośniki.

BTW. zajrzyj na www.boschmann.com myślę, że znajdziesz tam sprzęt, którego byś się nie powstydził w swoim samochodzie.
Mierzylismy jeszcze wzmaka afreda - wynik rownie zalosny.
Buszmen nie ma nic wspolnego z dobra marka (nie naduzywajac slowa hi-end ;) ), a uzywane "identyczne" technologie sa po prostu zywcem sciagniete od innych producentow. Niestety, zeby calosc zagrala poprawnie nie wystarczy uzycie jednej technologii - liczy sie po prostu calosc. Fakt, ze nawet taka firma potrafi zrobic postep, bo kilka subow gra calkiem przyzwoicie (w porownaniu z chinska konkurencja). Ja jednak za duzo tego chlamu sie nasluchalem i zdania nie zmienie. Chyba ze buszmen dostanie nagrode za innowacje <lol>
Jesli ludzie zachwalaja ta firme - ich sprawa oraz ich uszy, ale irytuje mnie porownywanie tego do uznanych markowych produktow. Dla mnie to nigdy nie bedzie sprzet warty wydania chocby zlotowki.
Pozdrawiam. :)


[b]Sprzęt PowerBass, μ-Dimension, Stinger, GroundZero, Hertz, Phonocar i inne[/b]
[url=http://tuninginside.pl][img]http://img504.imageshack.us/img504/4482/bannermalypz9.gif[/img][/url]

jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » pt lis 18, 2005 23:07

Nie wierzę, że słyszałeś cały dostępny asortyment boschamnn'a i wydaje mi się, że swoją opinię opierasz na produktach z najtańszej półki tej firmy.
Sprawdź np. jak potrafi grać głośnik za 300zł na wzmacniaczu za 1000zł, co nie jest najwyższą cenową półka boschmanna. Jestem przekonany, że na tym poziomie, stojąc obok samochodu, bądź siedząc w nim, nigdy byś nie powiedział co jest w bagażniku.



Awatar użytkownika
krizzz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: wt maja 10, 2005 21:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: krizzz » sob lis 19, 2005 16:45

jajko pisze:Nie wierzę, że słyszałeś cały dostępny asortyment boschamnn'a i wydaje mi się, że swoją opinię opierasz na produktach z najtańszej półki tej firmy.
Sprawdź np. jak potrafi grać głośnik za 300zł na wzmacniaczu za 1000zł, co nie jest najwyższą cenową półka boschmanna. Jestem przekonany, że na tym poziomie, stojąc obok samochodu, bądź siedząc w nim, nigdy byś nie powiedział co jest w bagażniku.
Nigdzie nie napisalem, ze slyszalem 100% produkcji buszmena ;)
Mam nadzieje, ze kiedys bede mial okazje posluchac twoje audio (rozumiem, ze zbudowane z buszmenow) i bedziemy mogli porownac np. z moim ;)
Pozdro :D


[b]Sprzęt PowerBass, μ-Dimension, Stinger, GroundZero, Hertz, Phonocar i inne[/b]
[url=http://tuninginside.pl][img]http://img504.imageshack.us/img504/4482/bannermalypz9.gif[/img][/url]

jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » sob lis 19, 2005 17:46

krizzz pisze:Mam nadzieje, ze kiedys bede mial okazje posluchac twoje audio (rozumiem, ze zbudowane z buszmenow) i bedziemy mogli porownac np. z moim ;)
Pozdro :D
Nie całe, bo ja mam 3/4 JBL'a, tylko głośnik basowy i jedne gwizdki mam Boschmann'a, ale chętnie bym Ci pokazał jak podnosi klapę bagażnika do góry :)



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » sob lis 19, 2005 18:18

jajko pisze:chętnie bym Ci pokazał jak podnosi klapę bagażnika do góry
...klapę to na pewno dźwiga... :bigok: :bajer: ... ale czy ładnie brzmi* :chytry: - to juz inna bajka… :jezor: :jezor: ...


Pozdr :pub: .

*brzmi - gra, nie napier...(nicza) :smoke: :smoke: :smoke: ...


:bylo: :bajer:

jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » sob lis 19, 2005 18:57

Kiler pisze:*brzmi - gra, nie napier...(nicza) :smoke: :smoke: :smoke: ...
Wiem o co Ci chodzi. Nie, nie jest to jeżdząca dyskoteka. Mam porównanie ze sprzętami droższymi od mojego, jak również ze sprzętami w cenie mniej więcej tej samej, ale renomowanych firm i powiem, że opinie tych osób są na prawdę pozytywne, a jeszcze większe zdziwienie jest kiedy dowiadują się ile zapłaciłem za ten głośnik. Na pewno wielu z was uzna, że to na pewno lipa, ale wg. producenta mój głośnik schodzi do 20Hz, nie wiem ile w tym prawdy, bo nieczym tego nie mierzyłem, ale mi to odpowiada i wywołuje uśmiech na twarzy pasażerów. Wiadomo, że nie będzie to grało jak JBL za 500zł, ale nigdzie nie powiedziałem, że można kupić dużo tańszego Boschmanna i mieć ten sam efekt. Uważam po prostu, że opinia, iż "buszmeny" są do dupy i do niczego się nie nadają jesy krzywdząca i niezgodna z prawdą. :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości